Festivaly BRUTAL ASSAULT a GOTHOOM ohlásili ďalšie kapely. VOLBEAT s ukážkou z nového DVD

Festivaly BRUTAL ASSAULT a GOTHOOM OPEN AIR oznámili novú várku kapiel. VOLBEAT s ďalšou ukážkou z nového DVD. RELICS OF HUMANITY chystajú nové EP.

Atmosféra Brutal Assaultu. Foto: Luss

Festival BRUTAL ASSAULT uverejnil ďalšiu bohatú nádielku kapiel pre svoj 24. ročník. Pojďme toto oznámení otevřít s black metalovou bouří! Po sedm dlouhých, skoro až nekonečných let jsme čekali na znovuzrození jedné z největších black metalových kapel a síly se konečně spojili, v ten nejlepší čas, na výročí 25 let od vzniku. A nyní přijíždí DIMMU BORGIR se svojí novotinou Eonian zdecimovat Josefovskou pevnost! Bráni jako pionýři industriálního metalu, se směsicí těžkotonážních kytar a omamných bicích smyček, GODFLESH zaplní pódium svojí špínou protkanou hudbou. Brutal Assault také představí duo thrash metalových ikon, které nepotřebují delšího představování, a to sice ANTHRAX a SACRED REICH! Spolu s nimi crossover thrashoví miláčci IRON REAGAN a jedno z nejpevnějších jmen na scéně PRONG. Dále to budou kapely: CARPENTER BRUT, ANTAEUS, VENOM PRISON, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, THY ART IS MURDER, CRYSTAL LAKE, GET THE SHOT, DAUGHTERS, CULT OF LUNA, THE OCEAN, AFTER THE BURIAL, MANES, SLÆGT, TAPHOS, VUUR, THE OBSESSED! Nakonec máme přeci jen jednu smutnou zprávu, a to sice vyškrtnutí A PALE HORSE NAMED DEATH, kteří se Brutal Assaultu nemohou z technických důvodů zúčastnit. – Zdroj: brutalassault.cz

Aj jubilejný 10. ročník festivalu Gothoom Open Air potvrdzuje nové kapely. Pomaly, ale iste sa blížime ku naplneniu našej súpisky. Predposledná várka kapiel bude pomerne rôznorodá. Dominovať jej ale budú rôzne formy smrtiaceho kovu Jeho americko-brutálnu polohu prinesú legendárni GORGASM. Páni tvorili podobu žánru hlavne na prelome tisícročí. Následne si dali malú pauzu, ktorá im ale neubrala z intenzity a tak sú dva ponávratové albumy rovnako natlačené explozívnou, technickou a rýchlou brutalitou bez príkras. Old school valivú tvár death metalu v poriadne špinavom zvuku nám zase prinesú JUST BEFORE DAWN. Na čele s Davom Ingramom nám prevedú špeciálny Bolt Thrower set a to bude veľká vec. Je jasné, že sa máme načo tešiť! Black, death a doom v jednom je asi najvhodnejšia žánrová kombinácia, keď je vašou hlavnou témou Prvá svetová vojna. To je hudobná náplň ukrajinských 1914, ktorým tento rok vyšiel vynikajúci album „The Blind Leading The Blind“. Melodickejší doom death, miestami pripúšťajúci až gotické vplyvy dostaneme od rumunských ABIGAIL. Bohapustú brutalitu nám naservírujú španielski mäsiari z WOMB OF MAGGOTS. Poriadne chytľave riffy a miestami až hitovú podobu žánru, samozrejme skĺbenú s jeho temnotou, korunovanú zvieracím growlingom prinesú Holanďania z BLOODPHEMY. GORGASM, JUST BEFORE DAWN, 1914, ABIGAIL, WOMB OF MAGGOTS a BLOODPHEMY na Gothoome 2019! – Tlačová správa

Dáni VOLBEAT ponúkajú ďalšiu ukážku z chystaného DVD „Let’s Boogie! Live from Telia Parken“ v podobe skladby „For Evigt“, v ktorej im hosťovali Johan Olsen, Mia Maja and Rod Sinclair. DVD uzrie svetlo sveta 14. decembra a ponúkne záznam koncertu z 26. augusta 2017, kedy sa VOLBEAT stali prvou dánskou kapelou, ktorá vypredala štadión Telia Parken v Kodani.

Brutal death metalisti RELICS OF HUMANITY vydajú 22. februára prostredníctvom Willowtip Records nové EP s názvom „Obscuration“. Nižšie nájdete aj ochutnávku v podobe skladby „Ana Kihu Alamu“ s hosťujúcim Derekom Boyerom zo SUFFOCATION.