MEGADETH začali pracovať na novinke. Množstvo informácií aj od kapiel GOJIRA, VOLBEAT, TOOL

MEGADETH v štúdiu. GOJIRA pracuje na novom albume. VOLBEAT zverejnili nový singel. TOOL prezradili dátum vydania nového albumu. SEPULTURA sa chystá do štúdia. MAYHEM vydajú nový album. PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS s novým klipom. Novinky aj od HELLYEAH, BENEDICTION a CULT OF LUNA.

MEGADETH

Kapela MEGADETH vstúpila do nahrávacieho štúdia, kde začala predprodukciu nového a zatiaľ nepomenovaného albumu. MEGADETH si k práci na novinke prizvali producenta Chrisa Rakestrawa, ktorý pracoval aj na ich stále aktuálnej doske „Dystopia“ z roku 2016.

Zábery zo štúdia MEGADETH

GOJIRA pracuje na nástupcovi albumu „Magma“ z roku 2016. „Ide to dobre. Nemôžem poskytnúť veľa detailov, pretože stále musíme byť na rovnakej stránke so všetkými partnermi a musíme dať kolektívny dátum vydania a tak ďalej. Ale môžem prezradiť, že pracujeme veľmi tvrdo na novom materiáli. Práca prebieha a sme z toho veľmi šťastní a hrdí. Nemôžeme sa dočkať, až vám poskytneme viac informácií,“ vyjadril sa bubeník Mario Duplantier pre rádio KBear101.

Dánska formácia VOLBEAT zverejnila nový singel „Parasite“ podporený aj lyric videom. Skladba pochádza z chystaného a zatiaľ nepomenovaného albumu. Ten vyjde ešte v tomto roku.

Hudobní čarodejníci TOOL oznámili, že 30. augusta vydajú dlhoočakávaný nový album. Kapela zverejnila tento dátum 7. mája na koncerte v Birminghame v štáte Alabama a krátko na to bol uverejnený aj na ich oficiálnom Twitteri.

SEPULTURA sa v auguste odoberie do Fascination Street Studios v Örebro, kde začne nahrávať nový album. Vydanie novinky je naplánované na február 2020 u Nuclear Blast Records. Úlohy producenta sa opäť zhostí Jens Bogren.

Black metalisti MAYHEM sa upísali vydavateľstvu Century Media Records a zároveň prezradili, že 25. októbra im vyjde zatiaľ nepomenovaný nový album. Novinka bude následne podporená európskym turné, ktoré odštartuje 31.októbra. K našim hraniciam bude kapela najbližšie 14.11. vo Viedni a 15.11. v Prahe.

PHILIP H. ANSELMO & THE ILLEGALS sa prezentujú novým videoklipom k songu „Photographic Taunts“ z albumu „Choosing Mental Illness As a Virtue“.

Američania HELLYEAH oznámili, že ich novým bubeníkom sa stal Roy Mayorga (STONE SOUR). Kapela bola nútená hľadať novú akvizíciu na post bubeníka po smrti Vinnieho Paula.

Death metalisti BENEDICTION sa v júli rozídu s vokalistom Daveom Huntom. Toto rozhodnutie prišlo po dlhom uvažovaní a dôvodom je preplnený kalendár Davea Hunta v súvislosti s BENEDICTION či ANAAL NATHRAKH a aj kvôli štúdiu na dosiahnutie doktorandského titulu. Kapela už pracuje na nových veciach s novým vokalistom, ale jeho identita ostáva ešte v utajení.

Post metalisti CULT OF LUNA vypustili do sveta nový singel „The Silent Man“. Ide o prvú ochutnávku novej muziky od nahrávok „Vertikal“ a „Vertikal II“ z roku 2013 – ak nepočítame kolaboráciu s Julie Christmas na albume „Mariner“ (2016). Nový singel bude súčasťou ďalšej štúdiovky, ktorá by mala vyjsť na jeseň u Metal Blade Records.