BRUTAL ASSAULT a GOTHOOM zverejnili nové potvrdené kapely. Novinky aj od KORN alebo ENSLAVED

BRUTAL ASSAULT aj GOTHOOM predstavili ďalšie kapely. KORN a WHITECHAPEL s novými klipmi. ENSLAVED zverejnili ukážku z novej kompilácie. Novinky hlásia aj SICK OF IT ALL a PRIMORDIAL.

brutal-assault-morbid-angel

MORBID ANGEL na Brutal Assaulte. Zdroj: Www.brutalassault.cz

První velká várka potvrzených kapel na BA 2017 je tady! Začneme kapelami, které vloni čertužel musely svá vystoupení na posledních chvíli zrušit, ale přijedou pro vás zahrát letos: ELECTRIC WIZARD, NILE a TERROR. Zatímco ELECTRIC WIZARD představují to nejlepší z drogově laděného sabbathovského doom metalu, NILE svým egyptologickým pojetím pomohli na přelomu milénia nalít novou energii do vyčerpávajícího se death metalu a TERROR jsou léty prověřenou HC stálicí. Ani další kapely z této várky nepotřebují příliš představovat; AUGUST BURNS RED přivezou našlapaný metalcore, AMORPHIS svůj alternativní pohled na melodický death metal, GADGET sypající švédský grindcore a MAYHEM, kteří zahrají speciální set k legendárnímu debutnímu albu De Mysteriis Dom Sathanas. Dále se na náš festival po mnoha letech vracejí MORBID ANGEL, jejichž výkony v nové sestavě opět se Stevem Tuckerem očekává celý metalový svět! NERVOSA představuje dívčí thrash plný brazilské zběsilosti a stejnému žánru holdují také SACRED REICH, kteří sice nepatřili do velké čtyřky, ale jsou thrashovou klasikou pro znalce žánru. Další na seznamu, SWANS, jsou kapela, která se musí zažít. Avantgardní uskupení vedené charismatickým Michaelem Girou se po vydání aktuální desky chystá na poslední turné v současné sestavě, která posledních sedm let přinášela kapele největší úspěch a plodnost v její historii. Poslední na tomto seznamu jsou TRIVIUM, jedna z mnoha mladých kapel kombinujících thrash s moderním pojetím metalu a nutno říci, že jsou také kapelou, která to s touto kombinací dotáhla nejdál! – Zdroj: www.brutalassault.cz

Festival GOTHOOM zverejnil ďalšie kapely pre 8. ročník, ktorý sa uskutoční 20.7. – 22.7.2017. „Aby sa nepovedalo, že sa dozvedáte o účinkujúcich v príliš pomalom tempe, dnes odhalíme rovno dvojnásobok toho, čo zvyčajne. Predstavíme až šesť nových účinkujúcich najbližšieho Gothoomu. Prvým z nich bude kapela kultového charakteru, z Ameriky k nám totiž dorazia blackeri ABSU. Rodáci z Texasu sa už dlhé roky venujú veľmi špecifickému okultne zafarbenému čiernemu kovu s thrashovými prvkami a vo svojej tvorbe sú pomerne nezameniteľní, nielen pre to, že ich frontman Proscriptor je zároveň bubeníkom. Fanúšikovia nekompromisného a neľútostného death metalu sa môžu zase tešiť na majstrov žánru, ostrovanov z BEHEADED. Páni propagujú maltskú scénu už od roku 1991 a za túto dobu vypiplali svoju formu brutálneho death metalu do dokonalosti. Poriadne valivú dávku old school death metalu európskeho strihu nám prichystajú Holanďania BURNING HATRED. Vznikli síce už pred 14 rokmi, no svoj plnohodnotný debut „Carnage“ vypustili na svetlo sveta až v tomto roku. Mali teda viac ako dosť času na to, aby sa vo svojom remesle zdokonalili. Ďalší zástupca temných žánrov príde zo Švédska. IXXI to rozbalia so svojím niekedy až prekvapivo hitovým, no stále pravoverným black metalom. Ozajstnú hitovosť už ale prinesú naši rakúski susedia z PAIN IS a ich sviežim groove metalom, ktorý kombinuje chytľavé riffy s melodickými momentami a údernosťou. No a aby toho black metalu nebolo málo, dostavia sa aj zástancovia etruskej kultúry VOLTUMNA s ich modernejším a miestami výpravným black/deathom,“ uviedli na oficiálnej stránke organizátori festivalu.

Američania KORN natočili nový videoklip ku skladbe s názvom „Take Me“, pochádzajúcej z ich čerstvej novinky „The Serenity of Suffering“.

Deathcorová formácia WHITECHAPEL má nový klip ku piesni „Bring Me Home“ z ich aktuálnej radovky „Mark of the Blade“.

Whitechapel „Bring Me Home“ (OFFICIAL VIDEO) from Metal Blade Records on Vimeo.

Nóri ENSLAVED vydajú v novembri prostredníctvom vydavateľstva ByNorse Music kompiláciu „The Sleeping Gods – Thorn“, z ktorej zverejnili song „Heimvegen“ (TU). Táto kompilačka tvorí jedinečnú kolekciu experimentálneho materiálu spojeného s koreňmi kapely z obdobia rokov 2010-2011. Sedem skladieb, ktoré sa na tejto nahrávke objavia boli pôvodne vydané na extrémne limitovaných EP-čkách medzi radovkami „Axioma Ethica Odini“ a „Riitiir“.

Hardcoristi SICK OF IT ALL zverejnili lyric video k novej skladbe „Black Venom“ z ich novej nahrávky „When the Smoke Clears“, ktorá vyjde 4. novembra prostredníctvom Century Media Records a oslávia ňou 30 rokov existencie. Spomínané vydanie je striktne limitované, zabalené do 60 stránkového art booku a obsahovať bude päť nových piesní, raritné fotografie spolu s ikonickým zábermi z ich minulosti a súčasnosti.

Íri PRIMORDIAL vydajú 25. novembra u Metal Blade Records svoj prvý živák s názvom „Gods to the Godless (Live at Bang Your Head Festival Germany 2015)“. Nižšie nájdete aj ukážku v podobe skladby „Gods to the Godless“.