Pondelková smršť noviniek: STEEL PANTHER nahrali nový klip, THE DILLINGER ESCAPE PLAN mali nehodu

THE DILLINGER ESCAPE PLAN mali nehodu. CUT UP vydajú nový album. MEMORIAM zverejnili novú skladbu. Tim Lambesis prepustený z väzenia. STEEL PANTHER, THE PRETTY RECKLESS a IRON REAGAN s novými klipmi. Novinky hlásia aj Slováci RAMCHAT a FISHARTCOLLECTION.

STEEL PANTHER

Glam metaloví STEEL PANTHER sa prezentujú novým klipom k piesni „Poontang Boomerang“ z ich novej dosky „Lower the Bar“. Tá vyjde 24. marca prostredníctvom Kobalt Music Recordings.

Mathcoristi THE DILLINGER ESCAPE PLAN mali v Poľsku dopravnú nehodu. Podľa ITV.com bolo trinásť ľudí zranených, keď nákladný automobil narazil to tourbusu kapely. Kapela bola na ceste na koncert v Krakove. Žiadny z hudobníkov neutrpel vážnejšie zranenia, ale aj napriek tomu boli prijatí do nemocnice na ďalšie testy. Koncert bol samozrejme zrušený a zatiaľ sa nevie, aký dopad bude mať tento incident na ďalší priebeh ich európskeho turné.

Švédski death metalisti CUT UP oznámili, že 24. marca im u Metal Blade Records vyjde v poradí druhá štúdiovka „Wherever They May Rot“. Nižšie si môžete vypočuť prvý singel s názvom „From Ear to Ear“.

Death metalová formácia MEMORIAM s členmi kapiel BOLT THROWER a BENEDICTION zverejnila lyric video k novej skladbe „Surrounded by Death“ z ich debutového materiálu „For the Fallen“, ktorý vyjde 24. marca prostredníctvom Nuclear Blast Records.

Spevák Tim Lambesis z AS I LAY DYING bol v decembri predčasne prepustený z väzenia. V máji 2014 bol odsúdený na šesť rokov nepodmienečne za objednanie si vraždy jeho ženy nájomným vrahom, ktorý však bol v skutočnosti policajtom v prestrojení. „Má veľkú nahrávaciu zmluvu, má zmluvu na vydanie svojej knihy. Všetko hrá pre neho, zatiaľ čo ostatní trpia. Jeho žena a deti žijú v strachu. Bol to človek, ktorý mohol presvedčiť o kresťanstve kohokoľvek. Mal peknú ženu, adoptovali si tri deti z Etiópie, ale potom objavil kokaín, heroín, striptérky a steroidy. Opustil rodinu a žena mu hrozila rozvodom. Najal policajta mimo službu, aby ju zabil,“ vyjadril sa pre Eddie Trunk’s Show George Lynch (ex-DOKKEN), ktorého dcéra bola kedysi zasnúbená s gitaristom Nickom Hipaom z AS I LAY DYING.

Formácia THE PRETTY RECKLESS vypustila do sveta nový obrazový materiál ku skladbe „Oh My God“. Tú nájdete na ich aktuálnej radovke „Who You Selling For“.

Crossover/thrash metalisti IRON REAGAN majú nový videoklip k songu „Fuck the Neighbors“ pochádzajúceho z ich čerstvej novinky „Crossover Ministry“.

RAMCHAT zverejnili prvú pieseň z nového nahrávania u Rolanda Grapowa. „Po nahrávaní predchádzajúceho albumu „Atrana“ sme vedeli, do čoho ideme. Rolandov štýl práce je veľmi precízny, je profík. Pri záverečnom mixovaní sme síce zmenou zvuku gitár úplne prekopali základný sound, ale viedlo to k väčšej zreteľnosti piesne. Roland sa zlepšil aj v mastrovaní, nahrávka oveľa viac „dýcha“ a pritom je slušne „natlačená“,“ vyjadril sa gitarista Pavel „Hirax“ Baričák. Niektoré slová piesne sú expresívne: „Narodili sme sa ako Slovani, nikdy už nebudeme poddaní, koniec ovciam, to radšej barani, kto svoje ctí, toho svet nehaní.“ Ako to teda je, chce Hirax burcovať k národnej hrdosti? „Som šťastný, že som sa narodil ako Slovák. Milujem túto krajinu, prírodu, ľudí. Nadobúdam však dojem, že keď teraz človek vyjadrí svoju lásku k vlasti, okamžite je označený za neonacionalistu, či nebodaj fašistu. Pomaličky začínam mať strach, že štát zakáže aj náš dvojkríž, lebo sa stal populárny u fašistov… Mali by sme si ako Slováci uvedomiť svoju vlastnú cenu, lebo následkom neváženia si samých seba je presne to, čo sa deje teraz – sme zastrašovaní „vlastnými z prvých radov“. Povedať „nie“, keď bude nejakému národu niečo škodiť, nie je žiadnym hriechom. No my akoby sme to nevedeli a ak niekto nájde odvahu, tak spôsobom najväčšieho hulváta… Avšak rovnako ako sa teším z našej identity a darov, tak aj rešpektujem nadania iných národov a rás.  Prozretelnosť chce jedno – aby sme našli mier a cesty komunikácie bez rozdielu farby pleti, jazyka, etnika, miesta narodenia, náboženstva… Preto aj tieto skúšky cez prisťahovalcov, bujnejúci škodlivý rasizmus a fašizmus, rastúce spoločenské napätie. Nevykročením na chodník pochopenia a tolerancie budeme uvoľňovať priestor na silnenie extrémnych a radikálnych hnutí. Preto sa modlím, aby ľudia nezabudli na následky druhej svetovej vojny, veď to bolo z pohľadu dejín včera,“ vyslovil sa autor textu Hirax. A ako vznikol samotný videoklip k piesni? Veľmi jednoducho – Hirax zobral cez najväčšie mrazy v januári kameru a vyšiel na Suchý, vrch nachádzajúci sa v Malej Fatre v jeho milovanom Turci. „Bol to celkom nápek, lebo zo strany od Kľačanskej Magury bola prvá tretina záverečného strmého stúpania zľadovatelá. Mal som však mačky a palice a novembrové kráčanie okolo Annapúrn v Nepále ma celkom slušne vyškolilo. Takže som prežil a klip je na svete,“ prezradil vysmiaty Hirax. Novú pieseň nájdete na TOMTO ODKAZE. – Tlačová správa

Trnavčania FISHARTCOLLECTION natočili nový videoklip ku piesni „Pešávar“, ktorá sa nachádza na ich stále aktuálnom EP nazvanom „Pretlak“. Výsledok ich práce nájdete nižšie.