Pohanská hudobná tradícia pokračuje. Tartaros privíta už dvanáste pokračovanie Noci Besov

V sobotu 4. novembra sa v Banskej Bystrici opäť chystá jediný pohanský hudobný minifestival Noc Besov. Už 7 rokov tradície prinesie pod svojim názvom znova niekoľko zaujímavých a kvalitných kapiel.

NOC BESOV XII. – RAGNAROK

NOCTURNE (Aut) – black metal
MALOKARPATAN (Sk) – black metal
ALGOR (Sk) – atmospheric black metal
ŽREC (Cze) – folk metal
VARMIA (Pol) – black/folk metal

Sobota 4.11.2017, Banská Bystrica – Tartaros
Štart: 19:00, vstupné: 10 € (thunderarbooking@gmail.com) / 13 € (na mieste)

Noc Besov sa ako vždy akci sa bude konať v Rock klube Tartaros a dátum nie je len tak náhodný. V tomto období boli staré zvyky predkresťanských Európanov venované dušiam mŕtvych. Nie nadarmo sa sviatok „Dušičiek“ odohráva v tomto období. My ho budeme sláviť v starom pohanskom duchu, nie len hudobným programom. A kto sa na akcii predstaví?

Všetky kapely pochádzajú z domácej pôdy alebo od našich susedov a preto začneme zahraničnou účasťou. Medzi stálicu pagan/folk metalovej scény patria s istotou moravskí ŽREC, ktorí nedávno vydali svoje nové EP „Klíč k pokladům“. Samozrejme sa nezabudne na ich prvý počin „Žertva“, ktorý budúci rok oslávi 10 rokov od vydania.

Ďalšia kapela zo západu bude rakúska black metalová formácia NOCTURNE založená v roku 2006, ktorá momentálne vydáva svoj druhý dlhohrajúci album s názvom „The Burning Silence“, pod krídlami dobre známeho rakúskeho vydavateľstva Talheim Records. Kapela sa vo svojej tematike venuje okultizmu a pohanstvu.

Tretím hosťom budú mladí Poliaci VARMIA. Tí sa postupne začínajú etablovať v poľskej pohanskej metalovej scéne s ich zaujímavou progresívnou kombináciou folk/black metalu. Tento rok im vyšiel debutový album „Z mar twych“.

Nasledujú domáce kapely a medzi nimi nebude chýbať už notoricky známa záležitosť AALGOR s ich atmosferickým black metalom a vynikajúcim posledným albumom „Hierofánia“, ktorý bol venovaný osobe veľkého rumunského religionistu Mircea Eliade. Čo majú spoločné ALGOR a nasledujúca kapela, ktorá uzatvára line up? – Bubeníka. Miroslav bubnuje aj v momentálne veľmi úspešnej slovenskej kapele MALOKARPATAN, ktorá veľmi priamočiarym a svojským štýlom pretavuje temný slovenský folklór a nárečia do odlschoolového ducha ranných black metalových vôd. Po albume „Stridžie dni“ prichádza tento rok novinka „Nordkarpatenland“.

FB Event

Plagát ku podujatiu

Tlačová správa