Pôvodný basgitarista MERCYFUL FATE podľahol rakovine. Novinky aj od THE DARK ELEMENT a WOLFBRIGADE

Zomrel basgitarista Timi Hansen (MERCYFUL FATE). THE DARK ELEMENT s novým klipom. WOLFBRIGADE zverejnili novú skladbu. NAHUM majú nový klip. Za zaujímavým projektom SHAPED IN DREAMS je Slovák.

Timi Hansen (1958 – 2019)

Timi Hansen, basgitarista kapely MERCYFUL FATE, zomrel vo veku 61 rokov po dlhom boji s rakovinou. „Práve som zistil, že som stratil jedného z mojich najmilších priateľov, ktorý bojoval s rakovinou neuveriteľne odvážnym spôsobom. Nebol to iba môj spolubývajúci počas prvých turné MERCYFUL FATE, ale aj môj najobľúbenejší basgitarista všetkých čias. Mal som to šťastie, že som ho mohol navštíviť v jeho byte spolu s ďalšími priateľmi a mali sme skvelé popoludnie, na ktoré nikdy nezabudnem. Keď som sa s ním 24. októbra poslednýkrát telefonicky rozprával, pochopil som, že veci sa zhoršili a aj napriek tomu povedal: „Bojujeme ďalej“. Cítim sa tak smutný pre celú jeho rodinu, máte moju najhlbšiu sústrasť,“ vyjadril sa King Diamond na oficiálnej stránke kapely.

Kapela THE DARK ELEMENT natočila nový videoklip k piesni „Not Your Monster“ z chystaného albumu „Songs the Night Sings“. Ten vychádza už v piatok, 8. novembra u vydavateľstva Frontier Music Srl.

Švédski crusteri WOLFBRIGADE zverejnili nový song s názvom „The Wolfman“ z dosky „The Enemy: Reality“, ktorá vyjde 8. novembra u Southern Lord Records.

Už je to rok, čo česká skupina NAHUM vydala tretí album „Within Destruction“. V týchto dňoch skupina zverejnila nový videoklip z tohto albumu, ktorý sa natáčal na najväčšom šrotovisku v strednej Európe.

Na Slovensku vznikol ďalší zaujímavý projekt, ktorý dostal názov SHAPED IN DREAMS. Za projektom stojí Martin Matiašovič a ďalší významní hudobníci a členovia zoskupení ako OBSCURA, ALKALOID, BLACK CROWN INITIATE, DEW-SCENTED. Výsledkom tejto spolupráce je album „Echoes of Eldren Deeds“, ktorý dokázal spojiť zdanlivo nespojiteľné žánre extrémneho metalu a jeho protiľahlých sfér.