Zemetrasenie v MACHINE HEAD, kapelu opúšťajú dvaja členovia. Nový klip nahrali AMARANTHE

Hromadné odchody v MACHINE HEAD. AMARANTHE natočili nový klip. TERRORIZER a UNEARTH zverejnili nové skladby. Novinky hlásia aj ALL THAT REMAINS, PIPES AND PINTS a YTIVARG.

MACHINE HEAD

Robb Flynn z MACHINE HEAD oznámil, že nadchádzajúce americké turné bude posledným v aktuálnej zostave. Dôvodom sú pomerne nečakané odchody ostatných členov. Gitarista Phil Demmel oznámil odchod 26. septembra, deň na to aj bubeník Dave McClain a k nim sa podľa všetkého pridá aj basgitarista Jared MacEachern. „Vyrástli sme spolu ako ľudia a vyrástli sme ako hudobníci. Držal som príliš pevne opraty tejto kapely a udusil som týchto chlapov. Viem, že je so mnou niekedy ťažko vyjsť, mám v sebe aj veľa zúrivosti a hnevu. Žiadam, aby ste rešpektovali rozhodnutie Phila a Davea, ako ho rešpektujem ja. Chcem povedať, že som vďačný za to čím v MACHINE HEAD prispeli. Neviem čo prinesie budúcnosť. Všetci sme trochu vystrašení, ale ak hľadáte bubeníka alebo gitaristu, nemôžete nájsť lepších ľudí ako Davea a Phila,“ vyjadril sa Robb Flynn na facebookovom profile kapely. Nižšie nájdete aj video, v ktorom to prostredníctvom facebooku Rob Flynn naživo oznámil a bolo vidieť, že miestami nemá vôbec slov. Bude to znamenať koniec MACHINE HEAD? To v tejto chvíli jasné nie je…

Švédska formácia AMARANTHE natočila nový videoklip k piesni „Countdown“ z ich chystaného albumu „Helix“. Ten oficiálne vychádza 19. októbra prostredníctvom Spinefarm Records.

Grinderi TERRORIZER zverejnili novú skladbu „Caustic Attack“ z rovnomennej dosky, ktorá im vyjde 12. októbra u The End Records.

Kapela UNEARTH vypustila do sveta lyric video ku skladbe „Survivalist“ pochádzajúcej z ich chystanej radovky „Extinction(s)“. Tá uzrie svetlo sveta 23. novembra vďaka Century Media Records.

Metalcoristi ALL THAT REMAINS majú vonku lyric video k songu „Fuck Love“ z novej štúdiovky „Victim of the New Disease“. Vydanie je stanovené na 9. novembra prostredníctvom Fearless Records.

PIPES AND PINTS vypouštějí do světa nový videoklip „Karma Killer“, kde účtují s vlastní minulostí. Klip je o špatné až toxické karmě a jejím zahubení. Chystaná deska má brzy potvrdit nové směřování kapely. – Tlačová správa

Česká formace YTIVARG natočila první videoklip z desky „Wardenclyffe“ z dílny Václava Trnky. Video bylo pořízeno v září 2018 a pojednává jako celý příběh desky o elektrické energii, o tom jak je pro nás jako lidstvo nezbytná a o vizích Nikoly Tesly o jejím bezdrátovém šíření. – Tlačová správa