CARCASS prezradili detaily o novom albume, prvú sólovku chystá líder THE DILLINGER ESCAPE PLAN

CARCASS prezradili názov nového albumu. Greg Puciato a ULCERATE vydajú nové albumy. SURGERY vyšla reedícia 10 rokov starej nahrávky. V Česku vznikla nová kapela, založil ju člen legendárnych ROOT.

CARCASS

Kapela CARCASS prezradila, že nový album nazvala „Torn Arteries“ a vyjde 7. augusta prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records. Gitarista Bill Steer povedal, že názov pochádza z demo pásky od zakladateľa kapely, bubeníka Kena Owena. „Keď bol tínedžer mal fiktívnu kapelu TORN ARTERIES a všetko si nahrával sám v spálni. Gitara, búchanie po krabiciach a nejaké výkriky do mikrofónu. Celé to bolo tak skreslené, že to znelo fakt tvrdo, aj keď ste v podstate počuli chlapíka so španielkou a pár škatúľ. Myslím si, že Jeff Walker oceňuje spojenie s minulosťou. Takže to bola jeho voľba,“ prezradil pre austrálsky magazín Heavy.

Greg Puciato (THE DILLINGER ESCAPE PLAN) vydá v lete u vydavateľstva Federal Prisoners svoj prvý sólový album „Child Soldier: Creator of God“. Pod správou si môžete vypočuť ukážku v podobe skladby „Fire for Water“.

Technickí death metalisti ULCERATE oznámili, že 24. apríla im u vydavateľstva Debemur Morti Productions vyjde nový album s názvom „Stare into Death and Be Still“. Nižšie nájdete aj prvú ochutnávku v podobe titulnej skladby.

Reediční emise dnes už nedostupných původních vydání, debutového alba „Descent“ (2012) a EP „Pulled by the Rope“ (2010), popradských smrtonošů SURGERY vyšlo 15.2. u Support Underground. Vše zabaleno do vkusného digipacku, včetně speciálního bonusu v podobě coveru skladby „Pull the Plug“, v originálním znění od legendárních a nedostižných DEATH. – Tlačová správa

Kytarista a zpěvák Alesh AD, aktuálně působící souběžně v blackmetalové legendě ROOT, položil počátkem letošního roku základní stavební kámen zbrusu nového seskupení RAVENOIR, jehož tvorba bude oscilovat na pomezí black a death metalu. V sestavě RAVENOIR figurují i někteří další členové ikonických ROOT: Igorr (baskytara, zpěv), Mr.Zet (bicí) a Mr.G (kytara). Hlavní skladatelský tandem (nerozlučná dvojice – duo infernale) Alesh AD a Igorr v současnosti intenzivně pracují na debutovém albu, kterému bude předcházet vydání singlu. – Tlačová správa