Megakoncert RAMMSTEIN v Trenčíne sa blíži: Dôležité info a pokyny usporiadateľov

Pred a po koncerte RAMMSTEIN treba počítať s výraznými dopravnými zápchami.

Stage skupiny RAMMSTEIN počas ich koncertov v roku 2022. Zdroj foto: Agentúra Vivien

TRENČÍN. Bude to zaťažkávajúca skúška nielen pre infraštruktúru, ale všetkých zúčastnených. Už v stredu sa uskutoční snáď najočakávanejší koncert roka na území Slovenska. Na trenčianskom letisku sa predvedú RAMMSTEIN so svojou gigantickou šou.

Usporiadateľská agentúra Vivien zverejnila najdôležitejšie informácie pre návštevníkov tohto koncertu, na ktorom sa očakáva okolo 40 tisíc fanúšikov.

ČASOVÝ PLÁN (14.-15.6.2023)

▪ 09.00 hod. – otvorenie parkoviska pre osobné motorové vozidlá a motocykle
▪ 12.00 hod. – otvorenie brán do Návštevníckej zóny/Mix zóny (občerstvenie a foodcourt zóna)
▪ 16.00 hod. – otvorenie brán do areálu koncertu
▪ 20.00 hod. – Abelard
▪ 21.00 hod. – RAMMSTEIN
▪ 04.00 hod. – zatvorenie Návštevníckej zóny/Mix zóny
▪ 06.00 hod. – zatvorenie parkoviska pre osobné motorové vozidlá a motocykle

VSTUPY

▪ vstupy do všetkých sektorov (Imobilní návštevníci s doprovodom – platforma pred tribúnou E, Státie, Feuerzone aj tribúny na sedenie) zo strany OPATOVCE sú vyhradené pre:
▪ návštevníkov prichádzajúcich osobnými motorovými vozidlami a motocyklami, ktorí majú vopred zakúpené parkovacie lístky.
▪ vstupy do všetkých sektorov (Imobilní návštevníci s doprovodom – platforma pred tribúnou E, Státie, Feuerzone aj tribúny na sedenie) zo strany NOZDRKOVCE sú vyhradené pre peších návštevníkov,
▪ návštevníkov prichádzajúcich na kolobežkách a bicykloch,
▪ návštevníkov prichádzajúcich autobusmi, taxi a kyvadlovou dopravou.

DOPRAVA

▪ Dôležité upozornenie pre návštevníkov koncertu. Z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie mostov pri Trenčíne je v súčasnosti úplná uzávierka cesty I/9.
▪ Pre havarijnú uzáveru mostov v priamom okolí miesta podujatia treba počítať so zdržaním pri vstupe na koncert a tiež aj po jeho skončení. Pre vytvorenie čo najplynulejšieho priebehu dopravy spolupracujeme so všetkými zložkami a Políciou SR, ktorá bude regulovať dopravu pre vstup do/z mesta Trenčín po obchádzkových trasách.
▪ Príchod na koncert v dostatočnom predstihu!
▪ Vzhľadom na vzniknutú situáciu treba počítať s dopravnými kolónami a značným zdržaním. Všetkým vodičom preto odporúčame, aby do Trenčína prišli už v doobedňajších hodinách, resp. s dostatočným predstihom! Pre návštevníkov bude taktiež od 12:00 hod. k dispozícii Mix zóna, v ktorej sa bude nachádzať občerstvenie a food court zóna.

Predpokladané zdržania

▪ 8:00 – 12:00 – Bez zdržania/mierne zdržanie
▪ 12:00 – 14:00 – Zdržanie
▪ 14:00 – 16:00 – Výrazné zdržanie
▪ 16:00 a neskôr – mimoriadne extrémne zdržanie

Vlaková doprava

▪ Bez stresu z dopravných obmedzení a uzavretých ciest. Vyhnite sa problémom so šoférovaním, parkovaním a kolónam. Využite vlakové spojenia do Trenčína z celého Slovenska. V spolupráci s ekologickým dopravným partnerom Železničnou spoločnosťou Slovensko, bude posilnená aj vlaková doprava s maximálnym možným navýšením kapacít vlakov.

