ORPHANED LAND oslavujú 30. výročie: Izraelský fenomén vystúpi na Slovensku aj v Čechách

Na Slovensko sa takmer po troch rokoch vracia jedna z najrevolučnejších kapiel v histórii – priekopníci orientálneho metalu – izraelský fenomén ORPHANED LAND. Na ich vystúpenie sa môžu tešiť aj českí fanúšikovia.

OPRHANED LAND (Isr) – experimental oriental metal
plus special guests

Piatok 4.12.2020, Bratislava – Randal Club
Sobota 5.12.2020, Praha – Nová Chmelnice

ORPHANED LAND

Kapela ORPHANED LAND, ktorá v novembri tohto roka vyráža na európske turné, aby oslávila spolu s fanúšikmi 30 rokov orientálneho metalu, a hlavne 30. výročie svojho založenia. Pre fanúšikov si pripraví pri tejto príležitosti šou s jedinečným setlistom. My sa môžeme tešiť, že toto divadlo si užijú aj fanúšikovia na Slovensku a v Čechách.

ORPHANED LAND vydali doposiaľ 8 albumov, 2 live DVD a odohrali veľké množstvo koncertov po celom svete. Do povedomia fanúšikov sa dostali až vydaním prelomového albumu „Mabool“ z roku 2004, s ktorým dosiahli celosvetový úspech. Ich posledný album „Unsung Prophets & Dead Messiahs” z roku 2018 zaznamenal opäť veľký úspech a potvrdil kapele jej stabilné postavenie na svetovej hudobnej scéne.

Izraelčania sa tešia obrovskej popularite v arabských a moslimských krajinách, nakoľko sa snažia šíriť posolstvo mieru na blízkom východe a vo svete všeobecne, spájať ľudí bez rozdielu rasy, stierajú hranice medzi náboženstvami. Ich odkaz pre všetkých je jasný: „Ľudia by mali byť súdení podľa toho aké majú srdce a podľa vnútornej úprimnosti, a nie podľa ich náboženského presvedčenia.“

V decembri Bratislava vďaka ORPHANED LAND zažije opäť hudobný multikultúrny večer, plný skvelej orientálnej, arabskej a blízkovýchodnej hudby v kombinácii s výbornou metalovou hudbou. Nepôjde len o úžasný hudobný zážitok, ale aj o duchovný rozmer, nakoľko táto legenda, zvlášť jej líder, charizmatický Kobi Farhi, šíria na ich koncertoch posolstvo mieru vo svete. Ich koncerty sú vždy nezabudnuteľným kultúrnym a duchovným zážitkom.

Špeciálni hostia budú oznámení neskôr. Avšak, budú to určite zaujímavé kapely, atraktívne pre fanúšika, čo je typické pre ORPHANED LAND. Aktuálne známym supportom je slovenská symphonic metalová kapela SINNERS MOON, ktorá bude predskakovať Izraelčanom v hlavnom meste Slovenska. Bratislavský koncert sa uskutoční dňa 4.decembra 2020 v klube Randal. O deň neskôr 5. decembra vystúpia v Prahe v klube Nová Chmelnice.

Príďte osláviť s pioniermi orientálneho metalu ich 30. výročie a zažite nezabudnuteľnú šou plnú najväčších hitov tejto legendy.

Predpredaj lístkov na Slovensku je cez predpredaj.sk a vo všetkých pobočkách Slovak Telekomu. Predpredaj v Česku cez predprodej.cz a vo všetkých pobočkách T-Mobile.

Plagát ku koncertom v Bratislave a Prahe

Tlačová správa