NOVINKY OD IN FLAMES, MOTÖRHEAD, ANDI DERIS, BRUTAL ASSAULT

IN FLAMES začali nahrávať nový album. MOTÖRHEAD odložili európske turné. Andi Deris (HELLOWEEN) vydá sólový album po 14 rokoch! AXEL RUDI PELL v januári vydajú ďalšiu štúdiovku. BRUTAL ASSAULT predstavil ďalšiu trojicu potvrdených kapiel pre 19. ročník. Nový album budú mať začiatkom budúceho roka aj melodici FREEDOM CALL. Blackáči URGEHAL nahrajú posledný album a ukončia činnosť.
Švédi IN FLAMES začali nahrávať v nemeckom Hansa Studios svoj jedenásty, zatiaľ bezmenný štúdiový album. Podľa slov kapely, by nová nahrávka mala vyjsť začiatkom budúceho roka.

Kapela MOTÖRHEAD bola nútená odložiť svoje európske turné kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom frontmana Lemmyho Kilmistera. Spomínané turné by mali odštartovať začiatkom budúceho roka. Lemmymu prajeme čo najskoršie uzdravenie!

Spevák Andi Deris (HELLOWEEN) prichystal pre svojich fanúšikov nový sólový album „Million Dollar Haircuts On Ten Cent Heads“. Na pulty predajní sa dostane 22. novembra prostredníctvom vydavateľstva earMusic. Na novom sólovom albume bude 11 skladieb, ktoré zložil sám a s ich nahrávaním mu pomohla skupina BAD BANKERS. Mimochodom, ide o prvý Derisov sólový album od roku 1999!

Gitarista Axel Rudi Pell so svojou rovnomennou skupinou prednedávnom dokončil nahrávanie svojho nového albumu „Into the Storm“, ktorý vyjde 20. januára prostredníctvom labelu Steamhammer. Novinku produkoval známy a uznávaný Charlie Bauerfeind (BLIND GUARDIAN, HELLOWEEN, SAXON a ďalší).

Pravidelnou nadílku nově potvrzených kapel dnes startujeme se švédskými deathmetalovými nestory UNLEASHED. Kapela s více než dvacetiletou historií patří mezi průkopníky death metalu ve Švédsku a neméně významnou pozici má také na evropské scéně. O jejich produktivitě svědčí jedenáct vydaných alb, to poslední z roku 2012 nese název „Odalheim“. V srpnu 2014 absolvují své historicky premiérové vystoupení na festivalu Brutal Assault!
Druhou novinkou na soupisce se stávají pionýři finského black metalu IMPALED NAZARENE. V pravdě kultovní formace finské metalové scény vždy patřila mezi nejkontroverznější blackové skupiny a z této škatulky nevystoupila ani po 23 letech svého fungování. 
A v neposlední řadě kapela, jejíž jméno netřeba pravidelným návštěvníkům BA festivalu blíže představovat. Groove metalová francouzská formace DAGOBA byla v minulosti několikrát nucena své vystoupení na festivalu zrušit a proto se těšíme, že nám toto léto naživo představí své zbrusu nové album „Post Mortem Nihil Est“. – Tlačová správa (Zdroj: www.brutalassault.cz).

FREEDOM CALL oznámili, že 21. februára vydajú ďalší štúdiový album, ktorý nazvali „Beyond“. Hneď po jeho vydaní sa kapela vyberie na európske turné.

Nórska black metalová kapela URGEHAL nahrá ešte jeden album a končí. Dôvodom je minuloročné úmrtie speváka a gitaristu Trondra Nefasa. Nový album bude venovaný práve jemu a ukončí činnosť kapely. Dátum vydania a ani názov albumu ešte nie sú známe.