Hammett má novú limitovanú gitaru. HELLOWEEN nahrali nový videoklip

Kirk Hammett odhalil svoju novú gitaru. HELLOWEEN majú nový klip. SONATA ARCTICA vydá vianočný singel. Novinky hlási aj festival Gothoom, kapely PRIMAL FEAR, BLOODSHED a DISSONANCE. RAMCHAT zverejnili prvú pieseň produkovanú Rolandom Grapowom.

Kirk-Hammett-metallica-2015

Kirk Hammett

Gitarista Kirk Hammett (METALLICA), známy to fanúšikov hororov, odhalil svoju novú, striktne limitovanú gitaru „Nosferatu“. Jej cena je 2500 dolárov a pri počte trinástich kusov je každá ručne číslovaná a podpísaná Hammettom spolu s certifikátom pravosti. Nižšie nájdete aj video.

Nemci HELLOWEEN sa prezentujú novým obrazovým materiálom ku piesni „Lost in America“, pochádzajúcej z ich aktuálnej, v poradí pätnástej radovej nahrávky, „My God-Given Right“.

Fínski melodici SONATA ARCTICA vydajú 18. novembra prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records nový vianočný singel s názvom „Christmas Spirits“.

sonata-arctica-christmas-spirit

SONATA ARCTICA – Christmas Spirits

Festival GOTHOOM opäť doplnil svoj line-up, tentokrát kapelami z česko-slovenskej scény. Svoj mix grindu, crustu a rock´n´rollu predvedú moravskí MALIGNANT TUMOUR, ďalšia potvrdená formácia je takisto z Českej republiky a ide o death metalových ANIME TORMENT a zatiaľ poslednou kapelou sú domáci experimentátori HOLOTROPIC. Festival GOTHOOM sa uskutoční v dňoch 21.7. až 23.7. 2016.

Power metalisti PRIMAL FEAR zverejnili novú skladbu s názvom „In Metal We Trust“ z ich chystanej štúdiovky „Rulebreaker“, ktorá vyjde 29. januára prostredníctvom vydavateľstva Frontiers Music Srl.

V roku 1997 mali členovia kapely NASUM, presnejšie Anders Jakobson a Mieszko Talarczyk krátko trvajúci death metalový projekt s názvom BLOODSHED, s ktorým stihli nahrať trojskladbové demo „Salvation by Bloodshed“. To však oficiálne nikdy neuzrelo svetlo sveta a demo páska bola rozdaná len pre hŕstku ľudí. Teraz, po 18. rokoch bola táto stratená nahrávka oficiálne vydaná na LP v počte 500 kusov prostredníctvom švédskeho labelu Bone Records, z ktorej si na TOMTO ODKAZE môžete vypočuť otváraciu skladbu „Carnal Revelation“. Ešte dodáme, že o remaster sa postaral Dan Swanö.

Martinskí pagan death/black metalisti RAMCHAT zverejnili svoju prvú pieseň z chystaného albumu, ktorý plánujú vydať na jar 2016. Song sa volá „Tŕne hrobov“ a textom sa autor textu Hirax dosť trefne dotkol čerstvých udalostí z Paríža. „Až ma zmrazilo, keď som sa na druhý deň dozvedel, čo sa stalo piatok trinásteho. Celý týždeň som strihal chystaný klip k novej piesni „Tŕne hrobov“, kde som použil zábery z koncentračných táborov druhej svetovej vojny. Napadlo mi do klipu vložiť vety: „Človek, pamätaj! Nech ti to cez bolesť nemusí pripomínať DIABOL!“ Zamýšľal som sa totiž, koľko toho ešte zlého musí človek vykonať jeden druhému, aby všetka bolesť ustala. A nakoniec po páde ruského lietadla, prišiel zas Paríž…,“ vyjadril sa k textu líder RAMCHAT. K samotnej piesni sa Hirax vyjadril, že nejde o jej konečný zvuk. „Keďže Roland Grapow odišiel s MASTERPLAN na nemecké turné, na konečný master si budú musieť fanúšikovia počkať ešte zhruba mesiac. Song „Tŕne hrobov“ berte ako „surovú“ lastovičku. Ale kto nás počúva, rýchlo zistí, že sme zmenili znenie kapely. Áno, chceli sme, aby nový album znel čo najviac metalovo,“ dodal Hirax. Ďalšiu pieseň RAMCHAT chystajú zverejniť v decembri.

Piešťanská kapela DISSONANCE na svojom facebookovskom profile upozornila, že na Youtube zverejnila oba svoje albumy v celej dĺžke. Debut „Look To Forget“ z roku 1994, ako aj „The Intricacies of Nothingness“.