Ďalší album KORN bude v septembri, vypočujte si novú pieseň. Novinky aj od HAMMERFALL, DISTURBED a iných

KORN oznámili vydanie nového albumu. HAMMERFALL a DISTURBED s novými klipmi. THE CONTORTIONIST vydajú nové EP a zverejnili novú skladbu. Novinky hlásia aj BATUSHKA a BURIAL REMAINS. Kapely EXORCIZHPOBIA a SYNAPSE FAILURE vydávajú nové albumy u Support Underground.

KORN

Kapela KORN oznámila, že 13. septembra jej prostredníctvom vydavateľstva Roadrunner Records vyjde nový štúdiový album s názvom „The Nothing“. O produkciu nahrávky sa opäť postaral Nick Raskulinecz. Prvú ukážku z novinky reprezentuje skladba „You´ll Never Find Me“. „Hlboko v našej Zemi žije mimoriadna sila. Málo z nás si je vedomých veľkosti a významu tohto miesta, kde dobro/zlo, temnota/svetlo, blaho/trápenie, strata/zisk a nádej/zúfalstvo existujú ako jedno. Ťahajú každý jeden moment našich životov. Nie je to niečo čo môžeme navigovať, ale skôr uvedomiť si túto „prítomnosť“, ktorá nás obklopuje každým dychom, akoby sme boli sledovaní v každom okamihu. Je to miesto, kde sa čierne a biele energie pripájajú k našim dušiam a formujú našu emóciu, voľby, perspektívu a nakoniec našu samotnú existenciu. V tomto víre je zázračná a malá ríša a je to jediné miesto, kde existuje rovnováha medzi týmito dynamickými a polarizačnými silami – kde duša nájde útočisko. Vitajte v… „The Nothing“,“ uvádza frontman Jonathan Davis v tlačovej správe.

Švédi HAMMERFALL vypustili do sveta nový live videoklip k piesni „(We Make) Sweden Rock“ z chystanej dosky „Dominion“. Tá vyjde 16. augusta prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records.

Formácia DISTURBED natočila nový obrazový materiál ku skladbe „No More“ pochádzajúcej z ich aktuálnej štúdiovky „Evolution“. Okrem toho kapela dnes (28.6.) vydáva nové live EP „Live from Alexandra Palace, London“. Tento päť skladbový materiál sa (ako už názov napovedá) nahrávalo v máji minulého roka, v Alexandra Palace, v Londýne.

Projekt BATUSHKA (verzia s Bartłomiejom Krysiukom) sa hlási o slovo s novým videoklipom ku skladbe „Chapter III: The Doubts – Liturgiya (Литургия)“ z chystaného albumu „Hospodi“. Ten má dátum vydania stanovený na 12. júla u Metal Blade Records.

Prog rockeri THE CONTORTIONIST vydajú 9. augusta u eOne Music štvorskladbové EP „Our Bones“ z ktorého zverejnili pieseň s názvom „Early Grave“, podporenú aj videoklipom.

Death metalistom BURIAL REMAINS vyjde 12. júla u Transcending Obscurity Records nová doska „Trinity of Deception“. Nižšie si môžete vypočuť ochutnávku v podobe skladby „Days of Dread“.

Česká kapela EXORCIZHPOBIA nahrála album nazvané „About Us Without Us“, které vyšlo po dlouhých šesti letech od svého předchůdce a načasování do období, úzce propojeného s významnými milníky naší republiky, bylo více než symbolické. Události předcházející Mnichovské dohodě a následující vývoj musí být udržovány v co nejširším povědomí, jako varování pro nastupující generace, které jsou, zdá se, bohužel nepoučitelné. Originální a skvostně vyvedené grafické zpracování dává prostor vaši fantazii a plně koresponduje s odkazem tohoto díla, kterému v současné době splácíme jeden velký dluh, kdy jeho nabídku doplňujeme i o vinylové provedení. – Tlačová správa

SYNAPSE FAILURE, bošanské úderné komando, reprezentující Slovensko, jakožto nový přírůstek v stájí Support Underground, plně oddané smrtelnému řemeslu. Debutové album přináší krve potně dotažený materiál, jako odměnu za desetiletou existenční pouť v hlubokém podzemí, plnou různých zvratů a personálních lapálií. Vytříbené death metalové běsnění, ve svém klasickém provedení, obohacené o zneklidňující melodické vyhrávky, které pomohou s identifikací v zástupu ostatních smeček. K dispozici v praktickém plastovém boxu. Album „Submissively Welcome Death“ vychádzí dnes (28.6.). – Tlačová správa