Basák Peter Baltes odišiel z ACCEPT. Zomrel Erik Lindmark z DEEDS OF FLESH

Peter Baltes opúšťa ACCEPT. OVERKILL a CHILDREN OF BODOM vydajú nové albumy. Po ťažkej chorobe zomrel Erik Lindmark (DEEDS OF FLESH, Unique Leader Records). ROTTING CHRIST zverejnili novú skladbu. Pracujú CARCASS na novom albume? MINISTRY sa chystajú do štúdia. Brutal Assault doplňuje zostavu. Novinky aj od MISERY INDEX a HECATE ENTHRONED.

Peter Baltes. Foto: Luss

Nečakaná správa prišla z tábora ACCEPT, keď dlhoročný basák Peter Baltes oznámil svoj odchod z kapely. „Chcem oznámiť, že som sa rozhodol odísť z ACCEPT. Bol som v kapele od samého začiatku a mnohí z vás tiež. Všetkým vám ďakujem za všetky tie roky, ktoré sme spoločne zdieľali,“ znie vyhlásenie na facebookovom profile kapely. Gitarista Wolf Hoffmann dodal: „Strávili sme spoločne štyri desaťročia a zažili úspechy a pády. Rozumeli sme si aj naslepo, osobne aj hudobne, čo je v tomto biznise veľmi zriedkavé. Vidieť ho odchádzať ma rozosmutnilo, ale nemôžem urobiť nič, len mu popriať všetko dobré a dúfam, že je to pre neho správe rozhodnutie a že nájde to čo hľadá. Nech je to už čokoľvek.“

Thrash metaloví veteráni OVERKILL oznámili, že 22. februára im u vydavateľstva Nuclear Blast Records vyjde nový štúdiový album s názvom „The Wings of War“. „To, čo sme dosiahli je nový a modernizovaný OVERKILL, ktorý prijal novú chémiu vďaka bubeníkovi Jasonovi Bittnerovi a súčasne zobral naše korene do súčasnosti. Nový vzorec priniesol nielen viac surovej energie, ale aj viac miest na melódie. Poviem vám, je to stále pekelná zábava robiť albumy s OVERKILL,“ vyjadril sa v tlačovej správe vokalista Bobby „Blitz“ Ellsworth.

OVERKILL – The Wings of War

Máme pre vás aj smutnú správu. Vo veku 45 rokov zomrel 29. novembra Erik Lindmark, zakladateľ, gitarista a vokalista death metalovej kapely DEEDS OF FLESH. Lindmark bol tiež zakladateľom a šéfom vydavateľstva Unique Leader Records. Erik bol od konca septembra hospitalizovaný, v oficiálnej správe stojí, že Lindmark zomrel po boji s ťažkou chorobou, podľa zahraničných médií mu diagnostikovali sklerózu. Česť jeho pamiatke.

Kapela CARCASS sa zrejme nachádza v nahrávacom štúdiu. Na svoj facebook zavesili fotku bez popisu, na ktorej sú bicie Daniela Wildinga v neznámej nahrávacej miestnosti. Gitarista Bill Steer v apríli prezradil, že kapela má okolo 50 minút demo nahrávok.

CARCASS

Chlapci z MINISTRY nezaháľajú, pretože v januári sa odoberú do štúdia, aby nahrali nový a zatiaľ nepomenovaný štúdiový album. Ešte dodáme, že aktuálna radovka „AmeriKKKant“ vyšla nie tak dávno – v marci tohto roka.

Fíni CHILDREN OF BODOM vydajú 8. marca prostredníctvom Nuclear Blast Records nový album nazvaný „Hexed“. Spomínaná novinka bude obsahovať 11 skladieb. Pod správou nájdete aj artwork nového albumu.

CHILDREN OF BODOM – Hexed

Grécki black/death metalisti ROTTING CHRIST zverejnili novú skladbu „Fire, God and Fear“ z ich chystanej dosky „The Heretics“. Tá oficiálne vychádza 15. februára u Season of Mist.

Brutal Assault, ktorý sa uskutoční od 7. do 10. augusta 2019 ohlásil ďalšie nové kapely. „Nová várka kapel je tu a začneme s nejmladším jménem, které potěší nejednoho milovníka skvělého thrash metalu. Novozélandští ALIEN WEAPONRY jsou dozajista jedním z nejzajímavějších jmen na současné metalové scéně. Co naplat, že hochům není ani dvacet let, hraje jim to i tak skvěle! Nebudeme žánrově odbočovat a s dalším jménem se ponoříme tentokrát do více nostalgické vlny. Novinkou Damned If You Do (2018) protáhnou krky američtí veteráni METAL CHURCH! Novátorským přístupem a progresivními melodiemi pročísne Josefovskou pevnou britská trojice TOSKA, která se nám představí se svým novým přírůstkem Fire By The Silos (2018). Špína, hnus a zmar nesmí na Brutal Assaultu nikdy chybět, o tu nás nepřipraví ti nejpovolanější, čarodějové z opiových doupat ELECTRIC WIZARD. Se špínou si budeme ještě chvilku hrát a přidáme k ní velkou dávku chladu a temna. Norská mlha se dostaneme po kůži každému, kultovní TAAKE si totiž našli cestu i na Brutal Assault! Oproti tomu, brutalita a agresivita z Evropských luhů a hájů, za tónů skvělé desky TerrorVision (2018), rozdrtí lebku nejednoho návštěvníka. Belgičtí ABORTED nám přesně ukáží, zač je toho loket. Legendy není třeba nikdy sáhodlouze představovat a v tomto případě nám jistě dáte za pravdu, když řekneme, že britské železo je jedno z těch nejlepších. Zasvěcení jistě tuší, že nás svojí přítomností poctí ikoničtí CARCASS!“ – Zdroj: brutalassault.cz

Americká úderka MISERY INDEX ohlásila, že 8. marca im u vydavateľstva Season of Mist vyjde nová doska „Rituals of Power“.

Angličania HECATE ENTHRONED vydajú 25. januára prostrednctvom vydavateľstva M-Theory Audio novú album s názvom „Embrace of the Godless Aeon“. Nižšie nájdete aj teaser.