Novými a vydarenými klipmi sa prezentujú MORBID ANGEL, NAPALM DEATH, OBSCURA a MIDNIGHT SCREAM

MORBID ANGEL, NAPALM DEATH a MIDNIGHT SCREAM s novými klipmi. OBSCURA vydajú nový album. CATASTROFY zverejnili ďalšiu novú skladbu.

MORBID ANGEL

Death metalisti MORBID ANGEL sa prezentujú novým obrazovým materiálom ku skladbe „Garden of Disdain“, pochádzajúcej z aktuálnej štúdiovky „Kingdoms Disdained“. O tvorbu klipu sa postaral Nader Sadek. „Nader robí jedno z najzaujímavejších a najtemnejších vizuálnych umení, aké som kedy videl. Boli sme nadšení z možnosti spolupráce a vidieť naše hudobné nápady v takých úžasných vizuáloch,“ vyjadril sa spevák a basgitarista Steve Tucker.

Grindcoristi NAPALM DEATH zverejnili nový klip k songu „Standardization“ z ich aktuálnej kompilácie „Coded Smears and More Uncommon Slurs“.

Progresívni death metalisti OBSCURA vydajú 13. júla u Relapse Records nový štúdiový album s názvom „Diluvium“, s ktorým uzavrú štvoralbumový koncepčný cyklus. Nižšie nájdete ochutnávku v podobe titulnej skladby, podporenej aj videoklipom.

Veľkokrtíšska skupina MIDNIGHT SCREAM nahrala nový videoklip ku skladbe „Armorious“. Pieseň pochádza z ich stále aktuálneho albumu „Dark Blood“. Kapela si vybrala pre klip jedinú skladbu na nahrávke, ktorá je v slovenčine. Je venovaná všetkým motorkárom.

Thrash metaloví zbojníci CATASTROFY zverejnili novú skladbu s názvom „A.D.A.B.“ z chystanej radovky „Besnota“, ktorá vyjde čoskoro u českého vydavateľstva Support Underground. „Skôr, než sa vo svete uchytila skratka A.C.A.B. (All Cops Are Bastards), tu bola Kazimírova družina a tá používala pred troma storočiami poangličtenú skratku A.D.A.B. (All Drábs Are Bastards). Naučil ich ju jeden šľachtic britského pôvodu, ktorý chodieval do Fatry loviť hlucháne. Raz zišiel z chodníka do tzv. zbojníckeho teritória, a keď ho prekvapili chlapci v krojoch, usmial sa, naťahoval ruku na pozdrav a povedal: ,,Ou, ju lúk lajk grúp of Roubin Húd!“. Hneď ju mal jak z praku, porád sa mu tá primitívna parochňa otočila o 360 stupňov. Keď ho po mesiaci prepustili z jaskyne s holou ricou a tackavým krokom sa snažil vrátiť do civilizácie, vedeli na neho akurát pokrikovať: ,,Sí ju lejtr, aligejtr!“ alebo ,,Jor mám hes very najs tic!“ a ,,A.D.A.B.“. Najmä poslednú skratku si obľúbili a používali ju aj jak heslo na panskom. Keď sa namosúrený dráb prechádzal po poli a robil sa dôležitým, niekto z prehnutých poddaných zakričal A.D.A.B.! Ostatní sa mohli potrhať smiechom a pripečený dráb netušil, že je za kokota. Samozrejme, výslovnosť sa nedá naučiť za mesiac. Hlavne nie od dosraného poloprinca, čo má väčšinu času zaviazanú papuľu, a tak sa zachovala rýdzo slovenská mutácia – píš ako počuješ, hovor ako chceš! More, príbeh dlhší, jak samotný song – rýchly chuligánsky punkový útok na autority, na!,“ píše sa na facebookovom profile kapely.