Kyvadlová doprava

▪ Pre návštevníkov koncertu bude zabezpečená aj kyvadlová doprava, ktorá bude premávať v pravidelnom intervale medzi vlakovou/autobusovou stanicou a letiskom Trenčín. Intervaly budú ovplyvnené aktuálnou dopravnou situáciou.

Bicykle a kolobežky

▪ Pre návštevníkov bude vyhradený aj odkladací priestor pre bicykle a kolobežky s možnosťou ich uzamknutia. Vyhradený priestor bude umiestnený pri vstupnej bráne zo strany Nozdrkovce. Bicykle aj kolobežky odporúčame uzamknúť vlastným zámkom, nakoľko priestor nebude strážený.

Parkovanie

▪ Pre návštevníkov koncertu Rammstein bude od 9:00 hod. k dispozíciii platené parkovisko pre osobné motorové vozidlá a motocykle umiestnené na vymedzenej ploche vedľa letiska zo strany Opatovce. Parkovanie bude podmienené platnou parkovacou vstupenkou, ktorú si môžete zakúpiť TU.

Vstup na parkovisko pre držiteľov parkovacích vstupeniek

▪ Vodiči smerujúci zo západného Slovenska (BA, NR kraj) – smerovať do križovatky D1 Lúka (exit 95) a následne po ceste II/507 do Trenčianskych Stankoviec a následne po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce.
▪ Vodiči smerujúci zo severnej strany Slovenska (ZA kraj), z východného Slovenska (PO, KE kraj), zo severného Česka (Moravy) a Poľska – smerovať do križovatky D1 Nové Mesto nad Váhom (exit 106) a následne po ceste II/515 a následne II/507 do Trenčianskych Stankoviec a následne po ceste I/9 do obce Veľké Bierovce.
▪ Vodiči smerujúci zo stredného Slovenska a južného Slovenska (BB kraj, KE kraj) – smerovať na cestu I/9 a následne do obce Veľké Bierovce.

Koniec koncertu

▪ Kvôli prebiehajúcej rekonštrukciii treba počítať so zdržaním aj po skončení koncertu. Návštevníci môžu využiť Mix zónu, ktorá ostane otvorená až do 04:00 hod.
▪ Všetkých fanúšikov a návštevníkov koncertu RAMMSTEIN prosíme o trpezlivosť a pochopenie. Spolu s našimi partnermi spravíme všetko pre minimalizovanie problémov so vzniknutou situáciou. Veríme, že si koncert užijete aj napriek vzniknutej dopravnej situácii.

Gigantická šou RAMMSTEIN. Zdroj foto: visitodense.com

Bezpečnostné opatrenia

Návštevníci podujatia sú povinní rešpektovať bezpečnostné pokyny usporiadateľa. Pri vstupe na podujatie sa musí každý návštevník podrobiť kontrole dokladu totožnosti s platnou vstupenkou a bezpečnostnej prehliadke, pri ktorej budú návštevníkom odobraté všetky zakázané predmety. Pre návštevníkov platí prísny zákaz vnášania:

▪ všetky kabelky, vaky, ruksaky a iná batožina nesmie presiahnuť veľkosť A4 (bude kontrolované),
▪ fotoaparáty s odnímateľnými šošovkami alebo ohniskovou vzdialenosťou presahujúcou 200 mm,
▪ všetky videokamery, Go Pro, tablety, selfie tyče, notebooky
▪ dáždniky,
▪ plechovky, sklenené fľaše, PET fľaše,
▪ TetraPaks s objemom väčším ako 0,25 l,
▪ Tupperware na potraviny, tupperware fľaše,
▪ darčeky pre umelcov,
▪ zariadenia na záznam zvuku,
▪ powerbanky, ktoré sú väčšie ako dvojnásobná veľkosť bežného smartphone,
▪ laserové ukazovátko,
▪ baterky, cyklistické svietidlá,
▪ plagáty väčšie ako A3,
▪ stožiare každého druhu,
▪ iné sklenené nádoby (parfum, deodorant atď.),
▪ spreje (deodorant, lak na vlasy atď.),
▪ ohňostroje (najmä prskavky),
▪ zbrane každého druhu (vrátane nožov, paprikových sprejov),
▪ drony, ďalekohľad
▪ predmety vydavájúceakýkyľvek zvuk (rapkáče, trúbky,…),
▪ ostatné objemné predmety (ruksaky, kufre, kreslá, taburetky, deky, kolobežky, skateboardy, podsedáky,…).

