ABBATH začnú v decembri nahrávať druhú štúdiovku. Novinky hlásia aj MYRKUR, LIMP BIZKIT či JINJER

ABBATH a LIMP BIZKIT sa chystajú do štúdia. MYRKUR vydá nové EP. DIABOLICAL prezradili detaily o novom albume. JINJER zas dátum vydania nového EP. BAD RELIGION zverejnili novú skladbu. Slováci GUZZLE BOOZE vydávajú debutové EP. SEBASTIEN a EAGLEHEART odohrajú koncert v Karvinej.

ABBATH

ABBATH sa 3. decembra odoberie do Dub Studios v Nórsku, aby nahral v poradí druhý a zatiaľ nepomenovaný album. Na pomoc si prizval producenta Endre Kirkesolu, ktorý predtým pracoval s kapelami ako BLOOD RED THRONE alebo SIRENIA.

Amalie Bruun alias MYRKUR oznámila, že 7. decembra jej prostredníctvom vydavateľstva Relapse Records vyjde dvojskladbové EP s názvom „Juniper“. Nižšie nájdete aj ochutnávku v podobe titulnej piesne, podporenej aj videoklipom.

LIMP BIZKIT sa pripravujú na vstup do nahrávacieho štúdia. Gitarista Wes Borland prezradil, že pôvodne sa chceli do štúdia dostať už minulý víkend, ale požiare v Kalifornii spôsobili, že to museli posunúť na neskôr. Kvôli požiarom prišli aj o nejaké nástrojové vybavenie a spevák Fred Durst dokonca o svoj dom…

Ukrajinská formácia JINJER prezradila, že ich nové, päťskladbové EP „Micro“ vyjde 11. januára prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records.

Nový album death/black metalistov DIABOLICAL sa bude volať „Eclipse“ a vyjde 15. februára u Indie Recordings. Pod správou nájdete prvý singel „We Are Diabolical“, ktorý je podporený aj videoklipom. „Toto je úvodná skladba nového albumu a nastavuje tón: veľký, intenzívny, zlovestný a temný. Tematicky prináša to, čo je koncepčným jadrom albumu. Má to priniesť otázky a vyprovokovať poslucháča,“ vyjadril sa v tlačovej správe gitarista Carl Stjärnlöv.

BAD RELIGION vypustili do sveta novú skladbu „My Sanity“. Ide tak o tretí singel po predošlých „The Kids Are Alt-Right“ a „The Profane Rights of Man“.

Práve dnes vychádza u českého vydavateľstva Support Underground debutové EP banskobystrických thrasherov GUZZLE BOOZE, ktoré dostalo názov „Maniacs“. Šestica úderných piesní je natlačená do 16 minút a urobí radosť nejednému fanúšikovi tohto žánru.

Jen těsně poté, co kapely SEBASTIEN a EAGLEHEART nasají něco elfské tématiky od Emerald Shine a Snaeffel, zamíří společně do míst, kde „nebe má plno stuh a slunce rudej pruh“. Tam v Karviné v klubu Hard Cafe se 24.11.2018 k této dvojici připojí heavy metaloví AHARD z Orlové. SEBASTIEN dosáhli za deset let svého působení na scéně více, než většina českých rockových/metalových uskupení – dvě evropská turné (první s kapelou CIRCLE II CIRCLE – USA, druhé s kapelou MASTERPLAN (DE)), třikrát hlavní pódium největšího českého rockového/metalového festivalu Masters of Rock, předskakování před Alicem Cooperem, FATES WARNING atd., jako třetí česká kapela v historii hráli SEBASTIEN na největším heavy metalovém festivalu světa – Wacken 2016, nebo Rock Tower v polském Płocku. K tomu připočítáme tři úspěšná alba vydaná v celosvětové distribuci, spolupráci se jmény světové scény jako např. Tony Martin (ex-Black Sabbath), Roland Grapow (Masterplan, ex-Helloween), Doogie White (který byl u vás letos) nebo Amanda Somerville a přes 1 milion shlédnutí posledního singlu „Amy“, či současné angažmá zpěváka George Raina na postu baskytaristy kapely CITRON a máte tu kapelu světových kvalit. – Tlačová správa