Taliani, Srbi a tri slovenské kapely. Folková noc v Tartarose

Prvá májová sobota sa bude niesť v znamení folk metalovej noci, ktorá sa bude konať v známom banskobystrickom klube Tartaros. Už 4. mája uvidíme na jednom pódiu dokopy päť kapiel, ktoré sa žánrovo pohybujú v pagan/folk a rockovom žánri.

BLODIGA SKALD (Ita) – orc folk metal
VOID INN (Ser) – hard rock
STRIGÔŇ (Sk) – folk
ACHSAR (Sk) – metal
CROSSBREEDS (Sk) – folk rock

Piatok 4.5.2018, Banská Bystrica – Tartaros
Štart: 19:00, vstupné: 10 eur

Jednou z dvoch zahraničných kapiel tejto noci budú folk metalisti z Talianska BLODIGA SKALD, ktorí svoj žáner charakterizujú ako orc folk metal. Minulý rok im vyšiel debutový album „Ruhn“.

Ďalšia zostava je zo severného Slovenska. Akustická-stredoveká folková kapela STRIGÔŇ, ktorá momentálne vydala svoj debutový album „Dunaj“.

Nasledujúca kapela je v našich končinách už pomerne známou. Levičania ACHSAR hrajúci melodický metal v štýle ENSIFERUM. Do Tartarosu prídu ukázať svoju šou približne po roku.

Posledným slovenským zástupcom bude druhá kapela zo severu, CROSSBREEDS. Folk rock z Krivej má vo svojej zostave pár talentovaných hudobníčok, ktoré si musíte naživo vypočuť a aj pozrieť.

Špeciálnym hosťom Tartaros Folk metal Night budú rockeri zo Srbska – VOID INN, ktorí hrajú hard rock na čele so šarmantnou speváčkou.

FB Event

Plagát ku podujatiu

Tlačová správa