Špeciálny večer vo Fuge bude zameraný prevažne na black a ambient

Netradičný ambient, blackový a detahový večer zažijete koncom októbra v bratislavskej Fuge. Milovníkov týchto žánrov potešia 4 kapely a prichystaná je aj afterka.

GOATH (Ger) – death/black
THE NEGATIVE BIAS (Aut) – ambient black metal
AIN (Sk) – black metal
0N0 (Sk) – special electroacoustic set
After party:
Kabal (Sk) – industrial/techno/darkness

Sobota 27.10.2018, Bratislava – Fuga

Večer otvorí lokálna podivnosť 0N0 s netradičným elektro-akustickým setom, prichystaným špeciálne pre túto príležitosť a nie nepodobným výplodom paralelnej, experimentálno-improvizačnej formácie 0. Pôjde o kratšie, avšak o to intenzívnejšie vystúpenie.

Druhá v poradí sa predstaví pomerne čerstvá novinka na slovenskej scéne, nitrianske kvarteto AIN, ktoré si podľa dostupných informácií kladie ambiciózny cieľ – návrat k autentickému black metalu. Audiovizuálne záznamy svedčia o surovej produkcii v stredne rýchlom tempe.

Podľa harmonogramu bude nasledovať nekompromisná temnota, THE NEGATIVE BIAS z neďalekej Viedne, ktorá sa pohybuje v zaujímavých polohách s atmosférickými, až ambientnými pasážami. Ide opäť o relatívne nový projekt s jedným LP a splitkom, v ktorom sa postretávali osoby z rôznych kútov rakúskej scény.

O grandiózne vyvrcholenie sa postará do tretice novšie meno – bavorskí GOATH. Dva dlhohrajúce albumy na Ván Records by mali byť medzi iným dôkazom, že tu nepôjde o žiadnu polovičatú záležitosť, ale o nekompromisný náklad, v ktorom sa spája black so surovým death metalom. Táto kapela určite obzvlášť poteší milovníkov tradičného špinavého zvuku.

O zábavu po koncertoch sa postará nechvalne známa postavička bratislavského UG-čka a veľký milovník žánru, ktorému bude večer zasvätený. Kabal prisľúbil adekvátne temnú selekciu elektronickej hudby, na ktorú sa bude možno dať aj pohybovať.

FB Event

Plagát ku koncertu

Tlačová správa

Šéfredaktor portálu Valhalla.sk