Rock pod Kameňom je späť na novom mieste! Organizátori prezradili prvých účinkujúcich na čele s TARJOU

Letná oslava tvrdej muziky v podobe festivalu Rock pod Kameňom tento rok prichádza s niekoľkými zmenami a novinkami!

Koláž s prvými účinkujúcimi Rock pod Kameňom 2022.

Už 19. ročník obľúbeného letného festivalu Rock pod Kameňom tento rok odštartuje v znamení zmien. Dvojdňová nálož dobrej muziky sa po prvýkrát uskutoční na opačnej strane „kameňa“ a to geograficky, z južnej strany Vihorlatu, v Amfiteátri Zemplínska šírava už 12. a 13. augusta 2022.

Okrem nového miesta konania sa festivalu, výrazná zmena prebehla i v organizácii podujatia. Pomyselnú rockovú štafetu prebrala trojica organizátorov Michal Latta, Mišo Vohár a Marek Tomko, v spolupráci s Randal Agency. Ďalšou novinkou je aj žánrovo rozmanitejší hudobný program, ktorý sľubuje nezabudnuteľný hudobný zážitok!

„Tento ročník sme žánrovo spestrili od úplne krehkého soft rocku, cez tvrdšie melodickejšie či rytmickejšie žánre, až po starý poctivý thrash metal. Sľubujeme si od toho, že tieto zmeny v dramaturgii oslovia ešte širšie publikum ako kedykoľvek predtým a oslovíme okrem starých verných fanúšikov festivalu aj samotných rekreantov a návštevníkov na Šírave,“ priblížil Matúš Jaško z Randal Agency. Usporiadatelia zverejnili prvé mená nadupaného line-upu a je sa na čo tešiť!

Tarja

V priebehu dvoch dní sa na východe Slovenska predstaví mnoho domácich, ale aj zahraničných interpretov zvučných mien. Milovníci tvrdého hudobného žánru sa môžu tešiť na legendárnu fínsku speváčku TARJU TURUNEN, ktorá svojím hlasom a speváckym umením priviedla na výslnie celosvetovo uznávanú skupinu Nightwish.

Priaznivcov power metalu isto potešia Taliani RHAPSODY OF FIRE, ktorí majú zástupy fanúšikov po celej Európe. Živelné vystúpenie sľubuje moldavská folk-rock-punková stálica ZDOB SI ZDUB, ktorá sa už na Slovensku v minulosti predstavila a na východ Slovenska zamiera už druhýkrát. „Tešíme sa, že sa vraciame na Slovensko a vystúpime na festivale Rock pod Kameňom, nevieme sa dočkať našich live koncertov, všetci ste vítaní zatancovať si a zaspievať so Zdob și Zdub,“ odkazujú moldavskí hudobníci.

Zo slovenských interpretov sa v šíravskom amfíku predstaví legendárna rocková kapela TUBLATANKA, ktorá tento rok oslavuje 40. výročie od založenia. Azda najznámejší slovenskí rockeri v minulosti na Sninských rybníkoch vystúpili niekoľkokrát, dokonca aj so sláčikovým doprovodom a zakaždým zožali obrovské ovácie!

„Na vystúpenie a na festival Rock Pod Kameňom si spomínam veľmi dobre. Priznám sa, že si už ani nepamätám, kedy sme tam boli prvýkrát, ale čo si pamätám a myslím, že aj ostatní chalani, vždycky tam bolo výborné publikum, výborná atmosféra, veľmi dobrá aparatúra a vždy sme mali z toho dobrý zážitok, takže všetkých pozdravujem a dovolím si vás pozvať na tohtoročný Rock Pod Kameňom, ktorý bude na Zemplínskej šírave. Zdraví vás Ďuro Topor a teším sa na vás! Ahojte,“ vyjadril sa za skupinu TUBLATANKA jej basgitarista.

Svoju šancu ohromiť publikum dostane i mladá prešovská kapela RAWSONIC, či metalová úderka ČAD so skvelým frontmanom Štefanom Chrappom alias Pištom Vandalom.

Návštevníci pripravovaného podujatia sa však môžu tešiť aj na ďalšie hviezdne mená či už domácej, alebo zahraničnej hudobnej scény, ktoré bude organizátor postupne zverejňovať.

Vstupenky na podujatie Rock pod Kameňom 2022 sú dostupné v sieťach Maxiticket a Ticketportal.

Prvá verzia plagátu ku festivalu Rock pod Kameňom 2022

Tlačová správa