ACCEPT NAHRAJÚ NA FESTIVALE BANG YOUR HEAD NOVÉ DVD

ACCEPT plánujú na blížiacom sa festivale Bang Your Head nahrať DVD. Kapela bubeníka Van Williamsa (ex – NEVERMORE) PURE SWEET HELL dokončuje druhý album, na ktorom bude množstvo zaujímavých hostí. Balet a funeral doomová skladba od projektu CELESTIIAL. Že to nejde dokopy? Ponúkame vám zaujímavé video, ktoré spája tieto dva zdanlivo nezlúčiteľné odvetvia. Američania COLD vydajú piaty album. Deatheri EX DEMENTIA majú nového basáka a chystajú nové EP. Českí BRUTALLY DECEASED plánujú vydať aktuálny album aj na vinyle.
Nemecká heavy metalová legenda ACCEPT bude počas tohtoročného vystúpenia na festivale Bang Your Head natáčať DVD. Bang Your Head sa bude konať počas tohto víkendu v dňoch 15. a 16. júla. Show v Balingene, kde sa festival koná, bude jedinou, ktorú natočia pre účely vydania DVD.

PURE SWEET HELL, kapela v ktorej pôsobí bývalý bubeník NEVERMORE Van Williams v súčasnej dobe mixuje druhý album Spitting At the Stars, ktorý má vyjsť niekedy koncom tohto roka. Na albume hosťujú viacerí zaujímaví gitaristi. Glen Drover (EIDOLON, MEGADETH), Steve Smyth (NEVERMORE, TESTAMENT, FORBIDDEN), Chris Amott (ARCH ENEMY), Jeff Loomis (NEVERMORE) a Attila Voros (LEANDER, NEVERMORE).

Ballet Deviare predstavuje experimentálne 9 minútové video nazvané Disconsolate, ktoré ukazuje hĺbku ľudského utrpenia. Klip režíroval Adam Waltner a hudobný motív je z dielne funeral doomového projektu CELESTIIAL. Zaujímavé video nájdete pod dnešnými novinkami.

Piaty štúdiový album Američanov COLD nazvaný Superfiction vyjde 19. júla prostredníctvom Eleven Seven Music/SonicStar Records. Novinka bude obsahovať 12 nových skladieb.

Americkí deatheri EX DEMENTIA majú nového basáka Coffina Joe. Pôvodný basák Joe Van Hettiga sa s kapelou rozlúčil kvôli svojmu povolaniu. Kapela okrem tejto zmeny avizuje nové EP Crack the Coffin a malo by na ňom byť päť skladieb. Dátum jeho vydania zatiaľ nie je známy.

Českí deatheri BRUTALLY DECEASED plánujú vydať svoj aktuálny album Dead Lovers Guide na vinyle. Malo by sa tak stať niekedy na prelome jesene a zimy.