Dokument SLIPKNOT v kinách po celom svete. Novinky hlásia BLIND GUARDIAN, ELUVEITIE, UNISONIC či ALICE COOPER

SLIPKNOT zamieria s novým dokumentom do kín po celom svete. BLIND GUARDIAN ponúkajú video z live albumu. ELUVEITIE vydajú pokračovateľa akustického albumu. ALICE COOPER zverejnil nový singel. UNISONIC chystajú nový živák. Novinky hlásia aj VENOM INC., NECROPHOBIC,  POSTCARDS FROM ARKHAM  a UNSANE.

SLIPKNOT

Kapela SLIPKNOT ohlásila nový dokument „Day of the Gusano“, ktorý sa bude premietať v kinách po celom svete 6. septembra. Dokument zachytáva vôbec ich prvú návštevu Mexika v decembri 2015. O réžiu sa postaral perkusionista M. Shawn Crahan. Ešte dodáme, že v júli budú oznámené miesta, kde všade sa bude dokument premietať.

Nemci BLIND GUARDIAN vypustili live video k piesni „Prophecies“ z chystaného živáku „Live Beyond the Spheres“. Ten bude obsahovať materiál nahraný na rôznych koncertoch zaznamenaný počas ich európskeho turné v roku 2015. Spomínaný živák vychádza 7. júla prostredníctvom Nuclear Blast Records.

Folk metalistom ELUVEITIE vyjde 18. augusta dlhoočakávaná druhá časť ich konceptuálnej akustickej nahrávky „Evocation“, nazvaná „Evocation II – Pantheon“. O vydanie sa postará Nuclear Blast Records.

ELUVEITIE – Evocation II – Pantheon

ALICE COOPER zverejnil prvý singel „Paranoiac Personality“ z jeho chystanej štúdiovky „Paranormal“. Tá uzrie svetlo sveta 28. júla vďaka earMUSIC. Nahrávka bude obsahovať aj mini-album pozostávajúci z dvoch nových skladieb napísaných a nahraných s pôvodnými členmi kapely, teda s Dennisom Dunawayom, Nealom Smithom a Michaelom Bruceom, spolu s vybratými živými nahrávkami.

Kapele UNISONIC vyjde 21. júla prostredníctvom vydavateľstva earMUSIC nový živák „Live in Wacken“ vo formátoch CD a DVD.  Ako už názov napovedá, pôjde o záznam ich koncertu, ktorý odohrali na minuloročnom Wacken Open Air. Nížšie nájdete ukážku v podobe skladby „Unisonic“.

ROB ZOMBIE má v pláne v auguste vstúpiť do nahrávacieho štúdia a začať pracovať na nástupcovi aktuálnej nahrávky „The Electric Warlock Acid Witch Satanic Orgy Celebration Dispenser.“

VENOM INC., teda formácia pozostávajúca z pôvodných členov kapely VENOM, vydá 11. augusta u Nuclear Blast Records debutový album s názovm „Avé“. Nižšie nájdete aj ochutávku v podobe singla „Dein Fleisch“ podporeného aj videoklipom.

Švédi NECROPHOBIC oznámili, že 11. augusta vydajú v digitálnej forme a na sedempalci v limitovanej edícii nové, dvojskladbové EP-čko „Pesta“. Nižšie nájdete aj artwork. Spomínané EP poslúži ako nahliadntie na nadchádzajúcu štúdiovku, ktorá by mala vyjsť začiatkom budúceho roka.

NECROPHOBIC – Pesta

POSTCARDS FROM ARKHAM představují první singl a videoklip z nástupce alb „Oceanize“ a „ÆøN5“ s názvem „Manta“. Skladba „The Kvlt Ov Dream“ kombinuje atmosférické rockové prvky s nebývalou zběsilostí extrémního metalu v kombinaci se smyčcovými nástroji. Rozmanitost této skladby reflektuje rozmanitost celého nadcházejícího alba, které vyjde v srpnu pod křídly MetalGate a předobjednat si ji můžete už nyní v e-shopu vydavatele. O výpravný videoklip a hudební stránku celého alba se jako obvykle postaral kapelník Frodys ve spolupráci s mnoha talentovanými přáteli. Kapela se po vydání nové desky nezvykle vypraví na akustické „Busking Ritual Tour“, kdy bude prezentovat nové, ale i staré skladby hrané na akustické kytary a djembe. – Tlačová správa

Noise rockeri UNSANE vydajú 29. septembra u Southern Lord Records nový album s názvom „Sterilize“.