MASTODON získali Grammy, ANTHRAX zverejnili ďalšiu ukážku z chystaného DVD

MASTODON získali cenu Grammy. ANTHRAX zverejnili ukážku z chystaného DVD. THERION a PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS s novými klipmi. ADACTA ponúka ďalšiu novú skladbu. Pražáci KAAR u labelu Support Underground.

MASTODON s Grammy. Zdroj: www.teamrock.com

Americká kapela MASTODON si odniesla cenu Grammy v kategórii Najlepší metalový výkon za skladbu „Sultan´s Curse“ z albumu „Emperor of Sand“, s ktorým boli taktiež nominovaní v kategórii najlepší rockový album, no túto nomináciu sa im už však na víťazstvo premeniť nepodarilo. V poradí 60. udeľovanie Grammy Awards sa uskutočnilo 28. januára v newyorskej Madison Square Garden. Pod správou nájdete video s ďakovnou rečou víťazov.

Veteráni ANTHRAX zverejnili ukážku z chystaného DVD „Kings Among Scotland“ v podobe piesne „Caught in a Mosh“. Spomínané DVD, ktoré vyjde 27. apríla prostredníctvom Megaforce Records sa nahrávalo 15. februára počas vypredaného koncertu v klube Barrowland Ballroom v meste Glasgow.

Švédi THERION sa prezentujú novým klipom ku skladbe „Theme of Antichrist“ pochádzajúcej z monumentálneho albumu (3 CD) „Beloved Antichrist“ (vychádza 9. februára u Nuclear Blast Records). Táto rocková opera je voľne inšpirovaná dielom „A Short Tale of the Antichrist“ od ruského filozofa Vladimira Solovieva.

Kapela PHIL CAMPBELL AND THE BASTARD SONS má vonku nový videoklip ku skladbe „Dark Days“ z ich čerstvého debutu „The Age of Absurdity“.

Domáci crusteri ADACTA zverejnili v krátkom čase ďalšiu novú skladbu, tentokrát s názvom „Pri zmysloch“. Spomínaný song pochádza z nového albumu „Zlo“, ktorý uzrie svetlo sveta vo februári vďaka vydavateľstvu Papagajúv Hlasatel Records.

V srpnu 2016 vyšlo u skromného labelu Support Underground výroční split album, na kterém se podílely rovnou tři, dnes již v pravdě thrashové klasiky – EXORCIZPHOBIA, CATASTROFY a KAAR. Červený vinyl je dnes už spíše raritní záležitostí s omezenou dostupností a tak nadešel ten správný čas na další várku poctivé muziky, která si snad najde cestu do vašich soukromých sbírek minimálně stejně úspěšně, jako zmiňované split album. „Je nám velkou ctí oznámit, že po slovenských zbojnících CATASTROFY zakotvila v naší stáji i druhá smečka z tzv. „PISS3″, tentokrát pražští antikristi KAAR, jejichž rouhačské dílo nazvané „Svatej holokaust“ přichází s odstupem (šesti set šedesáti) šesti let od předchozího full materiálu. Vinylová emise bude následovat s tradičním zpožděním,“ hlási label Support Underground. – Tlačová správa