Vianočný darček organizátorov More Than Festu 2016: Tešte sa na CHILDREN OF BODOM a to nie je všetko!

Organizátori budúcoročného More/Than/Festu pripravili fanúšikom metalu vianočný darček. Oznámili meno co-headlinera akcie a taktiež zverejnili ďalšie zvučné mená.

More/Than/fest 2016 sa uskutoční 19. – 20. augusta neďaleko Zvolena, na okraji obce Zvolenská Slatina. Už dávnejšie oznámili veľké mená. V auguste sa na Slovensku predstavia CRADLE OF FILTH, DRAGONFORCE, ENSIFERUM, STRATOVARIUS, FREEDOM CALL, ANDRE MATOS BAND, CITRON alebo EAAGLEHEART.

Children-of-Bodom-Promo

CHILDREN OF BODOM

A teraz si držte klobúky, spolu s CRADLE OF FILTH a DRAGONFORCE sa co-headlinermi festivalu stávajú Fíni CHILDREN OF BODOM! Medzi ďalších čerstvo potvrdených účinkujúcich patria populárni Rusi ARKONA a Rakúšania SERENITY.

„We Are Children of Bodom from fucking Finland!“ – zakričí do davu Alexi Laiho, ústredná osoba fínskych megastar CHILDREN OF BODOM, nechutne si odpľuje na pódium a hrabne do gitary, z ktorej vylúdi prvé tvrdé riffy a šialenstvo nazvané „heavy – power – neoklasický – thrash – black – death metalové peklo sa začína.

Kapela, v zložení takmer obdobnom, ako ju poznáme od prvého albumu, začínala na strednej škole, kde vydali prvé dva albumy (1997 – „Something Wild“ – zlatá platňa vo Fínsku a 1999 – „Hatebreeder“ – už dosiahol vrcholy mnohých európskych rockových hitparád) a prerazili do sveta. Ich kombinácia viacerých metalových štýlov udrela na fanúšikov takou silou, že za všetky tie roky ani raz nešli dolu so štandardom metalovej hviezdy a odohrali turné aj s takými ikonami ako SLAYER, MEGADETH, IRON MAIDEN alebo Ozzy Osbourne!

Ich pravidelné a pomerne masívne US turné sú vizitkou celosvetovej popularity tejto agresívnej svorky od jazera Bodom vo Fínsku, ktoré sa smutne preslávilo vraždou detí v roku 1960. Na základe tejto udalosti vznikol aj názov tejto skupiny.

CHILDREN OF BODOM sa vlastne predstavia na slovenských festivaloch po prvýkrát až v roku 2016 a to rovno v úlohe jedného z headlinerov celého festivalu, práve na More/Than/Feste. Ich vystúpenie je naplánované na sobotňajšiu noc 20.8.2016. K ich výkonom – totálnej inštrumentánej zručnosti je asi potrebné už len zaostriť na ich skladby a prísť na tak kvalitne obsadený a rôznorodý festival.

Arkona FB

ARKONA

Aby Vianoce boli ešte krajšie, zostavu festivalu práve v týchto dňoch dopĺňajú aj ruské pohanské metalové hviezdy ARKONA. Tá si svoje meno na scéne budovala trpezlivo a dlho, avšak efektívne. Ich hudba, pagan metal, v kombinácii s tradičnými ruskými nástrojmi a melódiami chytila za srdce masy fanúšikov. Vďaka tomu, že v novembri tohto roka predstavila svoj set v Košiciach a podľa väčšiny nadšených fanúšikov – zmietla aj hlavnú hviezdu KORPIKLAANI, vracia sa ARKONA pred ešte väčšie publikum v auguste 2016.

Ruské vetry zavejú v podaní slovanských bratov tak mohutne, ako to len kapela vie prezentovať. „Slavakia, my brátia!“ – tak sa úprimne lúčila ARKONA a ich líderka Máša s aplaudujúcim slovenským publikom v novembri v Košiciach.

My ešte pripomíname, že vstupné 30 eur obidva dni ostáva nezmenené do 1.1.2016, potom sa bude zvyšovať počas každého emsiaca. Z kapiel ešte pribudnú minimálne 2 svetoznáme mená! Po ročníkoch 2006 a 2015, prichádza jeden z najlepšie obsadených letných festivalov na Slovensku More/Than/Fest 2016!

mtf-2016-poster

Súčasný plagát festivalu

 Tlačová správa