Na Slovensko mieri veľké metalové meno: MEGADETH vystúpia na Harley Days v Prešove!

Legendárna americká kapela MEGADETH vydala v januári tohto roka jeden zo svojich najsilnejších albumov „Dystopia“ a už 16. júla ho predstaví naživo na Slovensku. Dave Mustaine a spol. prídu do Prešova na Harley Days.

MEGADETH týmto vystúpením uzavrú európsku časť „Dystopia World Tour“ a odštartujú dvojdňový program plný jazdenia na ikonických harlejoch. Pozitívne reakcie z celého sveta na novú platňu sľubujú koncertný zážitok roka v metropole Šariša.

megadeth2015officialpromo_638

MEGADETH

MEGADETH začali nový rok vo veľkom štýle vydaním pätnásteho štúdiového albumu „Dystopia“. Obsadili s ním 3. miesto v rebríčku Billboard Top 200 po Adele a Justinovi Bieberovi a potvrdili svoj štatút medzinárodne uznávanej kapely áčkového formátu. Základom úspechu skupiny na oboch stranách oceánu je kvalita nového materiálu, s ktorým sa v 21. storočí minimálne vyrovnali ére albumov „Rust in Piece“, „Countdown to Extincion“ alebo „Endgame“ a vdýchli trash metalu, ktorý spoluzakladali s velikánmi ako METALLICA, ANTHRAX a SLAYER, žiadanú energiu.

„Toto je MEGADETH! Hudobný biznis, aj my, sme zažili rôzne turbulencie, ale v nových skladbách prinášame presne tú energiu, ktorá funguje pri živom hraní, pretože fanúšikovia ti dajú presne najavo, čo sa im páči,“ začína rozprávanie o novinke Dave Mustaine. Platňu chceli otvoriť tou správnou skladbou, k čomu ich inšpirovala živá nahrávka kapely The Cheap Trick Live at Budokan z roku 1979. „Viem, že to znie divne, ale je to naozaj skvelý živák, ktorý začína uvítaním „Hello there, Ladies and Gentleman“ – Veď presne to má človek počuť ako prvé. V týchto intenciách to bola pre nás skladba „The Threat Is Real“, ktorá album otvára a hrávali sme ju naživo ešte pred oficiálnym vydaním,“ hovorí ďalej líder kapely o skladbe, s ktorou budú pravdepodobne otvárať prešovský koncert.

V aktuálnych rozhovoroch priznáva líder legendy z Los Angeles, že mal vždy šťastie na skvelých spoluhráčov. Krátko pred nahrávaním novinky naskočili do vlaku MEGADETH nováčikovia Kiko Loureiro z Brazílie, ktorý je pre Mustaina ideálnym partnerom pre nespútané a zúrivé gitarové súboje a bubdeník Chris Adler (LAMB OF GOD), ktorý s basgitaristom Davidom Ellefsonom vytvorili nekompromisnú rytmickú sekciu, tak potrebnú pre Megadeth. „Máme skvelé skladby, ktoré proste fungujú. Ale pre ľudí bude najväčším prekvapením, keď si nás vypočujú naživo s Chrisom a Kikom, bezohľadu na to, čo videli na internete,“ pozýva Dave Mustain na prešovský koncert.

Skupina sa na základe týchto úspechov objavila v hľadáčiku bookerov po celom svete. Momentálne koncertuje v Severnej Amerike, kde odštartovala svoju šnúru „Dystopia World Tour“. „Vedel som, že je to horúca novinka. Ich agent sa mi ozval krátko po vydaní „Dystopia“. Bolo nám jasné, že to spravíme v Prešove, pretože táto kapela k motorkám jednoducho patrí,“ priznáva Michal Očovan z agentúry ProMusic.

Práve Harley Days vytvorili priestor pre ideálne podujatie založené na jazdení, exkluzívnych koncertoch a bohatom dvojdňovom programe. „Chceli sme to povýšiť na Harley Days. Našli sme skvelých partnerov a tešíme sa na všetkých návštevníkov, či už to budú motorkári, muži, ženy alebo rodiny s deťmi, každý si príde na svoje,“ pozýva na podujatie spoluorganizátor Martin Vichrest z Harley-Davidson Prešov.

megadeth-presov-jul-2016-plagat

Plagát ku prešovskému koncertu MEGADETH

Harley Days sa uskutočnia 16. a 17. júla v Prešove. Pripravený je bohatý program zdarma pre návštevníkov počas oboch dní pred Tatran Handball Arenou (Mestská športová hala) a priamo v hale sa v prvý deň podujatia uskutoční koncert nielen skupiny MEGADETH. V kuloároch sa už teraz hovorí o najväčšom hudobnom a motorkárskom zážitku nadchádzajúcej sezóny a organizátori pripravujú ďalšie prekvapenia pre návštevníkov. „Samozrejme chceme ponúknuť viac a už momentálne pracujeme na ďalšom zahraničnom a slovenskom interpretovi. Verím, že všetkých príjemne prekvapíme, pretože takéto podujatie sa dá vystavať veľmi zaujímavo a odlišne od klasických hudobných festivalov. Prezradím ešte, že tínedžerom ponúkneme namakané bike & skate exhibície a deti sa vyšalia v ride parku, čo je prekážková dráha s bicyklami, populárna hlavne v západných krajinách,“ dodáva Edo Kopček.

Lístky na Megadeth sú už v predpredaji v sieti predpredaj.sk. Prvých 100 lístkov na státie je k dispozícii za zvýhodnených 33 eur. Po ich vypredaní bude lístok na plochu stáť 35 eur a 39 eur na sedenie. Pre viac informácií sledujte tiež facebookové profily organizátorov z Harley-Davidson Prešov, LR Media a ProMusic.