AVANTASIA je späť, ohlásila nový album aj turné! Novinky majú aj ALICE IN CHAINS či EPICA

AVANTASIA pracuje na novom albume a chystá ďalšie neopakovateľné turné. ALICE IN CHAINS majú vonku nový singel. EPICA, KATAKLYSM a LORDI s novými klipmi. UNLEASHED zmenili vydavateľstvo. Na svete je dokument o Brianovi „Head“ Welchovi.

Tobias Sammet počas koncertu AVANTASIE v roku 2016 v Banskej Bystrici. Foto: Matej Cázer

Tobias Sammet so svojim projektom AVANTASIA je späť! V januári 2019 ohlásil Tobias nový album, ktorý sa bude volať „Moonglow“. Samozrejme, v pláne je opäť aj masívne turné na podporu nového materiálu, ktoré začne koncom marca. Medzi prvými potvrdenými miestami je aj Praha. AVANTASIA tam vystúpi 2. apríla. „Chcel som si trošku oddýchnuť, ale opäť som sa utvrdil v jednej veci. Najlepším relaxom je byť tvorivým. Nové pesničky mi rastú pod rukami a derú sa von. Album „Moonglow“ bude najepickejším dielom našej kariéry. Nečakajte nič iného než 10-minútové monumentálne piesne s chytľavými rockovými motívmi. Luxusne bude vyzerať aj naše koncerty, ktoré opäť prekonajú všetky minulé. Svet bude zas patriť nám,“ uviedol Sammet na margo chystaného albumu. Nižšie si pozrite trailer na nadchádzajúce turné AVANTASIE.

Americká formácia ALICE IN CHAINS ponúka prvú ochutnávku z nového a zatiaľ nepomenovaného albumu, keď zverejnila prvý singel „The One You Know“, ktorý je podporený aj videoklipom. Nový album vyjde ešte tento rok. Nahrával sa v Henson Studios v Los Angeles a v Studio X v Seattli. O produkciu sa opäť postaral Nick Raskulinecz. „Je to nahrávka, ktorú sme ešte neurobili, ale môžem povedať, že je to aj nahrávka, ktorá obsahuje všetky prvky toho, čo od nás očakávate. Sme naozaj hrdí na materiál, ktorý sme napísali a na výkony, ktoré sme zachytili. Je tam poriadne ťažký materiál, niektoré škaredé veci, niektoré skutočne krásne veci, nejaké čudné veci…, je to dobré!,“ vyjadril sa gitarista a spevák Jerry Cantrell pre Guitar World.

Holandská formácia EPICA vypustila do sveta nový live videoklip k piesni „Universal Love Squad“. Ide o song „Universal Death Squad“ z albumu „The Holographic Principle“, avšak v akustickej verzii. Klip sa natáčal 14. apríla v holandskom Tilburgu, kde kapela odohrala svoj tisíci koncert.

Death metalisti KATAKLYSM zverejnili nový videoklip ku piesni „Narcissist“ z chystanej štúdiovky „Meditations“, ktorá vyjde 1. júna prostredníctvom vydavateľstva Nuclear Blast Records.

Fínske monštrá LORDI sa prezentujú novým obrazovým materiálom k songu „Naked in My Cellar“ z nového albumu „Sexorcism“. Ten uzrie svetlo sveta 25. mája vďaka AFM Records.

Švédski deatheri UNLEASHED ukončili spoluprácu s Nuclear Blast Records a podpísali novú zmluvu s vydavateľstvom Napalm Records. Kapela vstúpi tento mesiac do štúdia Chrome v Štokholme, kde bude nahrávať nasledovníka zatiaľ poslednej radovky „Dawn of the Nine“ z roku 2015.

Pozrite si trailer k dokumentu „Loud Krazy Love“, ktorý mapuje chaotický a neočakávane povznášajúci životný príbeh gitaristu Briana „Head“ Welcha z kapely KORN. Spomínaný dokument si odbije svoju premiéru na Dallas International Film Festival (3. až 10.mája) a potom na festivale Nashville Film Festival (10. až 19. mája).