ANTHRAX kalkulujú s vydaním nového albumu. Novinky hlásia aj AT THE GATES alebo BODOM AFTER MIDNIGHT

ANTHRAX kalkulujú s vydaním nového albumu. AT THE GATES a BODOM AFTER MIDNIGHT v štúdiu. FUCK THE FACTS zverejnili novú skladbu. POWER 5 sú v štúdiu.

ANTHRAX

Pred nejakým časom vyhlásil gitarista Scott Ian, že ANTHRAX pravdepodobne nevydajú nový album, kým neutíchne pandémia koronavírusu. Teraz toto svoje vyhlásenie objasnil. „Viem, že som to povedal, ale nie je to tak, žeby to teraz bolo vytesané do kameňa. Osobne som v tento moment takto nastavený. Kto vie, kde bude svet o šesť mesiacov? Možno sa veci priblížia k normálu a možno budú od toho normálu ďalej. Nikto na to nemá odpoveď. Vo svojej hlave nechcem vydať album, kým nebudeme môcť hrať koncerty. To je to, čo chcem urobiť, ale neovládam svet a ani neovládam, čo sa stane s koronavírusom. Myslím si, že s istotou môžem povedať, že budúci rok budeme pripravení urobiť nahrávku. Nebol by dôvod, mať napísaný materiál a potom ho nenahrať. Akonáhle budeme mať pocit, že sme pripravení ísť do štúdia, urobíme to bez ohľadu na to, čo sa bude diať. Aspoň to bude hotové a budeme môcť rozhodnúť o tom, aký kurz bude pre nás v danom okamihu najlepší,“ vyjadril sa v rozhovore pre rádio KLOS.

Death metalisti AT THE GATES vstúpili do štúdia Gröndahl v Štokholme, kde pracujú na novom albume. Novinka by mala vyjsť v máji budúceho roka a podľa gitaristu Jonasa Stålhammara bude odlišná oproti aktuálnej doske „To Drink from the Night Itself“.

Kapela BODOM AFTER MIDNIGHT sa nachádza v štúdiu Finnvox, kde nahráva svoj vôbec prvý materiál. Kapela vznikla začiatkom tohto roka na troskách CHILDREN OF BODOM, keď Alexi Laiho k sebe prizval gitaristu Daniela Freyberga (ex-CHILDREN OF BODOM), bubeníka Waltteri Väyrynena (PARADISE LOST), basgitaristu Mitja Toivonena (ex-SANTA CRUZ) a koncertného klávesáka Lauriho Salomaa.

Grindcorová formácia FUCK THE FACTS zverejnila nový song „Everything I Love Is Ending“ z chystaného albumu „Pleine Noirceur“. Ten vychádza 20. novembra prostredníctvom vydavateľstva Noise Salvation.

Heavy metalová skupina POWER 5 nastupuje do studia, kde se pustí do natáčení nového alba, které vyjde v únoru 2021. Nová deska vznikne pět let po svém předchůdci k 25. výročí skupiny. POWER 5 plánují strávit ve studiu průběžně skoro dva měsíce. „Na rozdíl od dnešního trendu, kdy většina kapel nahrává doma, tak my jdeme i tentokrát do studia. Měsíc jsme si vyčlenili na náběr nástrojů a zpěvů. Další měsíc máme vyhrazen na mix a mastering,“ říká zpěvák Olin Škrabal k natáčení a dodává: „Chceme mít dostatek času na produkci a možnost trochu laborovat s jednotlivýma skladbama. I toto album budeme natáčet s Liborem Kukulou, který nám natočil již dvě předešlé desky Power 5 a Talisman.“ – Tlačová správa