Bezpečnostné zložky

▪ Na mieste konania budú pripravené posilnené bezpečnostné zložky, ktoré budú nápomocné pri zabezpečení hladkého príchodu na podujatie, priebehu podujatia aj odchodu z podujatia.

Foto a video

▪ Počas podujatia platí pre všetkých návštevníkov prísny zákaz fotografovania a filmovania profesionálnou technikou. Návštevníkom s fotoaparátom s objektívom a kamerou nebude umožnený vstup na podujatie alebo im budú tieto zariadenia odobraté. Usporiadateľ nezodpovedá za takto odobraté zariadenia, ich uskladnenie, krádež a ani za akékoľvek iné škody na nich spôsobené. Návštevník má možnosť odložiť si profesionálnu techniku v spoplatnenej úschovni zo strany Opatovce alebo Nozdrkovce.

Zdravotnícka služba

▪ Na mieste konania budú pripravené vozidlá záchrannej služby a zdravotníci v uniformách so zreteľným označením, pripravení pomôcť v prípade zdravotných komplikácií návštevníkov.

Pokladne Ticketportal a Eventim

▪ Pre návštevníkov podujatia budú k dispozícii 2 pokladne na kontrolu problémových vstupeniek a spoplatnenú re-personalizáciu vstupeniek. Jedna sa bude nachádzať pri vstupoch zo strany Opatovce a druhá pri vstupoch zo strany Nozdrkovce. Pokladne budú otvorené v deň podujatia (14.6.2023 – streda) od 12:00 do 22:00 hodiny.

Úschovňa

▪ Pre návštevníkov podujatia budú k dispozícii 2 spoplatnené úschovne vecí od 12:00 (jedna zo strany Opatovce a druhá zo strany Nozdrkovce). Návštevníci musia z bezpečnostných dôvodov pred jej odložením do úschovne batožinu otvoriť na kontrolu.

Gastro

Pre návštevníkov podujatia bude k dispozícii dostatočný počet gastro stánkov s nápojmi aj občerstvením už od 12:00. Platba bude možná platobnou kartou aj v hotovosti.

Sociálne zariadenia

▪ Pre návštevníkov podujatia bude k dispozícii dostatočný počet sociálnych zariadení ako aj samostatné sociálne zariadenia pre imobilných návštevníkov od 12:00.

Merchandise

▪ Pre návštevníkov podujatia budú k dispozícii 4 stánky s merchom. Dva stánky sa budú nachádzať v návštevníckej zóne/mix zóne, ktoré budú otvorené 14.6.2023 od 12:00 pre návštevníkov s platnou vstupenkou. Ďalšie 2 stánky sa budú nachádzať po stranách tribún na sedenie a otvorené budú 14.6.2023 od 16:00 pre návštevníkov s platnou vstupenkou.

Počasie

▪ Podujatie sa bude konať za každého počasia, pokiaľ meteorologické podmienky objektívne neohrozia priebeh podujatia a zdravie návštevníkov. Preto si dovoľujeme v prípade dažďa požiadať návštevníkov, aby mali k dispozícii pršiplášte, nakoľko bude vstup s dáždnikom z bezpečnostných dôvodov zakázaný.

Upozornenie

▪ Všetkým návštevníkom výrazne odporúčame včasný príchod na miesto konania podujatia, aby mali možnosť zaujať svoje miesto v hľadisku v dostatočnom predstihu pred začiatkom podujatia. Návštevníci podujatia sú povinní rešpektovať organizačné pokyny usporiadateľa. Do areálu letiska je vstup možný len s platnou vstupenkou. Vstupenka umožňuje jednorazový vstup na podujatie. Navigačné tabule a displeje budú rozmiestnené v okolí letiska a prípadnú navigáciu poskytnú aj označení pracovníci usporiadateľskej služby. Letisko Trenčín je monitorované kamerovým systémom. Všetky incidenty budú kamerami zachytené a okamžite vyhodnotené bezpečnostnými zložkami.

Tlačová správa