16 augusta, 2016
Ambiciozní čeští power metalisté SEBASTIEN zahráli na Headbangers Stage největšího metalového festivalu na světě – Wacken Open Air. Celý článok ...
24 júna, 2015
Nóri SATYRICON sa začiatkom mája prihlásili o slovo prvým živákom „Live at the Opera“. Aj v tejto súvislosti sme sa rozhodli zamerať na ich kompletnú diskografiu. Celý článok ...
20 júla, 2014
Opäť sa nám to neúprosne blíži. Úsmev na tvári, natešenosť, srdce bijúce ako Dave Lombardo v najlepších rokoch a aj neustále zimomriavky. To všetko prichádza s blížiacim sa dátumom veľkolepého festivalu Brutal Assault, ktorého Josefovské brány sa otvoria už po 19. krát. Vskutku úctyhodné číslo, čo poviete? Aj tentokrát sa podarilo namiešať veľmi výživný koktail, kde si prídu na svoje ako ortodoxní vyznávači metalu, tak i milovníci moderny. Pri pohľade na nahustenú súpisku je zjavné, že aktuálny ročník praje o niečo menej známym menám, avšak čo by to bol za BRUTAL ASSAULT, ak by chýbalo nejaké to eso v rukáve. Máme ich tu hneď niekoľko!
Celý článok ...
19 júla, 2014
Už 19. ročník festivalu Brutal Assault sa nezadržateľne blíži. Organizátorský tím na čele so Shindym si splnil dlhoročný sen a v auguste vo vojenskej pevnosti Josefov sa predstaví legendárna thrashová formácia SLAYER! Na našich stránkach sme sa vám rozhodli priblížiť, ktoré kapely by ste si nemali nechať ujsť, ak navštívite Josefovskú pevnosť. So svojimi tipmi sa s vami podelia Stillborn a Demonick. Ak nie ste ešte rozhodnutí, či ísť, možno vás naše odporúčania presvedčia o tom, že Brutal Assault navštíviť rozhodne treba. Takže, začíname.
Celý článok ...
15 januára, 2012
Do nášho redakčného hodnotenia uplynulého roka sme sa rozhodli zaradiť aj naše redakčné Top 5. Znamená to, že vám prezradíme päť udalostí, ktoré nás najviac potešili. Nejde však len o hudobné záležitosti. Teda, ako u koho. Nech sa páči, naše Top 5 za rok 2011.
Celý článok ...
13 januára, 2012
S koncertami sa v poslednom období na našom území roztrhlo vrece. Viacero organizátorov sa doslova bije o možnosť usporiadať na Slovensku takú alebo onakú hviezdu. Na jednej strane je to pre fanúšika len a len dobre. Má si z čoho vyberať a nemusí chodiť za koncertami svojich obľúbencov do zahraničia. Na druhej strane však nie každý máme toľko peňazí a najmä času, aby sme sa zúčastnili každej akcie, o ktorú máme záujem a taktiež začína byť presýtený trh. Toto sú už však úvahy nepatriace práve sem. Taktiež svoje pevné miesto majú u mnohých z nás zabehnuté letné festivaly. Pre viacerých je to letná dovolenka. Rok 2011 bol opäť nesmierne bohatý na koncerty a festivaly, tak vám v ďalšom redakčnom prehľade ponúkame naše koncertné zážitky.
Celý článok ...
12 januára, 2012
Uplynulý rok sa niesol v očakávaní viacerých albumových noviniek. Ako býva zvykom, nie všetko vyjde podľa predstáv a v ďalšom našom prehľade vám ponúkame nahrávky, ktoré nás sklamali na celej čiare alebo sa nám vôbec nepáčili. Hudobný svet by iste o nič neprišiel, keby ich kapely nikdy nevydali.
Celý článok ...
11 januára, 2012
Albumov, ktoré vyšli vlani bolo opäť viac ako dosť. Trh už začína byť presýtený, o tom niet pochýb. Avšak stále sa nájde množstvo nahrávok, ktoré nás vedia nadchnúť alebo potešiť.  Samozrejme stále nás teší aj to, že objavíme nové kapely, ktoré stoja za povšimnutie a že sa stále nájdu albumy, ktoré nás milo prekvapia. Ponúkame vám ďalší redakčný prehľad. Tento krát ide o albumy, ktoré nás potešili alebo milo prekvapili a radia sa medzi to lepšie, čo muzikanti nahrali v roku uplynulom.
Celý článok ...
10 januára, 2012
Ďalší rok uplynul ako voda, ši sa nám to chce veriť alebo nie. Žijeme v uponáhľanej dobe, kedy každý z nás má voľného času veľmi málo. Každý trávi voľný čas po svojom. Nik z náš by si nemal odoberať aspoň malý kúsoček voľného času, ktorý by venoval len a len sebe, prípadne svojím záľubám. S voľnom je to ťažké, ale každý z našej redakcie ho obetoval aj Valhalle a jej čitateľom. Jednou z našich najväčších záľub je rocková a metalová muzika, ktorej s radosťou obetujeme naše voľno. Práve počúvanie nielen nových hudobných nosičov je jedna z činností, ktorá nás napĺňa a s radosťou o nej napíšeme aj pár riadkov. O to väčšie potešenie máme, keď sa nám do uší dostane skvost. Hovorí sa síce, že v poslednej dobe prevažuje kvantita nad kvalitou (čo je v podstatnej miere aj pravda), ale aj v mori mnohých nových kapiel a albumov dokážu hudobníci vytvoriť skvostné diela. V prvej časti nášho hodnotenia uplynulého roka sa obzrieme práve za Top albumami roka 2011.
Celý článok ...
7 januára, 2011
Ku hudobným zážitkom nepatria len cd nahrávky, ale aj koncerty našich obľúbených kapiel. Niekedy sa až tam ukáže ako to kapele funguje a ako si vie získať davy nadšených fanúšikov. Uplynulý rok nám priniesol množstvo skvelých koncertov a festivalov. Či už tých väčších alebo menších, klubových. Naše hodnotenie roka 2010 zakončíme práve hodnotením koncertov, ktoré v nás zanechali nezabudnuteľné zážitky..
Celý článok ...
6 januára, 2011
Top albumy a nahrávky, ktoré nás potešili už poznáte. Tentokrát sa dostaneme k tej nepríjemnejšie časti hodnotenia. Ku sklamaniam roka 2010. Je prirodzené, že v niektorých prípadoch sú očakávania a realita dosť odlišné. Nielen v hudobnom priemysle to tak chodí. Viacero zvučných mien sa nevyhlo rozporuplným nahrávkam. Ktoré to boli podľa nás?
Celý článok ...
5 januára, 2011
Pohľad našich redaktorov na Top albumy roka 2010 poznáte. Keďže v minulom roku vyšlo naozaj veľmi veľa kvalitných nahrávok, tak tentokrát vám prinášame zoznam tých, ktoré nás potešili a určite stoja za zmienku, resp. nás viac ako príjemne prekvapili. A že ich nebolo málo, ktoré stoja za zmienku, svedčí najmä Stillbornov výber...
Celý článok ...