THERION potvrdili pred ich koncertom v Bratislave slovenský support: V Majesticu si so Švédmi zahrajú…

Úspešná švédska symphonic metalová skupina THERION vystúpi prvýkrát v Bratislave. Avizovaný support v podobe poľskej doom metalovej legendy LACRIMA sa rozrastie aj o podporu z domácich radov.

Manažment  THERION dal zelenú slovenskej metalovej skupine TRISTANA. Tušíme prečo. TRISTANA odohrala viacero letných festivalov s bývalým spevákom skupiny THERION, Matsom Levénom. Ten začal so švédskou kapelou koketovať v roku 2003, keď jeho charakteristický zachrípnutý hlas obohatil albumy „Lemuria“ a „Sirius B“. Mats nebol žiadnym objavom na metalovej scéne. Skúsenosti z veľkých svetových pódií, ktoré odohral s virtuózom Yngwie Malmsteenom, ho predurčovali byť v THERIONE hlavným spevákom. To sa aj v nasledujúcich rokoch udialo a vyvrcholením všetkého bol album „Gothic Kabbalah“. Matsove nesporné kvality a charizma dodali albumu osobitný šmrnc a pieseň „Son of the Staves of Time“, patrí dodnes medzi komerčne najúspešnejšie počiny kapely.

nightwish-bb-amfik-2015-tristana-9

Spevák TRISTANY Peťo Wilsen počas koncertu pred NIGHTWISH

Mats Levén opustil skupinu THERION v roku 2007 a v súčasnosti je spevákom úspešných zoskupení CANDLEMASS a GUS G. Tento rok mnohých príjemne šokovala aj jeho spolupráca so slovenskou kapelou TRISTANA. Tá po vydaní svojho tretieho albumu „Virtual Crime“ u talianskeho vydavateľa Bakerteam Records prehovorila bývalého speváka THERION na niekoľko letných festivalov a spoluprácu na nasledujúcom albume.

„Ďakujeme promotérovi koncertu THERION za túto výbornú príležitosť,“ povedal spevák slovenskej skupiny Peter Wilsen a pokračoval, „Počas dlhých ciest na letné festivaly, sme sa s Matsom rozprávali o jeho bývalých skupinách, vrátane THERIONU. Aj preto nás nesmierne teší a vážime si, že môžeme byť súčasťou tejto veľkolepej šou. Organizátor koncertu THERION sa s Matsom zoznámil počas koncertu NIGHTWISH v Banskej Bystrici, kde sme tiež vystupovali. Manažmentu skupiny THERION, už potom stačila iba informácia, že s nami vystupuje Mats a bez problémov nás potvrdili. Očakávame výbornú atmosféru, už aby to bolo.“

Kapela THERION vznikla v roku 1987. Takmer každý album je iný a je ťažké ju zaškatuľkovať do určitého štýlu. Jej vplyv na vývoj gothic a hlavne symphonic metalu je však obrovský. Počas takmer tridsaťročnej existencie nahrali THERION pätnásť štúdiových albumov, tri EP, štyri koncertné albumy a päť kompilácií. Viacnásobné svetové turné a rôzne ocenenia urobili z tejto švédskej kapely legendu. Ich live vystúpenia sú nevšedné a kvôli divadelnému podtónu príťažlivé pre diváka. Ich historicky prvý koncert na Slovensku sa uskutoční 18. októbra 2015 v bratislavskom MMC. Vstupenky na túto jedinečnú show si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk, vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu.

Zdroj: Priory of Kliffoth – Symfonica Slovakia

therion-plagat-2015

Plagát ku akcii

Tlačová správa