MORNA a IONS vyrážajú na jesenné mini turné po Slovensku a Čechách

Fanúšikovia progresívnej metalovej hudby v Čechách a na Slovensku si túto jeseň prídu na svoje aj vďaka domácej produkcii.

MORNA z Novej Dubnice predvedú svoje rôznorodé kompozície siahajúce od uvoľnených rockových či akustických momentov až po tie death metalové. Všetko s komplexnosťou a dôrazom na atmosféru, ktorá udrží pozornosť progových i neprogových fanúšikov.

Sekundovať im budú IONS, kapela postavená okolo gitarového virtuóza Jakuba Tirča. Ich hlavným chlebíkom je djent, ale ten servírujú vo svojskom podaní, v ktorom nechýbajú odbočky do úplne iných vôd a náladové momenty. Svojskosť im dodáva aj špecifický vokál v podaní Tomáša „Shortyho“ Laga známeho zo SYMBIOSIS či MILLHOUSE.

Súpiska kapiel na koncertoch bude variovať a spoločnosť im budú robiť ďalšie zaujímavé mená domácej scény ako OBLIGOD so svojou eklektickou prechádzkou zvukmi všetkého druhu v rámci moderného inštrumentálneho rocku, HOLOTROPIC – prinášajúci progresívny extrémny metal s nádychom orientálnych melódií, či dokonca BESNA – post black metalisti a momentálne jedna z najaktívnejších slovenských kapiel podporujúca famózny tohtoročný album „Zverstvá“.

Pražský line-up doplnia vynikajúci prog-crossoveroví EIGHT MINUTES OF DAYLIGHT a v Přerove zase moderní CRUEL COMPANY.

Táto kombinácia kapiel a žánrov je záruka, že každý večer bude plný zaujímavých momentov a nikto, kto má rád kvalitnú a modernú tvrdú hudbu, neostane sklamaný.

6.10. – Trnava, Zelený kríček (BESNA, IONS, HOLOTROPIC)
7.10. – Bratislava, Randal Club (MORNA, IONS, HOLOTROPIC)
20.10. – Brno, Artbar (MORNA, IONS, OBLIGOD)
21.10. – Praha, Chapeau Rouge (MORNA, IONS, EIGHT MINUTES OF DAYLIGHT)
22.10. – Valašské Meziříčí, Bar Lira (MORNA, IONS + support)
5.11. – Přerov, Restaurace Pivovar (MORNA, IONS, CRUEL COMPANY)

Plagát k turné MORNA a IONS

Tlačová správa