Zaujímavý hudobný trojzáprah predstaví v Bratislave rôzne pohľady na black metal

Tri plnohodnotné kapely vyrážajú na spoločné európske tour, aby predstavili rôznorodé, moderné pohľady na black metal. Ich jediná slovenská zastávka sa uskutoční v Bratislave.

FURIA (Pol) – experimental black metal
UADA – (Usa) – melodic black metal
AU-DESSUS (Ltu) – post-black metal

Streda 4.4.2018, Randal – Bratislava
Štart: 19:00, vstupné: 17,50 € (predpredaj) / 20 € (na mieste)

Poľské mesto Katowice je známe nielen ako dejisko festivalu Metalmania, ale aj ako rodisko kapely FURIA. Táto formácia dokázala svoj black metal obohatiť o progresívne a experimentálne prvky, čisté vokály a rôzne atmos férické fragmenty. Kapela funguje od roku 2003, debutovala v roku 2007 albumom “Martwa polska jesień” a do dnešného dňa má na konte už päť zásekov, na ktorých spieva zásadne len v rodnom jazyku. Ich najaktuálnejšie dielo, „Księżyc milczy luty“ vyšlo v roku 2016 pod krídlami labelu Pagan Records a otvorilo týmto Poliakom cestu ďalej, než len do okolitých krajín.FURIA svoj inovatívny pohľad na čierny kov čoskoro odprezentuje aj na kultovom festivale Roadburn. Nás ešte predtým poteší v rámci turné „Za ćmą w dym w Europę Centralną 2018“, na ktorom vystupuje v pozícii headlinera.

Ako hlavný support sa predstavia mladí melodic black metalisti UADA, ktorí priletia až z ďalekého Portlandu (štát Oregon). Títo Američania sa slovenským fanúšikom predstavili už minulé leto na Loud Farm Feste a teraz sa vracajú na klubovú šou, aby pripomenuli debutové CD „Devoid Of Light“ (2016) a potvrdili svoju pozíciu poriadne surovou jazdou. Nebudú chýbať kapucne a všadeprítomná temnota. – Povinnosť pre fanúšikov bánd typu MGŁA či ZHRINE!

Koncertný večer otvoria nováčikovia na scéne, AU-DESSUS z Litvy. Tí prídu predviesť, ako sa hrá precítený, melancholický post-black metal v Pobaltí. Kapela vznikla v roku 2014 vo Vilniuse. Po debutovom, eponymnom EP vydala v roku 2017 svoj zatiaľ jediný dlhohrajúci album „End Of Chapter“ a rýchlo o sebe dala vedieť aj v západných kútoch Európy. Na tomto turné tak určite nebude len do počtu.

FB Event

Banner ku koncertu

Tlačová správa