Avizujú IRON MAIDEN ďalšiu štúdiovku? Novinky hlásia aj KORN, VOLBEAT, či RHAPSODY OF FIRE

Predznamenávajú IRON MAIDEN príchod nového albumu? KORN oznámili koncertného basgitaristu. VOLBEAT s novým klipom. RHAPSODY OF FIRE a BLOOD RED THRONE vydajú nové albumy. VULVODYNIA zverejnili novú skladbu. ODREADIR zverejnili nové video.

IRON MAIDEN

Britské legendy IRON MAIDEN zverejnili videá, prostredníctvom ktorých pozývajú na udalosť „Belshazzar’s Feast“. Tá sa uskutoční vo štvrtok 15. júla. Belshazzar’s Feast je biblický príbeh o písme na stene. Fanúšikovia špekulujú, že kapela týmto avizuje príchod sedemnástej štúdiovky, ktorá by mala niesť názov „Writing on the Wall“, keďže v spomínanom videu sa objavujú iniciály „WOTW“. Koncom minulého mesiaca mal frontman Bruce Dickinson v televíznom rozhovore pre Sky News tričko „Belshazzar’s Feast“. Ohľadom plánov IRON MAIDEN vtedy povedal: „Nemôžem povedať čo to je, ale je to priamo pred vami.“ Prvé video nájdete na TOMTO ODKAZE a druhé TU.

Americká formácia KORN oznámila, že na nasledujúce turné naverbovala Roberta „Ra“ Díaza (SUICIDAL TENDENCIES) na post basgitaristu. Díaz prichádza ako náhrada za Fieldyho, ktorý si musí usporiadať súkromný život. Dôvodom je jeho návrat k „zlým návykom“.

Dánska skupina VOLBEAT nahrala nový videoklip k singlu „Wait a Minute My Girl“. Skladba bude súčasťou už hotového a zatiaľ nepomenovaného albumu. Dátum vydania ešte nie je známy.

Symfonickí power metalisti RHAPSODY OF FIRE vydajú 26. novembra prostredníctvom vydavateľstva AFM Records novú štúdiovku „Glory for Salvation“. Nižšie nájdete prvú ochutnávku v podobe titulnej skladby.

Death metalistom BLOOD RED THRONE vyjde 8. októbra prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records nový album „Imperial Concregation“. Pod správou si môžete vypočuť ukážku v podobe skladby „Itika“.

Deathcore/brutal death metalová úderka VULVODYNIA z Juhoafrickej republiky zverejnila klipom podporenú novú skladbu „Banquet of Enigmatic Horrors Pt. 1 Terror“. Tá pochádza z chystaného albumu „Praenuntius Infiniti“, ktorý vyjde 17. septembra prostredníctvom vydavateľstva Unique Leader Records.

Pagan metalová kapela ODRAEDIR nedávno vydala double s názvem „Treason“ v návaznosti na singl „The Inception“, který vyšel minulý rok. Obě nahrávky kapela podává jako součást většího celku v podobě nastávajícího alba, na kterém v tuto chvíli pracuje. Mezitím ODRAEDIR natočili svůj první videoklip ke skladbě „Black to the Void“, v jehož scénách se odráží těžké období tvrdých restrikcí, a nyní bylo zveřejněno i lyrics video ke skladbě „Glacial Storm“, čímž Odraedir vrcholí představení doublu Treason. – Tlačová správa