ABSTRACT majú 20 rokov: Chystá sa veľkolepá dvojdňová oslava, na ktorej nemôžete chýbať

Slovenská prog/instrumental metalová legenda ABSTRACT sa dožíva významného jubilea na svojej hudobnej ceste – 20 rokov existencie. Túto udalosť oslávi v rodnej Banskej Bystrici a to na dvojdňovej koncertnej akcii.

ABSTRACT (Sk – Banská Bystrica) – prog/instrumental metal
DEMENTOR (Sk – Ružomberok) – dech metal
MIDNIGHT SCREAM (Sk – Veľký Krtíš) – power/thrash metal
HECATE (Sk – Banská Bystrica) – alternative metal
BRAINSCAN (Sk – Banská Bystrica) – alternative metal
a ďalší

Piatok, sobota 20.-21.11.2015, Banská Bystrica – RC Tartaros

Vstupné: 7 € (dvojdňová vstupenka), 5 € (na 1 deň)

abstract-20-years-fb

Banner

Za miesto činu si Banskobystričania vybrali svoje rodisko a domovský stánok Tartaros RC. Oslava ich 20-ročnice pritom, nie náhodou prebehne hneď v dvoch dňoch: 20.-21. novembra 2015. Kapela totiž zahrá dva plnohodnotné setlisty. Ako prezradil frontman, líder a doprovodný gitarista kapely, Peter „Lego“ Lengsfeld (rozhovor s ním o tomto míľniku kapely nájdete TU), kým v piatok sa ABSTRACT zamieria na svoj zatiaľ posledný, najprepracovanejší album „Lightheory“, tak v sobotu to zas odpáli výberom najväčších hitov z čias minulých.

V zostave „Abstracťákov“ figurujú okrem spomínaného Lega aj basák Julo Tomáš, lead gitarista Matej Húšťava a bubeník Juraj Drugda. Na oslave si však niekoľko skladieb prídu s kapelou zanôtiť aj dvaja významní bývalí členovia, gitarista Paul Gáblik a klávesák Milosh Fábry.

V pozícii hudobných hostí príde zagratulovať celá plejáda vynikajúcich, prevažne slovenských kapiel. V piatok to budú legendárni deathmetalisti DEMENTOR, power/thrashoví MIDNIGHT SCREAM, domáci matadori GAZDASGRIND i mladíci DEAD GARDEN.

V sobotu sa zas predstavia melancholickí gothici z HECATE, vysoko spriaznení sú aj BRAINSCAN s ich groove/metalcore, progressive rockoví RECONCERN a napokon i jedna partia z Čiech – experimentálni temniaci RETURN TO INNOCENCE.

Miestom činu tohto jedinečného klubového koncertu je Banská Bystrica – Tartaros RC. Začiatok vždy o 19:00.

Dvojdňové vstupenky v predpredaji za cenu 7 € je možné rezervovať na maily abstractinstrumental@gmail.com. Jednodňové vstupenky na mieste budú za 5 €. Na každého platiaceho čaká pri vstupe aj welcome drink.

FB Event

Promo text: Marek „Fajo“ Falat

abstract-20-years

Oficiálny plagát

Tlačová správa