Smršť informácií: DIMMU BORGIR, ANTHRAX, KATAKLYSM, AT THE GATES, VOMITORY, LUNATIC GODS a ďalší

DIMMU BORGIR s novým singlom. ANTHRAX zverejnili trailer na nové DVD. Nové klipy ponúkajú KATAKLYSM, AT THE GATES, KAMELOT, JUNGLE ROT, Jonathan Davis a LUNATIC GODS. POWERWOLF vydajú nový album. VOMITORY sú späť.

DIMMU BORGIR

Nórska formácia DIMMU BORGIR vypustila do sveta nový singel „Council of Wolves and Snakes“ podporený aj videoklipom. Skladbu nájdete na ich dlhoočakávanom albume „Eonian“. Ten sa na pulty predajní dostane 4. mája vďaka vydavateľstvu Nuclear Blast Records. „Je to pieseň, ktorá vyčnieva zo zvyšku albumu. Je to DIMMU BORGIR idúci experimentálnym smerom, ale v strednej časti nájdete aj veľa black metalovej inšpirácie. Sme kapela, ktorá sa nikdy nebála vyskúšať nové umelecké smery. Je to veľmi zaujímavá a odlišná skladba,“ uvádza v tlačovej správe frontman kapely Shagrath.

Kapela ANTHRAX zverejnila trailer na ich nové DVD „Kings Among Scotland“, ktoré vyjde 27. apríla u Nuclear Blast Records. Spomínané DVD sa nahrávalo 15. februára 2017 počas vypredaného koncertu v klube Barrowland Ballroom v meste Glasgow. Disk bude obsahovať celú šou, rozhovory, zábery zo zákulisia vrátane záberov z tourbusu či hotela.

Deatheri KATAKLYSM majú vonku lyric video k novej skladbe „Guillotine“ z chystanej štúdiovky „Meditations“. Novinka oficiálne vychádza 1. júna u Nuclear Blast Records.

Švédski death metalisti AT THE GATES majú nový videoklip k songu „A Stare Bound in Stone“ pochádzajúceho z chystanej novinky „To Drink from the Night Itself“, ktorá vyjde 18. mája prostredníctvom Century Media Records.

Švédski death metalisti VOMITORY síce oznámili v roku 2013 koniec činnosti, no tentokrát sa hlásia opäť o slovo. Návrat by to mal byť zrejme „len“ koncertný, pretože v roku 2019 chcú vystúpeniami osláviť 30 rokov existencie.

Melodici KAMELOT zverejnili nový obrazový materiál k piesni „Phantom Divine (Shadow Empire)“ s hosťujúcou Lauren Hart (ONCE HUMAN). Pieseň pochádza z albumu „The Shadow Theory“, ktorý vyjde 6. apríla u Napalm Records.

Jonathan Davis (KORN) natočil nový videoklip k piesni „Everyone“ z jeho debutovej sólo nahrávky „Black Labyrinth“. Tá uzrie svetlo sveta 25. mája vďaka vydavateľstvu Sumerian Records.

Power metalisti POWERWOLF oznámili, že ich nový album dostal názov „The Sacrament of Sin“ a vyjde ešte v tomto roku u Napalm Records. Novinka bude obsahovať aj s bonusom 12 skladieb.

Slovenská skupina LUNATIC GODS natočila animovaný videoklip ku piesni „Na Tlstej rastie zlatá tráva“, ktorý namaľoval a animoval nádejný slovenský autor Peťo „Azrealangelo“ Hoffman. To nie je jediná novinka od týchto Martinčanov. Skupina vydala nový album nazvaný „Turiec“. Album vychádza v špeciálnom balení ako „digi-book“, 50-stranová kniha plná fotiek z rodného kraja kapely, vrchov a dolín turčianskeho krasu a citátov či básní od známych turčianskych rodákov alebo priamo od členov skupiny. Úderný mohutný zvuk a produkcia je zásluhou Pavla Hlavicu z renomovaného moravského štúdia Shaark v Bzenci, kde sa novinka nahrávala, tak ako predošlé CD „Vlnobytie“ a „Slnovraty“. Album nabubnoval známy český hudobník Martin „Marthus“ Škaroupka (CRADLE OF FILTH).

Kapela JUNGLE ROT sa prezentuje novým klipom k songu „The Unstoppable“ z dosky „What Horrors Await“ z roku 2009, ktorá vyjde počas tohtoročného Record Store Day (21. apríl) vo forme vinylu.