DREAM THEATER sa pýšia novým klipom. Správy hlásia aj James LaBrie, CRANIOTOMY, SEBASTIEN a ďalší

DREAM THEATER s novým klipom. James LaBrie vydá novú sólovku. CRANIOTOMY prezradili názov nového albumu. SEBASTIEN a RED FANG s novými klipmi. EQUILIBRIUM, THULCANDRA a MONUMENT OF MISANTHROPY zverejnili nové skladby.

DREAM THEATER

Prog metalisti DREAM THEATER nahrali nový videoklip ku piesni „Awaken the Master“ pochádzajúcej z čerstvej štúdiovky „A View from the Top of the World“. „Je to posledná skladba, ktorú sme na album napísali. Je to tiež prvýkrát, čo som použil svoju osemstrunovú gitaru, bavilo ma to. Keď sme písali album „Awake“ (1994), vždy som chcel hrať na sedemstrunovú gitaru. Tak som si jednu objednal. Chcel som sa znova inšpirovať tým nástrojom bez akejkoľvek predpojatosti. Použil som ho a napísal to vo svojom štýle, avšak na osemstrunku. Bol to vlastne prototyp! „Awaken the Master“ zámerne začína len s gitarou. Text napísal basgitarista John Myung. Hovorí o prebudení vášho srdca. Je to jedna z tvrdších skladieb na nahrávke vzhľadom na rozsah nástroja,“ uvádza v tlačovej správe gitarista John Petrucci.

Spevák James LaBrie (DREAM THEATER) oznámil, že 20. mája mu prostredníctvom vydavateľstva InsideOut Music vyjde nová sólovka „Beautiful Shade of Gray“. Na rozdiel od jeho predchádzajúcich albumov, ktoré vznikali v spolupráci s Mattom Guillorym, mu nový počin pomohol nahrať škótsky hudobník Paul Logue, basgitarista a zakladajúci člen medzinárodnej metalovej kapely EDEN’S CURSE.

Domáci brutal death metalisti CRANIOTOMY prezradili, že ich nový album dostal názov „Ripped Out by Violence“. V poradí šiesta štúdiovka im vyjde ešte tento rok, prostredníctvom japonského vydavateľstva Amputated Vein Records. Prvú ukážku očakávajte čoskoro.

SEBASTIEN děkují fanouškům novým klipem. Symfo-power metalová kapela, která loni vydala nové album „Integrity“, připomíná aktuální řadový počin novým singlem a videoklipem „Bičem proti lásce“. Nakažlivá, melodická písnička zněla mnohokrát z pódií během letošního léta. Proto nyní dostala také obrazový kabát z koncertu. „Skladba „Bičem proti lásce“ je aktuálně asi největším protestsongem v repertoáru SEBASTIEN. Slovy textu se lehce dotýkáme politiky, světa sociálních sítí a celkově aktuální atmosféry ve společnosti. Nastavujeme tak zrcadlo, abychom mohli to, co v něm vidíme, upravit a zkrášlit… Věřím, že se nám to společně podaří,“ přibližuje téma písně kapelník Jiří Rain. „Klip k této skladbě, která se stala v poslední době hodně oblíbenou a do playlistu jí zařadilo například Rádio HEY, jsme točili na Monster Meetingu v Jindřichově Hradci. Chtěli jsme tak na jedné z posledních zastávek téhle úžasné putovní akce zachytit a zaznamenat tu neuvěřitelnou atmosféru splynutí kapel a fanoušků! V době covidu to byl opravdu zázrak a všechny zastávky Monster Meetingu, které jsme mohli absolvovat, jsme si maximálně užili!“ prozradil Jirka. – Tlačová správa

Kapela EQUILIBRIUM vypustila do sveta nový, klipom podporený singel „XX“. „S radosťou predstavujeme našu skladbu „XX“, ktorá bola takmer 15 rokov ukrytá v zásuvke pri posteli. Časti tejto piesne sú založené na dosť starých fragmentoch, ktoré vznikli v období po našich prvých albumoch. Mali sme veľa zábavy pri preberaní týchto častí a dokončovaní piesne. Dúfame, že sa bude páčiť aj vám!“ píše sa v oficiálnom vyhlásení.

Stoner metalová formácia RED FANG natočila nový videoklip ku skladbe „Rabbits In Hives“ z aktuálnej dosky „Arrows“.

Black metalisti THULCANDRA sa hlásia o slovo s novou skladbou „Scarred Grandeur“ z chystanej nahrávky „A Dying Wish“. Novinka uzrie svetlo sveta 29. októbra prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records.

Brutal death metalová mlátička MONUMENT OF MISANTHROPY zverejnila novú skladbu „Demon of Graz“ z albumu „Unterweger“. Dátum vydania je stanovený na 12. novembra prostredníctvom vydavateľstva Transcending Obscurity Records.