Corey Taylor (SLIPKNOT): Povedzme, že som sa už podpísal na každú časť ženského tela

Pomyselné odpočítavanie najväčšej metalovej nálože sa začalo! SLIPKNOT, známy svojimi vystúpeniami v maskách, v Bratislave odohrajú svoj prvý koncert už o dva týždne!

SLIPKNOT počas jedného z koncertov. Foto: Tom Satchwell

BRATISLAVA. Skupina SLIPKNOT, na čele so spevákom Corey Taylorom, sa bratislavskému publiku predstavia na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu už v stredu 3. augusta. Okrem vystúpenia jednej z najznámejších metalových kapiel všetkých čias, sa priaznivci tvrdej muziky môžu tešiť aj na špeciálneho hosťa, vychytenú ukrajinskú hudobnú skupinu JINJER.

Chalani v temných maskách, na dych berúcom pódiu, ponúknu prierez 25-ročnej tvorby zoskupenia, ale aj piesne zo svojho posledného štúdiového albumu „We Are Not Your Kind“. Asi každý interpret má svojho favorita v skladbách vlastnej hudobnej produkcie, rovnako je na tom aj Corey Taylor, ktorý prezradil, o aké ide. „Od Slipknotu mám najradšej pieseň Snuff a od Stone Sour to je Song 3,“ prezradil.

Dobrou správou je, že aj pieseň „Snuff“, ktorú spevák napísal v roku 2009, a toho toku sa umiestnila na druhom mieste v rebríčku Billboard Hot Mainstream Rock Tracks, a zároveň sa stala najpredávanejším singlom kapely, bude súčasťou horúceho set listu na bratislavskom koncerte!

Corey Taylor fanúšikom podpísal každý kúsok tela

Úspech na celosvetovej úrovni priniesol kapele nespočetné množstvo verných fanúšikov. Okrem nasledovania od koncertu ku koncertu, prejavujú svoju oddanosť aj mnohými ďalšími spôsobmi. Niektorí by pre podpis doslova zapredali dušu, ďalší svoje hudobné idoly, vďaka tetovaniam, nosia stále so sebou.

„Je to šialené, je to ako keby sme boli nejakí superhrdinovia. V Chicagu bol jeden chlapík, ktorého voláme „ten potetovaný chlapík“, neviem, či sme vôbec zistili, ako sa naozaj volá, a on nás ma na chrbte vytetovaných všetkých deviatich. Je to obrovský chlap, bodybuilder. To tetovanie mu začínalo na krku, kde mu končili vlasy, a tiahlo sa mu až ku zadku. To tetovanie bolo z turné v Iowe, vtedy sme nosili šialené masky a on ich mal vytetované na celom svojom chrbte. A teraz vždy, keď zmeníme masky, tak si ich dá dodatočne vytetovať niekde na svoje telo. Hovorím mu, človeče, ty si chodiaci billboard,“ opísal Taylor jedného z najvernejších fanúšikov.

Slušnú zbierku tetovaní má na svojom tele aj samotný spevák. „Mám ich pár. Napríklad tetovanie Paula na lýtku (zosnulý Paul Grey, basák Slipknotu), ďalej moje tetovanie okrídleného Griffina na počesť môjho syna, ktorý sa tak volá. Mám toho na sebe naozaj veľa. Veľa tetovaní je venovaných mojim deťom. Milujem horory, takže celý chrbát mám venovaný hororom, hlavne tým starším z produkcie Hammer Film – takže tam mám Drakulu, Frankensteina, Múmiu…,“ približuje spevák, čo ukrýva pod oblečením.

A ako je to s tými podpismi? Fanúšikovia mnohokrát žiadajú podpísať šialené veci. Aké najzvláštnejšie miesto podpísal hlas SLIPKNOT? „Nie som si istý, či to môžem povedať. Povedzme, že som sa už podpísal na každú časť ženského tela.

Vystúpenie je prioritou za každých okolností

Corey Taylor pochádza z hudobnej rodiny, jeho otec bol v Maďarsku veľkou hviezdou. Lásku k hudbe objavil práve vďaka nemu. Spevák hovorí, že prvá vec, ktorú ho otec naučil, bola, že keď ak je niekto z kapely chorý, tak to publiku nemajú vôbec hovoriť, pretože ich to netrápi.

„Ja robím úplný opak. Ja publiku vždy poviem, že som chorý, pretože im chcem ukázať, že to, že na ten koncert kvôli nim aj tak nastúpim, je pre mňa dôležitejšie. Počas svojej 25-ročnej kariéry som zrušil len štyri koncerty a som na to veľmi hrdý,“ hovorí muzikant.

Corey má, samozrejme, na mysli interné dôvody kapely, do ktorých nepočíta zrušené koncerty kvôli celosvetovým nariadeniam a opatreniam, spôsobených pandémiou koronavírusu. Aj slovenskí fanúšikovia si z tohto dôvodu museli nejaký ten rôčik na prvý koncert metalových megahviezd počkať. A predsa sa dočkali! SLIPKNOT návštevníkov bratislavského koncertu privedie do varu už 3. augusta.

Vstupenky na prvý koncert kapely SLIPKNOT na Slovensku, ktorý sa uskutoční 03.08.2022 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, je možné zakúpiť na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Tlačová správa