CARCASS chcú tvoriť nový album. MASTER’S HAMMER po 25 rokoch opäť naživo, vystúpia na Brutal Assaulte

Prídu CARCASS budúci rok s novým albumom? MASTER’S HAMMER  exkluzívne vystúpia na Brutal Assaulte. Zo SWALLOW THE SUN odišiel klávesák. ANAAL NATHRAKH a BEHEADED s novými klipmi. CARACH ANGREN v štúdiu. Druhý album VENDETA vyjde na vinyle.

carcass2013

CARCASS

Borci z kapely CARCASS budú mať v budúcom roku konečne viac voľného času, ktorý by mali zúžitkovať na tvorbu nového albumu. Gitarista Bill Steer predpokladá, že do konca roka 2017 by mohla byť nahrávka k dispozícii, avšak nemáme byť prekvapení, ak sa tak nestane, pretože nebudú strácať čas na to, aby vypustili niečo, čo nebude spĺňať zodpovedajúcu kvalitu.

MASTER’S HAMMER, black metalová legenda, jejíž kult daleko přesáhl hranice rodného Československa, se vrací na jediný koncert. Exkluzivní vystoupení chystá kapela v srpnu 2017 na metalovém festivale Brutal Assault.  MASTER’S HAMMER patří bezesporu k nejvýraznějším tuzemským metalovým kapelám vůbec. Počátky kapely kolem frontmana Františka Štorma se datují k roku 1987. Jedni z průkopníků black metalu brzy dosáhli mezinárodního věhlasu, nepopiratelný vliv měli například na norskou metalovou scénu. Po kultovních albech „Ritual“ a „Jilemnický okultista“ se kapela v roce 1995 rozpadla. V roce 2009 se ale MASTER’S HAMMER vrátili k aktivnímu působení, ovšem tentokrát jako výhradně studiový projekt. V nové etapě existence MASTER’S HAMMER vydali čtyři alba. Tím posledním je patnáctiskladbový opus „Formulae“ z letošního roku. „Materiálu bylo ještě víc, ale některé skladby jsem vyhodil,“ podotkl frontman kapely František Štorm v rozhovoru pro Radio Wave. „Poslední koncert odehráli MASTER’S HAMMER v roce 1992. Jedinečný koncert na příštím ročníku Brutal Assaultu je tak návratem na pódia po 25 letech a zároveň oslavou třiceti let existence této výjimečné kapely,” podotýká organizátor festivalu Tomáš Fiala. Už dvaadvacátý ročník prestižní metalové přehlídky Brutal Assault se odehraje druhý víkend v srpnu v areálu barokní pevnosti Josefov u Jaroměře. Organizátoři festivalu doposud oznámili zhruba čtyři desítky kapel, kromě jiného MORBID ANGEL, NILE, OPETH, POSSESSED, ROTTING CHRIST, ELECTRIC WIZARD nebo MAYHEM. – Tlačová správa

masters-hammer-ba

MASTER’S HAMMER

Z fínskej melodic death/doom metalovej formácie SWALLOW THE SUN odišiel klávesák Aleksi Munter. Ako dôvody uviedol vyhorenie, s ktorým bojoval a fakt, že chce tráviť viac času so svojou ženou a venovať sa obľúbeným činnostiam, ktoré doteraz odsúval na vedľajšiu koľaj (fotografovanie, grafický dizajn, tvorba vlastnej muziky).

Šialenci ANAAL NATHRAKH majú nový videoklip ku skladbe „We Will Fucking Kill You“, pochádzajúcej z ich aktuálnej nahrávky „The Whole of the Law“.

Death metalisti BEHEADED sa prezentujú novým lyric videom k songu „Beast Incarnate“ z rovnomennej novinky, ktorá im vyjde 27. januára prostredníctvom Unique Leader Records.

Horor metalová formácia CARACH ANGREN sa nachádza v štúdiu Abyss Petra Tägtgrena, kde nahráva nasledovníka ich zatiaľ poslednej štúdiovky „This Is No Fairytale“. Ďalšie bližšie informácie zatiaľ nie sú k dispozícii.

Prvotřídní thrashový válec VENDETA od našich východních sousedů se 9. září letošního roku přihlásil s digipackovou emisí svého druhého studiového alba „Failure of Humankind“, které tak navázalo na 3 roky starý debutový počin. Nový materiál potvrdil nesmírný talent těchto slovenských maniaků a nabídl potenciál v pravdě mezinárodního rozsahu. Kvalitu nahrávky si v těchto dnech mohou konečně ověřit i milovníci vinylových drážek. Vinyl vychází u Support Underground 12.12.2016.