ORPHANED LAND v Bratislave: Jediná šou v rámci Slovenska, Česka a Rakúska

Do Bratislavy sa vracajú priekopníci orientálneho metalu –fenomén ORPHANED LAND. Izraelčania v marci vyrážajú na európske turné, aby predstavili úplne nový album „Unsung Prophets & Dead Messiahs“, ktorý bude vydaný v januári 2018 pod hlavičkou Century Media Records.

ORPHANED LAND (Izr)
plus special guests

Štvrtok 8.3.2018, Bratislava – Randal

Samozrejme, na koncerte kapela zahrá aj ich najväčšie hity. Bratislava opäť zažije hudobný multikultúrny večer, plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou rockovou a metalovou hudbou. Nepôjde len o skvelý hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmatický Kobi Farhi, šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete, snažia sa spájať ľudí bez rozdielu rasy a stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom a nadchnú aj toho najnáročnejšieho milovníka hudby.

Pre tieto dôvody bola tento rok vytvorená petícia, ktorá bola podpísaná doposiaľ veľkým množstvom ľudí, aby ORPHANED LAND bola opäť navrhnutá na Nobelovu cenu za mier.

Špeciálnym hosťom ich európskeho turné bude talianska melodic death metalová formácia LUNARSEA, ktorej súčasná tvorba vychádza z gothenburskej metalovej scény. Ďalším hosťom bude veľmi zaujímavá a to medzinárodná progresívno rock/metalová kapela SUBTERRANEAN MASQUERADE , ktorej členovia pochádzajú z USA, Nórska a Izraela a ktorá tento rok oslavuje 20. výročie. Ich tvorba je mix progresívneho metalu a rocku s prvkami doom metalu, psychadelického, experimentálneho rocku a blízkovýchodnej hudby.

Slovenskému publiku sa predstaví aj ďalšia veľmi zaujímavá kapela, tentokrát rumunská kapela DIRTY SHIRT, ktorá patrí k jednej z najváženejších a najoriginálnejších rumunských rockových kapiel. Ich tvorba predstavuje jedinečnú zmes rocku, metalu s prvkami rumunskej tradičnej folkovej hudby a world music. Kapela doma vyhrala niekoľko hudobných cien. Na koncerte sa predstaví aj slovenská kapela MOFOKILLERS.

Predpredaj lístkov odštartoval 6. novembra cez Predpredaj.sk, Predprodej.cz a vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa

Šéfredaktor portálu Valhalla.sk