Bohaté novinky: MACHINE HEAD, CRADLE OF FILTH, MASTODON, FEAR FACTORY, DARK FUNERAL a ďalší

MACHINE HEAD pracujú na nových skladbách. CRADLE OF FILTH predstavili novú klávesistku. MASTODON s novým singlom. DARK FUNERAL sa chystajú do štúdia. Festival Obscene Extreme by sa mal uskutočniť v menšom rozsahu. KK´S PRIEST zverejnili novú skladbu. BORN OF OSIRIS a VULVODYNIA vydajú nové albumy.

MACHINE HEAD

Kapela MACHINE HEAD v aktuálnom zložení Robb Flynn, Jared MacEachern a hosťujúci bubeník Navene Koperweiss (ENTHEOS, ex-ANIMAL AS LEADERS), pracuje na nových skladbách s producentom Zackom Ohrenom. V nižšie priloženom videu si môžete vypočuť ukážku z piesne „Become the Firestorm“.

CRADLE OF FILTH predstavili počas stredajšieho online koncertu novú klávesistku a sprievodnú vokalistku Annabelle Iratni. Poznať ju môžete z formácie DEVILMENT, kde taktiež pôsobí Dani Filth.

Americká skupina MASTODON zverejnila nový singel „Forged by Neron“ zo soundtracku „Dark Nights: Death Metal Soundtrack“. Ten vyjde 18. júna (Loma Vista Recordings) a dopĺňa sériu komiksov vydavateľstva DC s názvom „Dark Nights: Death Metal“.

Industrial metalová legenda FEAR FACTORY zverejnila ďalší song z očakávanej novinky „Aggression Continuum“, ktorá sa do sveta dostane 18. júna prostredníctvom labelu Nuclear Blast Records. Nová skladba sa volá „Fuel Injected Suicide Machine“ a vy ju nájdete nižšie.

Black metalisti DARK FUNERAL sa chystajú do nahrávacieho štúdia. „Ako všetci vieme, svet sa v poslednej dobe dosť zmenil. Zdá sa však, že to nie je skutočný Armageddon, ale dočasný mor, ako veľa ďalších predtým. Zastavilo to veľa našich plánov z dôvodu celosvetových obmedzení. Aby sme čas využili rozumne, neúnavne sme pracovali, a teraz začíname vidieť obrysy našej tvorby. Nový album a nová kapitola začínajú nadobúdať formu. Opäť sme uzavreli dohodu s producentom Danielom Bergstrandom a štúdiom 33 Fredrika Thordendala (MESHUGGAH). Do fázy nahrávania vstúpime o pár mesiacov,“ uvádza kapela na svojich sociálnych sieťach.

Festival OBSCENE EXTREME by mal tento rok prebehnúť v pôvodnom termíne, avšak v menšom rozsahu. „Zatím máme plán, o kterém budeme diskutovat. V pátek (16. 7. 2021) = 20 kapel, v sobotu (17. 7. 2021) = 20 kapel a neděle (18. 7. 2021) jako závěrečná jízda s 10ti -15ti kapelami a koncem někdy kolem 23.00 hodin. V plánu máme připravit festival zhruba pro 1000 fanatiků a samozřejmě se pokusíme, o co nejlepší možný line up, i když možnosti jsou velice omezené. Očekávejte zaběhnuté OEF matadory a velký počet neznámých, ale nesmírně zajímavých jmen, které nám za posledních pár let řádně provětrali uši a zatím jsme pro ně marně hledali místo! A teď přišla jejich chvíle! Velice pravděpodobně půjde o sestavu ze zemí, odkud se k nám dá dojet po vlastní ose, autem.Rádi si poslechneme i vaše názory a tipy (i jak se těšíte), takže pojďte společně s námi vytvořit nejlepší možný OEF, jak jen to v tomto roce půjde!!! Rychle, krátce a hlasitě! Chceme udělat OEF naprosto bezpečný v rámci možností, které tohle léto budou platit, a k tomu budeme potřebovat vaši spolupráci. Chtělo by se říct: Připravte si svoje plynové masky! Proto neváhejte a vytuňte si svou vlastní masku. Ty nejlepší můžou být oceněny! Vstupenky, které máte na ročník 2020, nebude možné na tuto akci využít, protože rozsah celé akce bude o něco menší. Prosíme, vydržte a tyto vstupenky si ponechte pro OEF 2022. Vstupenky na tento ročník začneme prodávat po ohlášení prvních kapel na našich webových stránkách. Sledujte naše sociální sítě a web, kde se vše co nejdříve dozvíte. Uvidíme se na Bojišti!“ uvádza oficiálna stránka festivalu.

Kapela KK´S PRIEST sa hlási o slovo s novou skladbou „Hellfire Thunderbolt“ z chystaného debutu „Sermons of the Sinner“. Ten uzrie svetlo sveta 20. augusta prostredníctvom vydavateľstva Explorer1 Music Group/EX1 Records. Projekt tvoria bývalí členovia JUDAS PRIEST – gitarista K. K. Downing, vokalista Tim „Ripper“ Owens a bubeník Les Binks, ktorých dopĺňajú gitarista A. J. Mills (HOSTILE) a basgitarista Tony Newton (VOODOO SIX).

Modernisti BORN OF OSIRIS vydajú 2. júla prostredníctvom vydavateľstva Sumerian Records novú dosku „Angel or Alien“. Nižšie si môžete vypočuť rovnomennú skladbu podporenú aj obrazovým materiálom.

Deathcore/brutal death metalovej úderke VULVODYNIA vyjde 17. septembra prostredníctvom vydavateľstva Unique Leader Records nový album „Praenuntius Infiniti“. Pod správou nájdete ochutnávku v podobe skladby „The Shadowy Descent of Gaia“.