Terchovský budzogáň je späť: Pripravte sa na tri dni nabité výbornými kapelami

Festival Terchovský budzogáň sa po ročnej pauze opäť usadí v lone nádhernej prírody a slovenskej tradície. Okrem slovenskej a českej hudobnej špičky sa môžete tešiť na zaujímavých zahraničných metalových headlinerov.

TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ

KORPIKLAANI (Fin)
DESTRUCTION (Ger)
FREEDOM CALL (Ger)
ŠKWOR (Cze)
DOGA (Cze)
HORKÝŽE SLÍŽE (Sk)
a mnoho ďalších

28. – 30.8.2015, Terchová – Amfiteáter Nad Bôrami

Vstupné: Trojdňová permanentka v cene od 25,-€ pri limitovanom počte 1 000 ks. Následne sa bude cena navyšovať.

Dvanásty ročník udrie pod Rozsutcom poriadne tvrdo a premiérovo na celé tri dni. Poriadna dávka rockovej hudby sa do amifiteátra Nad Bôrami v Terchovej vráti na konci augusta. Posledný augustový víkend sa návštevníci festivalu dočkajú hlavne silného a ako vždy výhradne rockového zoznamu účinkujúcich.

terchovsky-budzogan-logo

Logo festivalu

Zostava kapiel
Na pódiu vystúpia slovenské, české a zahraničné rockové hviezdy. Ich kompletnú zostavu sa návštevníci budú dozvedať postupne. Zatiaľ sú definitívne potvrdené tieto mená :

Slovenské: HORKÝŽE SLÍŽE, SLOBODNÁ EURÓPA, STORMCLEAR, THE PARANOID, INEKAFE, DORIAN GRAY, ARZÉN, KONFLIKT, ZÓNA A, MAD FREQUENCY, CALIBER X, EVERLONG, SMOLA A HRUŠKY, RANNÁ NEVOĽNOSŤ české: TOTÁLNÍ NASAZENÍ, ŠKWOR,  DOGA, THE SNUFF a zahraničné: KORPIKLAANI (FIN), FREEDOM CALL (DE), DESTRUCTION (DE),

„Rozhodli sme sa mená účinkujúcich a hlavne najväčších hviezd podržať chvíľu v tajnosti, aby sa vytvorilo to správne napätie. Tí, ktorí už Terchovský budzogáň navštívili vedia, že vždy sme do Terchovej pritiahli to najlepšie a vždy bola neskutočná atmosféra. Veríme, že to po ročnej pauze   znovu  poriadne naplno a nahlas rozbalíme s tými najlepšími domácimi, českými a samozrejme aj zahraničnými kapelami,“ objasňuje jeden z organizátorov  Miroslav Čevela.

Tretí deň
Novinkou je tretí deň festivalu, ktorý bol po minulé ročníky bonusový a dojazdový. Tento rok bude nedeľa plnohodnotným dňom  a rozšíri tak počet koncertných hodín na 22.

Pribudne nočná rocková nakladačka – rocková party Rockovej republiky pre všetkých, ktorí nechcú ísť po koncertoch spať. Bude to dôstojná a dôkladne tvrdá rocková rozlúčka so slovenským festivalovým letom 2015.

Permanentky na festival sa predávajú v sieti Ticketportal. V predpredaji budú iba trojdňové permanentky, vstupenky na jednotlivé dni budú v predaji iba na mieste.

Z histórie festivalu
Terchová je obec na severe Slovenska v okrese Žilina.  Svojou geografickou polohou je známa ako turistické centrum Malej Fatry a kultúrna oblasť Žilinského regiónu s pravidelnými podujatiami. Amfiteáter Nad Bôrami v Terchovej sa stal v roku 2007 miestom rockového festivalu Terchovský budzogáň. Z roka na rok sa festival rozrastal a prinášal pod Rozsutec jeden z najrockovejších hudobných festivalov na Slovensku. Na pódiu v Terchovej už vystúpili – SUNRISE AVENUE, THE OFFSPRING, HELLOWEEN, ANNIHILATOR, ARCH ENEMY, MANTICORA, ELÁN, OLYMPIC, či KABÁT. Po ročnej prestávke tradícia festivalu Terchovský budzogáň pokračuje. Niektorí „headlineri“ zažijú na festivale premiéru, iní sa po prestávke s nadšením a radi do Terchovej vrátia.

terchovsky-budzogan-plagat

Úvodný plagát k 12. ročníku Terchovského budzogáňu

Tlačová správa