Ďalšie lahôdky na More Than Feste: Do Slatiny zavíta obľúbený Tobias Sammet s EDGUY a pekelníci GORGOROTH!

Festival More Than Fest pomaly ale isto uzatvára svoj line-up pre aktuálny ročník. Opäť vás však odrovná, ďalšími dvoma skvelými menami!

Po vynikajúcom vystúpení na MTF 2015 sa EDGUY s radosťou vracajú na Slovensko s exkluzívnym vystúpením k 25. výročiu kapely – „The Best of EDGUY“! Partička okolo Tobiasa Sammeta tento rok vydáva výberový album mapujúci ich kariéru nazvaný „Monuments“.

EDGUY

„K nemu absolvuje 13-zastávkové turné, takmer výhradne v Nemecku (jeden koncert je vo Švajčiarsku) a keďže sa toto u nás neuskutoční, hľadali sme s Tobim riešenie, ktoré sa samo ponúkalo formou návratu na najlepší a najväčší metalový festival na Slovensku – More Than Fest,“ povedal organizátor Ján „Amok“ Poliak.

Okrem Slovenska EDGUY odohrajú už len dva letné festivaly, takže uvidieť a vypočuť si piesne „Babylon“, „Superheroes“, „King of Fools“,  „Vain Glory Opera“ a ďalších 10-12 klenotov od EDGUY bude naozaj exkluzívne! Takže, plných 90 minút hitov EDGUY, v piatok 18.8.2017 vo zvolenskej Slatine na More Than Feste. A možno zaznie aj titulná skladba od AVANTASIE.

GORGOROTH
Druhou potvrdenou kapelou potešíme najmä fanúšikov black metalu. K DARK FUNERAL totiž pribudlo ďalšie nadupané meno. Do Zvolenskej Slatiny mieri „true“ black metalová horda až z ďalekého Bergenu – GORGOROTH! Ich história sa začala písať v roku 1992, keď sa dajú označiť za popredných formovateľov black metalovej scény v Nórsku. Po dvoch demách v roku 1993 prišiel na rad prvý štúdiový album v roku 1994 nazvaný „Pentagram“. Dnes má táto formácia na konte 10 štúdiových albumov a stále neprestáva udivovať fanúšikov.

V textoch sa zaoberajú satanizmom, ani-kresťanskou tematikou, vojnou a temnotou. V súčasnosti je v kapele jediný pôvodný člen, gitarista Infernus, ktorého dopĺňajú bubeník Tomas Asklund a vokalista Atterigner, s ktorým nahrala kapela aj stále aktuálny počin z roku 2015 „Instinctus Bestialis“. Kapelu postihla ešte v tom istom roku tragédia, keď zomrel basák Boddel.

Azda najväčšiu slávu zažili GORGOROTH v období rokov 1998 až 2007, keď ich vokalistom bol kontroverzný frontman Gaahl, s ktorým nahrali štyri štúdiové albumy. Medzi najuznávanejšie a dnes už kultové nahrávky patria opusy „Antichrist“ (1996), „Under the Sign of Hell“ (1997) a „Incipit Satan“ (2000).

Zvolenská Slatina zažije vďaka GORGOROTH pravú pekelnú „true“ black metalovú šou. Každá jedna temná duša by si ju nemala nechať ujsť!

Aktuálny plagát More Than Festu 2017

Šéfredaktor portálu Valhalla.sk