METALLICA získala ako prvá metalová kapela cenu Polar Music Prize. Novinky hlásia aj SEPULTURA či OBSCURA

METALLICA si prebrala cenu Polar Music Prize. SEPULTURA ponúka zábery do zákulisia jedného z ich koncertov. OBSCURA zverejnila novú skladbu. Nový album CATASTROFY vydá český label Support Underground.

METALLICA

Legendárna METALLICA si 14. júna prebrala v Štokholme cenu Polar Music Prize za prínos do rozvoja hudby. Táto cena je považovaná za hudobnú Nobelovu cenu. Okrem tejto pocty získala legendárna skupina aj milión švédskych korún, ktoré venuje organizácii All Within My Hands. Tá pomáha komunitám v núdzi so vzdelávaním, darovaním potravín a inými službami. Na TOMTO ODKAZE si môžete pozrieť samotné odovzdanie ceny od švédskeho kráľa a ďakovné reči Larsa Ulricha a Roba Trujilla. Na ďaľšom videu (TU) predniesli svoju reč aj velikáni Roger Glover a Ian Paice z DEEP PURPLE. Na záver ešte dodáme, že METALLICA je vôbec prvou metalovou kapelou, ktorá získala Polar Music Prize.

SEPULTURA uverejnila desať minútové video poodhaľujúce zákulisie z koncertu, ktorý odohrala 9. júna v brazílskom Juiz de Fora. Kapela si teraz od koncertovania trochu oddýchne a v auguste vyrazí do Európy.

Progresívni death metalisti OBSCURA zverejnili novú skladbu s názvom „Emergent Evolution“, pochádzajúcu z ich chystanej radovky „Diluvium“. Tá oficiálne vychádza 13. júla u Relapse Records.

Druhé album bratislavského souboru CATASTROFY, který se postupnými krůčky vypracoval do pomyslné extraligy československé tvrdě rockové, či metalové scény a zároveň stvořil v dnešní době těžko uvěřitelný fenomén. Fenomén, který rezonuje napříč celou posluchačskou obcí, více méně bez rozdílů žánrů. Support Underground nemá ve svém portfoliu podobnou kapelu, o kterou by se v takové míře zajímali i fanoušci běžně orientovaní na konkrétní druh muziky v rámci extrémního hudebního spektra. CATASTROFY stvořili kult. Kult, za kterým jsou hodiny a hodiny dřiny ve zkušebně, X vystoupení v těch nejzaplivanějších klubech, mnohdy pro pár platících. Kult, kdy se klukovské sny o velké kapele mění díky tvrdé práci ve skutečnost. Kult, kterému jde celé osazenstvo tohoto neuvěřitelného hudebního ansáblu doslova mílovými kroky naproti. Novinkové album „Besnota“ obsahuje 13 písní a vychádzí u Support Underground. Všechno bylo nahrané, mixované a mastrované v štúdiu Shaark v březnu a dubnu 2018. – Tlačová správa

CATASTROFY – Besnota