APRIL WEEPS a VANGUARD vyrazia na turné. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na špeciálnych hostí

Česko-slovenská metalová súdržnosť bude počas tohtoročnej jesene opäť prekvitať. Reč je o „Cataclastic & Tension Tour“, v rámci ktorého spoja sily slovenskí APRIL WEEPS a moravskí VANGUARD. Spoločnosť im budú robiť aj špeciálni hostia.

APRIL WEEPS. Foto: Sachtikus

Slovenským atmosferikom APRIL WEEPS vyšiel začiatkom júna tretí radový album „Cataclastic“, ktorý je koncepčným dielom pojednávajúcom o životnom príbehu jednotlivca v súčasnej modernej dobe, tlačiacej jeho potreby do úzadia. Kapela na tomto albume ešte viac prehĺbila rôznorodosť predošlej tvorby, vstúpila do doteraz neprebádaných sfér, zachovávajúc si však stále značne dravý a emočný náboj. Doterajšie reakcie fanúšikov a mediálnej verejnosti na album sú veľmi pozitívne a nabité nadšením. Presvedčiť sa o tom bude možné aj na nadchádzajúcom tour, ktoré bude patriť výlučne tomuto albumu v celej jeho dĺžke.

Kapela VANGUARD, pochádzajúca z moravskej metropoly, nie je taktiež žiadnym novým menom na lokálnej scéne. Svoj špecifický moderný death metal pumpujú do svojich fans od roku 2015, odkedy vydali dva albumy, 4 videoklipy a odohrali desiatky klubových či festivalových vystúpení na území Čiech, vrátane tour s návštevami v Poľsku či Slovensku. Kapela okrem svojich zaručených vypaľovákov predstaví na nadchádzajúcich koncertoch aj nový materiál k chystanému tretiemu albumu „III“.

Energické, dravé a emočné vystúpenia zažiješ v rámci „Cataclastic & Tension Tour“ počas septembra a októbra v týchto slovenských mestách:

Sobota 17.9.2022 – Košice, Collosseum Club (spolu s BESNA)
Sobota 24.9.2022 – Žilina, Smer Klub 77 (spolu so SOLIPSISM)
Piatok 30.9.2022 – Bratislava, Randal Club – krst „Cataclastic“ (spolu s GALADRIEL a SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY)
Sobota 1.10.2022 – Zvolen, Wake Up Club (spolu s BESNA a SOLIPSISM)

Kapely sa predstavia aj v Česku – Brno (Melodka – 10.9.), Jaroměř (Nároďák – 7.10.), Valašské Meziříčí (M-Klub – 8.10.), Praha (Balada bar – 21.10.) a Plzeň (22.10. – Parlament).

Špeciálnymi hosťami turné budú kapely BESNA a SOLIPSISM. Na bratislavskom koncerte, lde sa bude „Cataclastic“ krstiť, sa predstavia aj slovenské stálice GALADRIEL a moravskí náladotvorcovia SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY.

Pár slov o špeciálnych hosťoch:

BESNA – Post-black metal

Začiatky tohto jedinečného úkazu na lokálnej scéne sa datujú do roku 2017. Hudba BESNA má moderný metalový zvuk s vplyvom post-rocku a black metalu s progresívnym nádychom. Charakteristické, trúchlivé melódie kombinované s besným revom v rodnom jazyku a vplyvom slovenského folklóru vytvárajú z ich hudby jedinečnú a strhujúcu cestu emócií. S debutovým albumom „Zverstvá“, ktorý si kapela sama vydala v marci tohto roku, kapela aktívne koncertuje a stihla sa už predstaviť na viacerých slovenských a zahraničných pódiách.

SOLIPSISM – Negative black metal

Tento banskobystrický kvartet funguje na lokálnej metalovej scéne od roku 2018, kedy sa naplnila jeho vízia vytvárať jedinečný black metal s vlastnou tvárou. Ich úzkostlivý, melancholický mix moderných a tradičných postupov k tomuto žánru upútal rumunské vydavateľstvo Sun & Moon Records, ktoré stojí za vydaním EP „Trhliny v (ne)skutočnosti“ z roku 2020 a tohtoročného štúdiového albumu „Our Night Never Ends“, ktorý bude kapela prezentovať aj na zastávkach tohto tour.

GALADRIEL – Dark metal

Rozpisovanie sa o GALADRIEL by bolo nosením dreva do lesa. Vznik v roku 1995, 7 štúdiových albumov, kvantum odohratých koncertov na domácej pôde a v zahraničí z nej robia jednu z najdlhšie pôsobiacich stálic na scéne. Partia okolo frontmana Doda Ďateľa sa v ostatnom čase objavuje na pódiách menej frekventovane a preto bude jej (s)účasť na tomto tour o to vzácnejšia!

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY – Folk doom metal

V prípade tejto originálnej formácie z Moravy je popis takmer identický s tým ku GALADRIEL. Na jeseň sa kapela poberá do štúdia natočiť nový album, takže okrem toho, že jej vystúpenie na tomto tour bude krásnym žánrovým spestrením, bude to zároveň na dlhý čas jediná možnosť vidieť túto legendu naživo!

Plagát ku spoločnému turné APRIL WEEPS a VANGUARD

Tlačová správa