Martinský KrutoFest privíta GRAI, RAMCHAT, WOLFARIAN a ďalších

Martinský metalový festival KrutoFest, ktorý sa uskutoční 22. júna na martinskom kúpalisku, uzavrel zostavu pre tento rok.

GRAI (Rus) – folk metal
RAMCHAT (Sk) – pagan metal
WOLFARIAN (Cze) – folk metal
STRIGÔŇ (Sk) – folk
ACHSAR (Sk) – viking metal
F.O.B. (Cz) – death metal
PERFORMED (Sk) – thrash metal
PODPOĽANICA (sk) – pagan metal
a ďalší

Sobota 22.6.2019, Martin – kúpalisko Martin
Štart: 12:00, vstupné: 15 eur (predpredaj) / 19 eur (na mieste)

GRAI budú headlinermi KrutoFestu

KrutoFest je jednodňový festival zameraný na pohanské, ale aj iné death a black metalové a folkové kapely. Headlinermi večera sa stali spriaznené spolky a to ruský folk metalový GRAI a domáci pagan metalový RAMCHAT. Tatári GRAI nebudú jediní, ktorí vo svojej zostave budú mať ženské krásne zjavenia.

Rovnako tak moravský folk metalový WOLFARIAN majú vo svojej zostave dve dievčatá a ani folkový STRIGÔŇ z oravskej Nižnej sa nedá zahanbiť svojou sympatickou speváčkou. Mimo týchto spomínaných skupín zahrajú ešte ACHSAR (viking metal, Levice), F. O. B. (death metal, Čechy), PERFORMED (thrash metal, Prievidza), PODPOĽANICA (pagan metal, Zvolen), VENDETA (thrash metal, Martin), SORGOTH (black metal, Bytča), INNER SCREAM (alternatívny death/black metal, Prievidza) a GUARDIANS OF ASGAARD (tribute to Amon Amarth, Bratislava).

„Vytvorili sme KrutoFest hlavne na podporu domácej slovenskej scény. Kto si pozrie zostavu, uvidí v nej mnoho domácich kapiel. Nemáme v pláne, aby sa z neho stal megaveľký fesťák, naopak, ide nám o kamarátsku domácu atmosféru, kde si fanúšikovia môžu podebatiť s kapelami, vypiť s nimi pivo. Proste návrat do deväťdesiatych rokov… Žiadne žetóny, prehnaná ochranka, naopak, parkovanie, stanovanie a aj kúpanie v zdarma, v cene vstupenky,“ informovali organizátori podujatia.

Vstupenky dostať ešte do konca mája za cenu 15 eur v sieti PredPredaj (https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/krutofest-2019-2019-06-22), prípadne aj na Hirax Shope (http://www.hiraxshop.sk/vstupenky/shop-78472/krutofest-2019). Na mieste budú za cenu 19 eur,.

FB Event

Plagát ku akcii

Tlačová správa