Anneke van Giersbergen sa vráti na Slovensko, svoj posledný album predstaví v špeciálnom prevedení

Ak ste milovníkmi ženských vokálov v rocku či metale a vašou top divou je Anneke van Giersbergen, neprestávajte čítať.

Anneke van Giersbergen

BRATISLAVA. Už na jeseň 2022 sa môžeme tešiť na koncert Anneke van Giersbergen v bratislavskom Randali, kde vystúpi 5. novembra 2022. Anneke sa na Slovensku zastaví v rámci svojho sólového akustického turné „Darkest Skies Acoustic Tour 2022“. Jej skladby v špeciálnom akustickom prevedení budú mať neopakovateľné čaro.

To, že má Anneke spevácky talent sa u nej prejavilo už v detstve. Svoje zlato v hrdle začala trénovať už ako 7-ročná, kedy sa rovno aj zúčastnila hudobnej súťaže. V dvanástich rokoch bola súčasťou školského zboru, neskôr si postupne prešla viacerými kapelami. Najznámejšie je jej pôsobenie v skupine THE GATHERING, ku ktorej sa pripojila v roku 1994, jej členkou bola do roku 2007.

Okrem pôsobenia v rôznych kapelách. Je známa aj množstvom výborných spoluprác s interpretmi ako sú Devin Townsend, WITHIN TEMPTATION (v roku 2007 s nimi naživo odspievala skladbu ,,Somewhere“ počas ich koncertu v Rotterdame; skladba sa dostala aj na live DVD,,Black Symphony“), ANATHEMA (v roku 2011 s nimi odspievala skladbu pre ich orchestrálnu reinterpretáciu albumu ,,Falling Deeper), NAPALM DEATH, MOONSPELL (spolupráca na skladbe ,,Scorpion Flower“) a mnohými ďalšími.

Takže, pokiaľ ste si ešte nevybrali nič na Vianoce a správa o Annekinom koncerte vám urobila radosť, ešte stíhate dať tip Ježiškovi, aby ste si našli pod stromčekom lístok na jej skvelý koncert.

FB Event

Plagát ku bratislavskému koncertu Anneke

Tlačová správa