VENEZUELSKÝ GITAROVÝ MÁG FELIX MARTIN NA TURNÉ PO SR A ČR

FELIX MARTIN BAND (Ven)
PERSONA GRATA (Sk)

Štvrtok 18.9.2014, Bratislava – Randal Club
Piatok 19.9.2014, Hodonín – Nautilus
Sobota 20.9.2014, Praha – Chapeau Rouge
Pondelok 22.9.2014, Brno – Melodka
Utorok 23.9.2014, Nitra – Frankie Rock
Streda 24.9.2014, Brezno – Bombura
Štvrtok 25.9.2014, Banská Bystrica – Klub77
Piatok 26.9.2014, Ružomberok – Panoptikum

Druhá polovica septembra prinesie fanúšikom technicky náročnej gitarovej muziky, nepravidelných rytmov a chirurgicky presného hrania na nástroje – dávku čerstvej krvi.

Felix Martin, ľavoruký gitarový mág pôvodom z Venezuely, absolvent Berklee School of Music a dizajnér špeciálnej 14-strunovej gitary spojí svoje sily s kapelou Persona Grata – mladými adeptmi na slovenskej prog-rockovej scéne, známymi tiež svojim debutovým albumom Reaching Places High Above a vystúpením na svetovom festivale Progressive Nation at Sea 2014. Muzikanti sa prvý krát stretli práve na tomto úžasnom festivale, kde ich pozvala legenda prog-rocku Mike Portnoy, ex-bubeník svetoznámeho Dream Theater.Napriek svojmu mladému veku zdieľal už Felix a jeho kapela pódium s velikánmi ako: Devin Townsend, Steve Vai, Neal Morse, Mike Portnoy, Vildjarta, Pain of Salvation, Periphery, Animals as Leaders a mnohými ďalšími. Krátko po podpísaní zmluvy s Prosthetik v roku 2012 a po vydaní živého albumu “Live in Boston”, ktorý bol vychválený ako “najvyššia úroveň moderného gitarového myslenia”, sa Felix pustil do svojho vôbec prvého amerického turné, nasledovaného úspešným 7-týždňovým turné po Európe. V roku 2014 bol Felix jedným z hlavných hviezd na UK Tech Feste a zároveň odohral 15-dňové turné po Veľkej Británií, podporený djentovou kaelou z Poľska – DispersE. Na svojej druhej štúdiovej nahrávke s názvom “The Scenic Album”, na ktorej hosťoval aj Berklee absolvent Nathan Navarro na base a bubenícka hviezda Marco Minnemann (Necrophagist, Steven Wilson, The Aristocrats) – hrá Felix eklektický, vzrušujúci hybrid inštrumentálneho prog-metalu, jazzu a fusion.

Kapely spolu zahrajú 8 koncertov v Čechách a na Slovensku, kde predstavia svoj pôvodný materiál a pridajú dosiaľ ešte nevydané skladby. Felix Martin preskúma svoju 14-strunovú gitaru – tento špeciálne navrhnutý nástroj obsahuje dve 7-strunové gitary spojené do jedného širokého krku, ktorý umožňuje hrať na obe gitary simultánne a sprístupňuje tak systém techník ako akordy s použitím 8-mich prstov a techniku slap-tappingu.

Felix sa nebojí nechať svojich fanúšikov pohrať sa s toutu unikátnou beštiou, ako hovorí: “Jednu vec, ktorú veľmi rád robím je to, že po koncerte dám svoje gitary k dispozícií hľadisku, aby sa s nimi mohli zoznámiť a pohrať. Tieto gitary sú veľmi vzácne a väčšina z nich sú vlastne jediným exemplárom na svete. Je to perfektný pocit zdieľať ich s vami, takže sú takisto vaše!Celý nápad zorganizovania mini turné s Persona Grata vzniklo krátko po tom, čo sa kapely stretli na koncerte v Amerike. Ako Felix spomína: “Sú to veľmi talentovaní muzikanti s veľkou dávkou inovácie. Stretli sme sa na Progressive Nation at Sea, a nám sa veľmi páčilo jak zahrali. Hned vznikol nápad dať dokopy niečo spolu a príležitosť sa naskytla krátko na to; keďže vystúpime na festivale Euroblast v októbri a v júli hráme šnúru koncertov po Veľkej Británií, prišlo nám to ako skvelý nápad navštíviť Českú Republiku a Slovensko medzi tým. Hudobne aj osobnostne to bude veľká pocta a zážitok zahrať tu. Skutočne sa už nemôžeme dočkať, pozrieť si tieto nádherné mestá a spoznať nových ľudí – bude to naša prvá návšteva v tejto časti Európy, je to pre nás absolútne vzrušujúce.

Tlačová správa