Zbierka hitov a 100-minútový program: HAMMERFALL chystajú v Košiciach a Žiari výpravnú šou!

Švédsko je popri Fínsku jednou zo severských európskych krajín, ktoré hudobnému svetu dodáva stále nových interpretov, ktorí sa dokážu presadiť na celosvetovej scéne. Medzi nich patria aj HAMMERFALL, ktorí so svojimi hosťami RAGE a SERENITY vystúpia na Slovensku už nabudúci týždeň!

V minulosti Švédi do sveta vypustili mená ako ABBA, EUROPE, ROXETTE, ACE OF BASE – alebo naproti tomu z ostrejšej scény IN FLAMES, AMON AMARTH, HYPOCRISY, aktuálne mimoriadne populárni SABATON alebo práve HAMMERFALL, ktorí sa po odmlke vrátili na jar 2015 na turné s albumom „(r)Evolution“ (vyšiel v auguste 2014). Väčšina jarného turné „Kladivárov“ bola vypredaná a krajiny, kam sa HAMMERFALL na tomto turné nedostali, teraz pred Vianocami navštívia v jeho druhej časti „(r)Evolution World Tour 2015-16“.

hammerfall-2015-1

HAMMERFALL

Roky 1997-8 boli pre niekoľko kapiel doslova prelomové. Staršiu gardu HELLOWEEN, BLIND GUARDIAN alebo RUNNING WILD, či GRAVE DIGGER doplnili v stajni melodických heavy (power) metalových skupín spolky ako RHAPSODY, STRATOVARIUS alebo práve HAMMERFALL, ktorým sa podarilo hneď prvým albumom „Glory to the Brave“ zaujať hudobne, ale aj komerčne. Pravdepodobne to bola súhra okolností, že mladí poslucháči si našli cestu k tradičnému heavy metalu 80. rokov, ktorý im HAMMERFALL ponúkli a preto sa skladby ako „Hammerfall“, alebo „Glory to the Brave“ ihneď stali hitmi.

Viac ako 100 000 albumov predaných len v Európe posadilo skupinu na výslnie a nasledovník – album „Legacy of Kings“ (1998) zaúčinkoval podobne, okamžite. Prišli hity ako „Legacy of Kings“ a „Heeding the Call“ a skupina sa objavuje tak ako na veľkých festivaloch, tak aj na turné, kde je oslavovaná ako jedna z najpopulárnejších toho obdobia.

Album „Renegade“ z roku 2000 zažil vo Švédsku to, čo už dlhé roky, od EUROPE nikto, dosiahol tam ocenenie zlatá platňa za 40 000 predaných kusov vo Švédsku a spanilá jazda pokračuje! Hity z albumu „Renegade“ a Always will Be“ sa hrávajú na ich koncertoch dodnes. Album „Crimson Thunder“ obsahuje ďalší megahit „Hearts on Fire“ a bolo jasné, že HAMMERFALL vládnu svojím fanúšikom aj scéne pevne a dlhodobo.

Pamätný koncert v januári 2003 v Detve predstavil kapelu fanúšikom naživo a ich výpravná šou s lasermi, dvíhajúcimi sa bicími, popod ktoré prichádza na scénu kapela aj ich maskot Hector, divadelná scéna pripomínajúca vyschnutú krajinu s lebkami napichnutými na suchých kroch, sneženie počas niekoľkých piesní… Skupina dáva fanúšikom naspäť to čo od nich prijíma a ohlasy na koncerty sú viac ako nadšené.

Cez albumy „Chapter V.: Unbent, Znbowed, Unbroken“, „Treshold“, prichádza „No Sacrifice, No Victory“ (2009), vďaka ktorému sa HAMMERFALL triumfálne vracajú na Slovensko, do Bratislavy, Žiaru nad Hronom a Košíc, aby odohrali 3 veľké koncerty pre niekoľko tisíc nadšených fanúšikov.

Nový album „(r)Evolution“ z roku 2014 je po „Infected“ (2011, hudobne zaznamenal štýlový odklon) opäť starý dobrý HAMMERFALL a 7 a 8.decembra ho skupina predstaví aj svojim fanúšikom v Košiciach a Žiari nad Hronom. Opäť sa môžete tešiť na veľkú šou a veľmi zaujímavých hostí – RAGE a SERENITY. V tejto zostave ich neuvidia ich skalní fanúšikovia nikde inde, iba na Slovensku! HAMMFERFALL ponúknu zbierku svojich hymnických hitov a niekoľkých balád a opäť veľkolepú skoro 100-minútovú šou.

RAGE prichádzajú osláviť 20 rokov albumu „Black in Mind“ (1995) v novej zostave, avšak ako inak s hlavným tvorcom hry Peavym Wagnerom, ktorý je v kapele od samého začiatku. Skladby ako „Black in Mind“, „Sent By the Devil“ alebo „Alive but Dead“, či epická „In A Nameless Time“ budú tým pravým power metalovým peklom, zaváňajúcim thrash metalom.  Samozrejme, že okrem albumu „Black in Mind“ zaznejú aj najznámejšie skladby kapely a keďže je na ceste aj nový a prvý singel novej zostavy „My Way“, možno budeme mať šancu aj ako jedni z prvých vypočuť si naživo aj túto pieseň.

SERENITY prinesú nádielku symfonického metalu, ktorý určite zaberie hneď po prvej skladbe. Kapela sa už celkom zviditeľnila na scéne a ide si za svojim cieľom, takže čakajme nasadenie od prvej chvíle.

hammerfall-rage-zh-ke

Plagát ku koncertom na Slovensku

Tlačová správa