Do MEGADETH aj Kiko Loureiro, ďalšieho albumu BEHEMOTH sa už možno nedočkáme…

MEGADETH oznámili nového gitaristu. BEHEMOTH už možno nenahrajú žiadny album. Nemci POWERWOLF dokončili mix a mastering nového albumu. Tešte sa na december. DORO sa na konci roka predstaví v Prahe. ACT OF DEFIANCE začali nahrávať svoj debutový materiál. Basinfirefest potvrdil ďalšie kapely.

megadeth-kiko-mustaine

Kiko Loureiro a Dave Mustaine

MEGADETH nakoniec nebudú nahrávať nový album len v trojici, keďže po oznámení Chrisa Adlera na poste bubeníka, kapela oficiálne zverejnila aj príchod gitaristu, ktorým je Kiko Loureiro (ANGRA). Viac o jeho príchode Dave Mustaine: „Prvýkrát som s Kikom stretol pred ôsmimi rokmi pri fotení titulky pre magazín Burrn! Nemal som tušenie kto je, okrem toho, že bol nesmierne talentovaný. Od tej doby som sa bol na neho pozrieť, aký je gitarový virtuóz a som unesený je talentom. Veľmi málo MEGADETH absolventov malo rovnaké cítenie a schopnosti ako Kiko. Ako vraví Frank Sinatra – to najlepšie ešte len príde!“

Nergal, frontman kapely BEHEMOTH v nedávnom rozhovore, ktorý poskytol na festivale Inferno odpovedal na otázky ohľadom ich aktuálneho albumu „The Satanist“ a prezradil zaujímavý fakt. Ďalší album možno už nemusí prísť… „Bolo to po prvýkrát, čo sme prestali premýšlať a len sme chytili nástroje a proste…, len som udrel do akordov. Vždy som bol známy pre analyzovanie a svojim intelektuálnym riadením. Takže v kontexte „The Satanist“ som sa snažil obmedziť vplyv mozgu na nahrávke. Nad prílišné rozmýšľanie som sa snažil dať svoje pocity a emócie a nasmerovať ich cez riffy, cez hudbu a chcel som robiť hudbu čo najprirodzenejšie. A to počujete na nahrávke. Úprimne, som ohromený. Je podozrivé, keď sa všetkým nahrávka páči a média ju chvália, ale to je to, čo sa deje. Mal som len pocit, že toto je určite náš opus magnum. Nie som si istý, či by sa malo pokračovať. Je to už rok a od tej doby som nerobil žiadny extrémny metal, pretože som šťastný s tým čo sa práve deje. Dáme tomu nejaký čas a uvidíme čo sa stane potom.“

Power metalisti POWERWOLF dokončili mix a mastering ich štúdiovej novinky „Blessed & Possessed“. O mix sa v štúdiu Fredman postarali Fredrik Nordström a Henrik Udd a o mastering Jens Bogren vo Fascination Street Studios. Spomínaný album vyjde v júli prostredníctvom vydavateľstva Napalm Records.

Celý svět ví, že DORO je  opravdová „Queen of Rock & Metal“ a její vrchol kariéry trvá už tři desítky let. Letos se rozhodla všem příznivcům připomenout, že je opravdová metalová bohyně. Za své působení v hudebním showbyznysu získala zlatá i platinová ocenění, prodala více než deset milionů nahrávek, zvládla 2 800 živých vystoupení v 60 zemích světa, vydala 16 studiových desek a čtyři DVD. Doro Pesch prvně pracovala jako grafik, ale roku 1982 se rozhodla, že začne zpívat a založila kapelu WARLOCK. V roce 1989 měla kapela již spoustu fanoušků, proto se rozhodla, že ji opustí a vydá se pouze po sólové dráze. Na obřích světových turné v USA, Jižní Americe, Číně, Japonsku, Austrálii a Evropě získala obrovskou fanouškovskou základnu. Letos odehraje dračice DORO se svou kapelou a speciálními hosty téměř čtyřicet koncertů napříč Evropou a Asií. Mezi nespočet koncertů zahrnula také Prahu, jako jediné město naší republiky, kde letos vystoupí. Nenechte si proto ujít jedinou show DORO u nás a to 18.12.2015 v klubu MeetFactory v Praze! Vstupenky za zaváděcí cenu 650 Kč je možné objednat poštou na dobírku na stránkách www.mastersofrock.cz, koupit v sídle agentury Pragokoncert, ul. U Bulhara 3, Praha 1 nebo ve Zlíně, v Masters of Rock Café, v předprodejních sítích Ticket Portal, Ticket Pro a Ticket Art. – Tlačová správa.

Nová kapela ACT OF DEFIANCE, ktorú po svojom odchode z MEGADETH založili gitarista Chris Broderick a bubeník Shawn Drover, vstúpila do štúdia s producentom Chrisom „Zeuss“ Harrisom, aby nahrala svoj debutový album, ktorý by mal vyjsť v priebehu leta prostredníctvom vydavateľstva Metal Blade Records.

Basinfirefest přichází s další zahraniční novinkou. Tentokrát zamíříme do Maďarska za čtveřicí EKTOMORF. Kapela má na svědomí už pěknou řádku studiovek, nebude tak nouze o starší osvědčené skladby i novinky z posledního alba „Retribution“. Hlavní stage rozezní navíc čeští MODESTY&PRIDE a THE SNUFF. Pro držitele ISIC, ITIC a ALIVE karet máme opět lákavou možnost pro uplatnění 20% slevy. Kartu je možno uplatnit jak pro předprodej přes oficiální e-shop www.basinfirefest.cz, tak i pro předprodej v síti Ticketon a samozřejmě na festivalové pokladně přímo na místě. Na pokladně bude nutné prokázat se platnou ISIC kartou i u vstupenek z předprodejů! Stále budou přibývat kapely pro Skutečná liga Stage, tak nezapomeňte průběžně sledovat. – Tlačová správa.