CRADLE OF FILTH zverejnili artwork nového albumu, bubeník AC/DC sa priznal k vyhrážaniu zabitím

Upíri CRADLE OF FILTH zverejnili artwork nového albumu. Bubeník Phil Rudd (AC/DC) sa priznal k vyhrážkam o zabití. Angličania PARADISE LOST sa prezentujú novou piesňou. Novinky aj od SIX FEET UNDER, HEIDEVOLK, SHINING, METAL ALL STARS a TRISTANA.

Cradle-of-Filth-Making-of-LI-Vlad-Barin2

CRADLE OF FITLH

Kapela CRADLE OF FILTH zverejnila artwork ich nového albumu „Hammer of the Witches“, ktorý im vytvoril lotyšský umelec Arthur Berzinsh. Spomínaná albumová novinka Daniho Filtha a spol. vyjde v júli prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records. Artwork nájdete hneď pod správou.

cradle-of-filth-hammer-of-the-witches

CRADLE OF FILTH – Hammer of the Witches

Bubeník Phil Rudd z kapely AC/DC sa na súde priznal, že sa vyhrážal istému mužovi zabitím. Rudd sa taktiež pod prísahou priznal aj k držaniu metamfetamínu a marihuany. Známemu bubeníkovi hrozí sedem rokov väzenia, no zatiaľ bol po zaplatení kaucie prepustený na slobodu. Konečný verdikt by mal byť známy v júni.

Britskí gothic metalisti PARADISE LOST vypustili do sveta nové lyric video ku piesni „No Hope in Sight“ z ich chystaného albumu „The Plague Within“, ktorý vyjde 1. júna prostredníctvom labelu Century Media Records.

Death metalová smečka SIX FEET UNDER zverejnila ďalšiu novú skladbu nazvanú „Gruesome“ (vypočuť si ju môžete TU), ktorú nájdete na ich novej štúdiovej doske „Crypt of the Devil“. Tá vyjde 5. mája prostredníctvom vydavateľstva Metal Blade Records.

Holandskí folk metalisti HEIDEVOLK natočili nový videoklip ku piesni „Urth“, ktorá pochádza z ich čerstvej albumovej novinky „Velua“.

Blackjazzová nórska kapela SHINING podpísala celosvetovú zmluvu s vydavateľstvom Spinefarm Records, ktoré im ešte tento rok vydá ich v poradí už siedmy štúdiový album. Nahrávka sa mena zatiaľ nedočkala.

Dlho očakávané a už raz odložené turné Metal All Stars v Prahe sa zrušilo znova. Viac organizátori, agentúra Pragokoncert: „Právě k nám dorazila zpráva od producenta evropského turné Metal All Stars, které mělo proběhnout od 24. dubna do 17. května, že se celé ruší. Tímto je tedy zrušen i pražský koncert, který se měl uskutečnit v rámci akce Beatfest tento pátek 24. dubna v hale Forum Karlín. Všem co se na tuto akci těšili, se tímto omlouváme. Producent turné jako důvody uvedl, změny v obsazení projektu a logistické problémy vzniklé vypadnutím některých měst z turné. Vstupenky se budou vracet od tohoto pátku 24. dubna v těch místech, kde byli zakoupeny a způsobem, jakým byli uhrazeny. Pokud byla platba uskutečněna na účet, vrací se účtem. Pokud v hotovosti, vrací se peníze tam, kde byly vstupenky zakoupeny. Ten kdo si zakoupil vstupenky na dobírku přes Pragokoncert, tak je pošle v obálce zpět na adresu Pragokoncert Bohemia A.s., Růmy 1598, 76001 Zlín, připište číslo vašeho účtu a peníze vám zašleme zpět.“ Překlad oficiálního stanoviska organizátora turné Metal All Stars: „Vzhledem ke zrušení klíčových umělců v sestavě a logistických záležitostem, vzniklým zrušením několika show, bude Metal All Stars, pro všechny evropské koncerty od 24. dubna do 17. května 2015, přeloženo na nový termín. Nové termíny budou oznámeny brzy. Aktuální držitelé vstupenek a kupující VIP Meet & Greet balíčků budou mít své vstupenky vráceny v místě nákupu. Další oficiální informace budou následovat a budou k dispozici online na www.metalallstars.com a místě prodeje vstupenek.“ – Zdroj: www.mastersofrock.cz

Slovenská kapela TRISTANA opäť pripravuje medzinárodnú metalovú bombu! Úspešní hudobníci spolupracujú so slávnym švédskym spevákom Matsom Levénom. Spevákovi kapely, Petrovi Wilsenovi sa tak splnil sen. Svetoznámy hudobník Mats Levén a najúspešnejší slovenskí metalisti z TRISTANY spoločne odpália letné festivaly. Fanúšikovia si v štyroch mestách Slovenska naživo vychutnajú jedinečnú metalovú nádielku pod názvom „TRISTANA feat. Mats Levén“! Skupina predvedie na spoločných koncertoch skladby z nového albumu „Virtual Crime“! „Keď som po prvýkrát videl Matsa Levéna na pódiu, bol som unesený ako dokonale spieva. Ešte ako študent som v lete brigádoval, len aby som si mohol kúpiť DVD player a nosiče, na ktorých spieva Mats. Dodnes je mojím vzorom a jeden z najlepších svetových hlasov v histórii heavy-metalovej hudby. To, že budeme spolu zdieľať jedno pódium, že môj idol sa učí texty, ktoré som napísal, je ako v rozprávke. Ak by mi to niekto povedal pred 15-timi rokmi, neuveril by som. Ale sny sa plnia, teraz to už viem,“ teší sa spevák TRISTANY Peter Wilsen.  – Tlačová správa