Joakim Brodén zo SABATON môže získať Českého slávika! Novinky majú aj SLIPKNOT, MASTODON alebo PRIMAL FEAR

Spevák SABATON nominovaný na Českého slávika. SLIPKNOT začnú čoskoro pracovať na nových skladbách. MASTODON dokončili nahrávanie nového albumu. PRIMAL FEAR vydajú DVD. Novinky majú aj ANNIHILATOR, SQUASH BOWELS a Slováci FEEL A CURSE.

joakim-broden-praha

Joakim Brodén môže získať Českého slávika

Když jsme před časem přinesli na webu a facebooku Masters of Rock zprávu, že je možné Joakima Brodéna podpořit a poslat mu hlas do Českého slavíka, tak to byla z hlediska čtenosti super zpráva. Jen na facebooku Masters četlo zprávu neuveřitelných 178 000 lidí! A jak se zdá, tak i mnoho z vás výzvu vyslyšelo a Joakimovi hlas poslalo. Za to vám patří Joakimův velký Dík! Ať již tuto sobotu výsledky dopadnou jakkoliv, za nás a vás, metalové publikum, je jasné, že Joakim si zaslouží být mezi šesti nejlepšími českými zpěváky. Je sice, jak sám říká, jen polovičním Čechem, který miluje hokejové zápasy mezi Českem a Švédskem, protože se vždy raduje z vítězství a nemůže prohrát, ale pro naši národní hrdost udělal více než leckterý „stoprocentní“ Čech. S písničkou „Far from the Fame“ o jediném českém maršálovi Karlu Janouškovi vrátil do „učebnic dějepisu“ skutečné národní hrdiny, které letos nejvyšším státním vyznamenáním, řádem Bílého Lva, vyznamenal i prezident České republiky! A ten, kdo chodí na festival Masters of Rock, pro jehož fanoušky Joakim písničku složil, či navštívil samostatný koncert SABATON u nás, tak zažil ten elekrizující pocit, když při písni „Far from the Fame“ se najednou objeví v publiku České národní vlajky, které vlají celou skladbu. A to neuvidíte na žádném jiném koncertu u nás! Joakima v sále nehledejte, pořadatelé pochopitelně stáli o to, aby na galavečer dorazil, ale bohužel kompletní kapela SABATON se v tento den musí účastnit největšího světového počítačového festivalu v Dreamhack. Joakim by pochopitelně mnohem raději byl v Praze, jak nám řekl, ale není schopen se ze smlouvy vyvázat. Všem vám moc děkuje za podporu a hlasy a těší se na vás 4. března v pražské Tipsport aréně! – Tlačová správa

Perkusionista Shawn „Clown“ Crahan zo SLIPKNOT sa pre web Metal Insider vyjadril, že vo februári začnú s gitaristom Jimom Rootom písať novú hudbu a celý nasledujúci rok chcú stráviť prácou na nových skladbách. Kedy sa prípadne dočkáme nového albumu, zatiaľ nik nezverejnil.

Prog metalisti MASTODON dokončili nahrávanie nového a zatiaľ nepomenovaného albumu. Novinku nahrávali v Atlante, aby sa potom presunuli do Los Angeles k finálnemu mixovaniu. Nový album by mal vyjsť začiatkom roka 2017. Ešte dodáme, že gitarista a spevák kapely Brent Hinds si pred dvoma dňami zlomil nohu pri nehode na motocykli.

Power metalisti PRIMAL FEAR vydajú v budúcom roku nové DVD, ktoré bude obsahovať záznam jednej šou z európskeho turné, plus bonusovú skladbu z českého festivalu Masters of Rock. Ukážku nájdete TU. Samozrejme nebudú chýbať bonusové materiály. Názov a presný dátum vydania zatiaľ kapela nezverejnila.

Thrash metalová úderka ANNIHILATOR vydá 27. januára live album s názvom „Triple Threat“ obsahujúci akustický set nahratý vo Watersound Studios a záznam z koncertu odohraného počas tohto roka na festivale Bang Your Head. Spomínané vydanie vyjde ako 2CD a 2CD+DVD/Blu-ray.

Poľskí grindoví matadori SQUASH BOWELS ohlásili ukončenie aktívnej činnosti, ktorá čítala 22 rokov na scéne, šesť radových albumov a nespočetné vystúpenia takmer po celom svete.

Domáci death metalisti FEEL A CURSE oznámili príchod novej akvizície do svojich radov. Post vokalistu bude po novom zastávať Heňo Kaczor a pôvodný spevák Jozzo sa tak bude naplno venovať už len gitare. Ešte dodáme, že Heňova spolupráca s FEEL A CURSE začala už pri ich začiatkoch, keď im vyhotovil artwork pre ich EP-čko „Corroded Time to Come“.

feel-a-curse

Aktuálna zostava Liptákov FEEL A CURSE