Noc nárekov v Poprade. Tešte sa na to najlepšie vo svojich žánroch

Po minulej úspešnej Noci Nárekov je tu pokračovanie tejto výbornej akcie. Opäť sa môžete tešiť na gothic, symphonic a doom metalové kapely.

ANTHOLOGY (SK – Nižná) – melodic power metal
SARKONIA (CZ – Přerov/Olomouc) – symphonic metal
GLOOM (SK – Sabinov) – gothic metal
RISSLA (CZ – Praha) – symphonic hard rock
EMBRACE THE DARKNESS (CZ – Kurim) – melodic death/doom metal

Sobota 16.03.2019, Poprad – Rock Fabric
Štart: 18:30, vstupné: 7 €

Tento krát okrem dvoch slovenských hviezd môžete vidieť i tri výborné české kapely. Všetko špičky v rámci svojho žánru. Takže už len klasicky, zdieľajte, pozývajte priateľov a hlavne si nájdite čas a dôjdite!

O symfonické, doom i gothic metalové náreky sa postarajú:

ANTHOLOGY

Headlinerom večera bude oravská symfonická hviezda ANTHOLOGY na čele s charizmatickou speváčkou Raylyn. Kapela má na konte dve radové nahrávky, množstvo koncertov, no v Poprade sa predstavia po prvýkrát. Ich hudba je mixom žánrov symfonický metal i power metal a chvíľami zachádzajúca až do vôd melodického speed metalu. ANTHOLOGY si svojim koncertným vystúpením budú chcieť každého získať a je len na vás ako ju podporíte. Muzika je na špičkovej európskej úrovni. Určite sa máte na čo tešiť!

SARKONIA

Sat, Freaya, Irae, Danae, Kairis a Tris – Tri ženy (dve speváčky a gitaristka), traja muži a šesť silných príbehov – Závisť, Túžba, Zloba, Strach, Radosť a Smútok – to je olomoucká melodic metalová SARKONIA s typicky českými silnými gitarovými metalovými melódiami a strhujúcimi ženskými vokálmi!

GLOOM

Sabinovsko-prešovských gothikov sme tu už mali na minulej akcii. Ale keďže ich gotický metal, rezaný fínskou scénou je obľúbený vystúpia na akcii znova. GLOOM nám okrem prierezu z ich dvoch albumov zahrajú aj nejaké novinky, a my už sme teraz veľmi zvedaví.

RISSLA

Až zo Stredných Čiech k nám dorazí kapela RISSLA. Vznikli síce nedávno ale jej jadro tvoria ostrieľaní muzikanti z kapiel ELYSIUM a SECTESY. RISSLA na čele so speváčkou Romanou Kohoutovou, kombinuje hard rock s vážnou hudbou až po metal. Kapela sa sama označuje ako „czech symphonic“. Aj keď na scéne nie sú veľmi dlho, približne dva roky, tak za ten čas stihli nahrať debutové CD a odohrať množstvo koncertov. Jej členovia o sebe napísali: „Hrajeme hlavně pro radost z muziky – jako spousta muzikantů. Děláme si ze sebe legraci – na rozdíl od spousty muzikantů a snažíme se muzicírovat tak, aby to bavilo nás a naše posluchače“.

EMBRACE THE DARKNESS

Svoje žalospevy podporované melancholickými tónmi husieľ nám zarecitujú Moravanka EMBRACE THE DARKNESS. Pokiaľ máte radi death/doom zo zlatého obdobia 90. rokov, táto kapela je tu pre vás! Brutálny vokál, kvílivé melódie, temnota a zimomriavky, to sú EMBRACE THE DARKNESS!

FB Event

Plagát ku podujatiu

Tlačová správa